bugün

entry'ler (9)

pep card

gençler Novotel ve IBIS Hotel'de bu karta özel yüzde 10 indirim varmış. gidin kış tatili yapın derim bu fırsat kaçmaz sonuçta otel fiyatları çok pahalı yüzde 10 büyük bir indirim.

vaillant ın küçük akbabaları sahiplenmesi

Vaillant'ın onlar için yaptığı her çalışmaya ve daha nicesine katılıcam. Sözüm sözdür.

popüler olmayan yazarın yazma amacı

Dert anlatmaktır amaçları. letgodan öğrenciye eşya diye bana verilen yataktan bahsetmesek olmaz mesela.

yaz vs kış

kışın mont ceket ıvır zıvır giydiğimizden, toplu taşıma zıvır ıvırda iç cebe telefonu vs koyup rahatlıkla müzik dinleyebiliyoruz. yazın pantolon cebine muhtaçsın.

zıkkımın kökü

gün boyunca hiçbir ev işine yardım etmeden boş boş televizyon izledikten sonra anneye yöneltilen ''akşam yemekte ne var'' sorusunun cevabı olarak duyulma ihtimali bir hayli yüksek olan tamlama.

devlet

bütün kurumları tam bir keyfiyet dahilinde belirli bir kişiye göre şekillendiği zaman ortadan kalkar.

tipik anne lafları

"anne/baba olursan bir gün anlarsın beni."

srebrenica katliamı

23 yıl önce yapılmış ve kimsenin sesini çıkarmadığı, binlerce insanın hayatını kaybettiği tarihin kanlı olaylarından biri..

e ales

tamamen hıza dayanan bir sinav. sinava iki ay kala deneme cozerek hiz artirilirsa sinavdan 90 veya uzeri almak garanti gibi bir şey. tabi bu söylediklerim sözel alan için geçerli.