bugün

entry'ler (12)

yedek kulübesinde mastürbasyon yapan futbolcu

antrenörün "ısın, oyuna gireceksin" talimatını yanlış anlamış olması muhtemeldir.

çağrı merkezi diyalogları

+Güvenliğiniz açısından anne kızlık soyadınızın ilk iki harfini alabilir miyim ali bey?
-Kuzu sesi.
+Pardon!?
-me
+....

münir nurettin selçuk

Klasik Türk müziğinin tartışmasız en büyük isimlerindendir. icracılığının yanı sıra, eşsiz besteleriyle de klasik musikimize büyük katkı sağlamıştır.

Mustafa Kemal'in meşhur çankaya sofralarında da hazır bulunmuş, icra ettiği şarkıya katılan Mustafa Kemal'i akışı bozduğu gerekçesiyle susturmuş ve bu cesaretiyle saygımı kazanmıştır. Çankaya Köşkü kütüphanecisi Nuri ulusu, Atatürk'ün yanı başında isimli anı kitabında bu olayı şu şekilde aktarır:

--spoiler--
(...) atatürk münir nurettin selçuk beyi sever, takdir ederdi. bir tren seyahatimizde yanında fahrettin altay paşa da vardı. kahvelerini içerken beni çağırdı, "gramafona bir plak koy da dinleyelim" dedi. ben de münir nurettin selçukun bir plağını koydum. daha ilk ses çıkar çıkmaz, "çabuk kapat bunu, yerine başka koy" dedi. safiye aylanın bir plağını koydum. "tamam güzel oldu şimdi" dedi ve münir nurettin'in ne kadar plağı varsa getir dedi. üç dört plağı vardı, hepsini atatürke verdim. camı açtı ve tüm plakları attı. sonra da "oh be" dedi. şaşkın bakışlarımız içinde bir şey sormadık. ta ki ankaraya gelinceye kadar. keyifli bir anında plakları niye attığını sorduk. gülmeye başladı. münir nurettin hani bir gece dolmabahçeye gelmişti, sofrada şarkı söylerken, ben de keyifliydim söylediği şarkılara iştirak ediyordum. bir müddet sonra şarkısını kesti ve yanıma gelip kulağıma, "lütfen benimle beraber söylemeyin, şarkıyı bozuyorsunuz, ben rahat söyleyemiyorum" dedi. belki kimse sezmedi ama kendime mani oldum, ters bir şey söylemedim. tabii şarkı bizim işimiz değil ama keyiflenmişiz, söylemeye çalışıyoruz. beyefendiyi pek rahatsız etmişiz. o gece ona çok kırıldım, gücendim. ama yine de plaklarını atmamalıydım, yanlış yaptım dedi. münir nurettini bir başka gece yine davet etmişti ama o gece nedense münir nurettinden hiç şarkı istemedi.`
--spoiler--

trt türk

gün içinde aynı haberleri çevirip çevirip oynatan haber kanalların çok üstünde bir kaliteye sahip, reklam almayan trt kanalı. Zira haberin yanı sıra analiz programlarıyla da göz dolduran bu güzide kanalımız, AKP hükümetinin icra ettiği özgüveni yüksek dış politikayı destekler nitelikteki yayın anlayışı ile dünyayı anlamanıza yardımcı olur, farkındalığınızı artırır ve bağımlılık yapar.

21 yaşında olup zeki müren dinleyen genç

yaşi ilerleyip müzik zevki geliştikçe tanburi cemil bey, bekir sıdkı sezgin, sadettin kaynak, münir nurettin selçuk gibi üstadları keşfedip daha derinlere inmesi muhtemel gençtir.

red light district

babayla gidilmemesi gereken yerlerdendir.

kuran ı anlamadan okumanın faydasızlığı

kuranı anlamak ve onun emirlerini yaşamına tatbik etmek bir müslümanın en büyük görevi olmakla birlikte, kuranın kutsal ve ilahi bir mesaj olduğuna inananlar için geçersiz önerme. Zira kullanılan ilacın faydası, prospektüsün okunmasına bağlı değildir.

Yine de hangi ilacın kullanılacağına **** karar vermek açısından yapılacak bir ön okuma faydalı olacaktır.

erkeklerden kızlara tavsiyeler

Erkeğin işi, cüzdanı, banka hesabı sizin için ne kadar önemli olursa olsun, bunu ona hissettirmeyin.

elma hesabi

içerdiği fonlar sebebiyle islami hassasiyete sahip kesimlerin uzak durması gereken, garanti bankası icadı gereksiz hesap.

(bkz: faiz)

irfan kaya ülger

Kocaeli Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümü hocası. Ankara siyasal mezunu olup, Avrupa Birliği ve Balkanlar konularında uzmanlaşmıştır. Derse kikirdeyerek* giren kızlara: "kızlaaaaaaaar, azdınız mı?!" şeklindeki çıkışıyla hafızalarda yer etmiştir. Kızları sever.

kız olsun diye yapılan çocuğun erkek çıkması

Bahsi geçen çocuk olarak yirmi beşinci doğum gününüzde: "Eeee baba, bugün doğumgünüm ne aldın bana?" diye sorduğunuzda -"Hiçbir şey, keşke doğmasaydın" yanıtını alıp kahrolmanıza sebep olan boktan durum.

bournemouth

Dilencileri, sarhoşları, eskiden profesör olup aklını sonradan yitirdiği söylenen* ve kolunda saat olmamasına rağmen saati ne zaman sorsanız bir dakika yanılgı payı bile olmadan bilen* meczubuyla anılarımda yer etmiş; merkezinde yer alan ve mezarlığında Mary Shelley, William Godwin gibi isimleri barındıran saint peter kiliseninin her perşembe akşamı uzun uzun çaldığı çana bir anlam veremediğim ingiliz kenti.