bugün

entry'ler (20)

mabel matiz

asıl adi fatih karaca olup dis hekimligi okuyan ses tınısındaki ürkeklik ve haykırış beni benden almaya yetiyor. yaşım çocuk albümüyle üst noktaya ulaşmıştır eskiden sevmezdim ama şimdi iyi bir takipçisiyim.

ceylan ertem

coverladığı parçalara kendini katan bunu takiben özgünlüğü getiren dinlenesi super bir ses. Bulent ortacgil birsen tezer ve jehan barburla beraber bu su hiç durmazi soylemeleri sozun bittigi yerdir bana gore. her dinlememde ceylan erteme gelince gozlerim dolmaktadir. agzina saglik marjinal insan.

oedipus kompleksi

Doğumdan itibaren karşı cins olan annenin yoğun ilgisi ve sevgisine mütakiben erkek çocuğunda anneye karsi olan asiri sevgisinden dolayi babaya karsi duydugu nefreti içermektedir.

rüyada buz ve limon gormek

Buz görmek sıkıntìların bitip huzura erecegi anlamina gelmektedir. limon ise hayal kırıkliklari beraberinde sıkıntı geçircek anlamindadir. çikamadim isin icinden ikisininde cok net gordum.

forrest gump

Hayatimda izledigim filmler arsinda anlam yuklemekte bu kadar genis bir perspektifte olan, insana her yerden dokunan , gulumseten, aglatan , Tom Hanksin kalitesiyle butunlesmis bir basyapit vazgecilmezim kisacasi bir numara olarak kalacak.

ayder yaylası

Türkiye de görülmeden eksik kalcaginiz dogaüstü bi yer. Tulum esliginde oynanan horonlar ve sicak insanlariyla burayi daha da cazibeli bir hale getiriyor. Bir animi anlatiyim. ayderde kalcaktik gece elektrikler kesilmisti bende onumu goremiyordum bakkala girdim ve bana pasta mumu verdi tüm yaylayi aydinlatcagimi dusunmus olmali ilk adimda sondu. Ayder candir kandir kışında gidilmelidir ama temmuzda bir baskadir.

siz hala babanızın partisine mi oy veriyorsunuz

Görüşler ayni olabilir orası ayrı ama kulaktan dolma yada aliskanlikar yuzunden bir gorüşun olmali sana kimse niye bunu seçtin demiyor körü körüne secmedigin surece. bir fikrin olsun oku arastir karsit gorusleride niye neden gibi sorulara pat diye cevap verebilesin. koyunluktan uzak durun !!

rakı sofrasında dinlenecek şarkılar

sarkida onemlidir tabiki ama sevdiklerimle yaptigin muhabbetin zevki bambaskadir candir.

salih uçan

Türkiyeyi bırakin dunyada bu özguvende bir oyuncu cok zor bu yasta gelisirse herkes onu konusur oynadigi maclarda kalitesiyle belli ediyor kendini ve sadece onu izliyorum u20de damgasini vurcak bu sene.

koi balığı

akıntıya karşı yüzen yılmadan savaşmayı temsil eden örnek alınası bir balık.

candan erçetin şarkıları

insanı her yerden yakalayan sözlere sahiptir. sevgili mi dost mu anne mi nerdeyse çoğu duyguya tercüman olan kalite ve asaletin buluşma noktasi ve oylede kalcak bozulmadan.

piriturkistan

zekasini ve bildiklerini akliyla insanlara aksettiren ve sonucu ne olursa olsun bildiğini savunan, vazgeçmeyen , yenilgiden nefret eden , hedefleri dogrultusunda saglam adimlarla ilerleyen , ilgazin yetistirdigi piril piril bir arkadasimiz.

bolu

Enlerin şehridir. Enlerin demişken kötü yònleride uç noktada iyi yönleride. Doğal güzellik olarak eşine kolay rastlanmaz. abant gölcük yedigöller mudurnu göynük kartalkaya bunlar sadece bildiklerimiz . Büyük sehirlerden geleni oksijeni carpar ozellikle kampuste. kotu yonleri insan yapisiyla basliyor. hem boludakiler hem disardan gelen vr bir sure sonra bisey oldum sananlar sayica fazla. kisacasi bolu burda her sey olu.

fenerbahçe

Türk futbolunda Fenerbahçeli olmayan herkesin nefret ettiği sevdalilarin bunlarin hepsine bedel olduğu, her seye ragmen dimdik ayakta duran, halkın takımı, olan asırlık çınar.

koç burcu

ateş burcu olup yaptıkları ve yapacaklarıyla farkındalık yaratan burçtur. Başarıyı kıskanır ikinciliği kabul etmez. rahat ve özgüveni yüksek olmasıyla hareketlerinin sonucunu düşünmeden çılgınliklar yapabilir. Görsel zekası gelişmiş olan koçlar bir çok şeyi izleyerek ögrenebilirler. Kisacasi herkesin yaninda bir koç lazim. tapılası ve en mükemmel burç.

mustafa kemal atatürk

Tarihte eşi bulunmayan askeri zekasında bir milletin kaderini değiştiren her insan gibi zevkleri ve gereksinim duyduğu şeyler olan , herkes gibi gözüken ama farklı bambaşka bir kişiliğe , erdeme , zekaya ve daha bir çok özelliğe sahip olan bir lider ve bir düşünce önderi .

mine tugay

bakışlarındaki anlam ve gizemin yanında oyunculuğunun şatafattan uzak sadeliği ve ses tonunun ilgi uyandirması. başlı başina hoş ve çekici bir kişi

behzat ç

Her Ankaralının kendine yakin hissettigi Türkiye gerceklerinende dokundurmadan edemeden behzatche önderligindeki fenomen dizi.

sıla gençoğlu

Fransız edebiyatı okumasından dolayı şarkı sözlerindeki duygu yükü hissedilmicek gibi değil. Şrkılarındaki feryatlar, serzenişler herkese az da olsa bir yerden dokunan müstesna insan. joker ve vaveyla albümleriyle zirvedeki yerini sağlamlaştırmıştır.

sıla gençoğlu

17 Haziran 1980 doğumlu olup isatanbul üniverstesi Fransız Dil ve Edebiyatını bırakıp istanbul Bilgi Üniverstesi caz vokal bölümüne geçiş yapmıştır. Kenan Doğulu nun 7 sene vokalistliğini yapmıştır. SILA dizisinin müziğini yaparak adını duyuran SILA Türk pop müziğinin en önde gelen kadın sesidir. çıkardığı bütün albümlerde sözler kendisine ait olup yazarlıktaki başarısını ve duygu yükünü Fransız edebiyatı okumasına bağlıyorum. SILA ,iMZA , KONUŞAMADIĞIMIZ ŞEYLER VAR , JOKER VE VAVAEYLA albümlerinin adıdır. Kişiliği, şarkıları, güzelliği, mimikleri ve ÇETESiYLE adından daha çok bahsettireceğe benziyor. SFC