bugün

entry'ler (41)

benim kemiklerim iri

+ olum epeyce kilo aldın.
- yok lan iyiyim böyle.
+ la olum göbek yapmışsın.
- benim kemiklerim iri kanka ya...
+ göbek diyorum lan
- olum başka bahanem yok.
+ sittir lan...

ezqi

hoş geliş ve buluşun akabindeki entry'de "naber nabiyon qiz?" yazıversek "iyiyim yha nholsun uqraşiorush falan yane" diyecek gibi. merakla bekliyor, kitleler halinde korkuyoruz.

zoraki tanım: 6. nesil emomsu nickli hoş gelmiş yazar.

ille de heaven

yazdıkları okunmayan, belki "ulan okunsa da iki kişi ile fikirden fikire köprüler kursak" diyen, ve okuduğum entrylerine ithafen iyi yazan biriymiş. benim de fark etmediğim biri olarak üzülüyorum, düşünüyorum tekrar üzülüyorum. gerçekler ölümsüz gelmez mi diye...

günümüz kederi, acı kaybı ille de heaven. bilir misin herkes gibi sözü aynı müziği farklı türküyü söylüyorum. "her ölüm erken, hele sen..."

ya bir şeyler eksik ya da biz tamamlayamıyoruz. rahmet yağsın üzerine...

edit:imla.

mehmet topuz

http://photos-h.ak.fbcdn....566_1827503_4439058_n.jpg

fenerbahçeli olmuş oyuncudur. içinize sindiyse diyen bjk taraftarı arkadaşlar var ve cidden komik oluyorlar. zira rüştü reçber, ali güneş, mustafa doğan, marcio nobre, mehmet yozgatlı, ve yusuf şimşek nasıl içinize sindi diye sorarlar adama. cevap veremezsin kardeşim, küfür gibi gelir, yutkunursun. saygılar...

yıldırım demirören

çocuk. hani her mahallede olan sevimsiz, bulaşık, top oynamayı bilmeyip en iyi futbol topuna sahip zengin çocukları vardır ya bu adam onlardan işte. 1 yıl öncesine kadar çok sevdiği beşiktaş'ın kendisine 50 milyon tl borcu olduğunu söyleyip bunu seve seve alacağını belirtmiş bir adam. o kadar mert ve delikanlı. ha bu arada o borçları sikinin keyfine yolladığı del bosque'ye ödenen tazminat ile ilgisi yok değil mi tüpçücüğüm ?

ayrıca fenerbahçe'ye ezik demiştir kendisi mehmet topuz transferi ile alâkalı. o kadar cahil ki oynanılan ligin Profosyönel bir olduğundan bi haber. ve fenerbahçeli olan, ali güneş, rüştü reçber, mustafa doğan, yusuf şimşek gibi futbolcuların transferini yapıp bu açıklamayı yapması zekasını ön plana çıkarmıştır. nerede süleyman seba nerede tüpçü...

hz muhammed i diğer herkesten daha çok seven allah

rab katında insanlar eşittir farklılığı sadece takva belirler. uhud savaşında yenilmesine göz yumacak, taif'te taşlanmasına sessiz kalacak kadar adildir. bizler burada birer eksi oy alınca küfürler yağdırırken insanlara onun resulü yine merhamet ve rahmet istedi kendine zulmedenlere, öldürmek isteyenlere. tespitin bakış açısını birazcık basite indirgersek hintliler'de ineğe saygı duyuyor ama öküz saygı duyulan ineği düzüyor gözlerinin önünde basıyor ha basıyor ? ulan bunların alayı salak diye tespit mi yapalım ? inanç ve adalet'in otoritesi trollerim benim. *

din üzerine yapılan popülarite salvoları ile "ulan ekşi olduk, özgürüz, hadi birbirimizi sikelim..." savunumunu kullanmış ya da kullanacak adamlar yapıyorlar bu tespitleri. süperiz, überiz, on numarayız ulan hadi çoşun.

beni tutmayın

Rahmetli Yusuf Hayaloğlu'nun şiiri, haykırışı, isyanı...

Yağmurlu ve upuzun bir yolu düşe kalka yürümeye çalıştım.
Ve inanılamayacak kadar duygusal bir geçmişimiz oldu seninle.
Üstelik biz bunu bir ömür boyu sürüp gider sanmıştık.
Beni tutma öyle sahnelere gelemem, beni tutma çok kötü yanılırsın.
Yıllardır öyle biriktim, öyle gerildim ki,topyekün boşalır toz olur dağılırsın.

Sen benim en ince dilimde türkümü çaldın
Sen benim en ücra duygularımı talan ederek beslendin
Her şeyin merkezi sendin ve her şey senin etrafında dönerdi.
Bar köşelerinde tükenip kaldırımlarda ararken kendimi, Gelip sana sığınırdım.,umutlarım bir kez daha sönerdi.

Beni tutma şantajlara boyun eğmem.
Beni tutma hırsımdan çatlarım.
Yıllardır öyle sabrettim öyle doldum ki,
Şimdi yanardağlar gibi birden patlarım.

Bir yavru serçe hayata bağlanır gibi ağzım açık bağlandım sana,
Bir topal karınca yuvasına yaklaşır gibi, titredim ve heyecanlandım,
Bu akşam çekip gitme adına bütün ömrümü ve seni sildim.
Bir tuhaf senaryoydu ve bu senaryoda zavallı bir figürandın sadece, anlatamam
Kumlara yazılmış sözcükler kadar kısacıktı ümidim.
Ve anladım ki bir takım şeyleri ben ilk dalgada yitirmişim.

Beni tutma ben senin dizlerine çökemem
Beni tutma ellerinde kalırım, kırılırım

Yıllardır öyle daraldım öyle bunaldım ki;
Şimdi bir saniye bile oyalarsan çıldırırım.
Sen, kalbimi emanet edecek kadar güvendiğim, dost bildiğim.
Sen, bir lokmayı bile hazmedemeyip birlikte yediğim.
Yatalak olsan altına yapsan bile iğrenmeden, alırdım dediğim
Bu nasıl insanlıkmış, bu nasıl arkadaşlıkmış, bu nasıl vefaymış
Bu nasıl acıymış ulan bu nasıl vicdansızlık, bu nasıl cefa

Beni tutma gazabım yakar ellerini, beni tutma hurdahaş olursun.
Yıllardır öyle kırıldım, öyle küstüm ki,bir ah ederim kaskatı kesilir taş olursun.

Ben şimdi gözüne sokuyorum dünyaya,ama sen körsün ısrarla görmüyorsun
Ben şimdi beynine sokuyorum hayatı, bir türlü algılamak istemiyorsun.
Hala o aptal köşende oturup, beni öngörülerinle yargılamak ne kolaymış.
Peki! gördüklerimi gördün, yaşadıklarımı yaşadın mı SEN!
Peki devrik heykellerin önünde düşsüz yanılgıları o yüce gururlarıyla,
Yoksul fakat dürüst bir mızrak gibi dimdik duranların acısını yaşadın mı SEN!
Beni tutma gömleğim kan içinde, beni tutma darmadağın olursun
Yıllardır öyle çok yedim öyle çok doydum ki
Şimdi bir tükürürüm kaskatı olur rezil olursun

Ey kir içinde yüzenler, herkesin atına binenler
Ey sürünenler, ey bölenler, bölünenler,
Herkesi birbirine düşürüp, sinsice sevinenler
Ey gençliğimi harcayanlar, ey kağıttan kaplanlar, zavallı sıçanlar.
Ey ciğeri beş para etmezler, ey sıkıyı gördü mü fellik fellik kaçanlar
Ey darbe kaçkınları, orta yolcular, dönekler, sümüklü böcekler
Ey ispiyoncular, bozguncular, medya çömezleri yüzü yırtılmış köçekler, ibneler

Beni tutmayın ulan burama geldi dayandı.
Beni tutmayın bozarım bu kirli numaranızı
Yıllardır öyle çok sömürdünüz, öyle çok kan kusturdunuz ki
Ulan bir şarjöre diz çöktürürüm alayınızı!

kürtler

enteresan çelişkiler ağıyla örülü topluluktur vesselam. demokratik haklar diye bağıran güruha sahip, hala bölgesindeki ağalık ve tarikat sistemlerini eleştiremeyecek kadar korkak ve siyasetten uzak. sevmediğim durumdur genelleme fakat bugün izlediğim bir videoda karşılaştığım olay ile beni dumura uğratmıştır. birkaç gün önce şanlı mı şanlıurfa'mızın halfeti ilçesinde olan olaylarla alakalı bir video. feysbuk denilen arkadaşlık şeysinde rastlayıverdim. Vahşet diye nitelendiriler +18 bir video.

Videonun kısaca özetine gelirsek; terörist başının doğum günü hasebiyle toplanan kalabalığın arasında bir Kürt vatandaşımız başına aldığı bir darbe ile yerde kalmış. Yanında sıkı bir kalabalık, ellerde kameralarla vatandaşımızın başına üşüşüyorlar ve kayda almaya başlıyorlar. Sis içerisinde bir ara net olarak görebiliyoruz, elinde sözde pkk bayrağı, başından oluk oluk kan akıyor, kan revan içerisinde cansız yatıyor. Yarasına kan durması için puşi ve bayraklar basılıyor. Ardından başka bir vatandaşımız görüntüye giriyor ve; ambulans diye bağırıyor. Farkında olmadan gerçekle yüzleşiyor aslında. Birkaç dakika önce küfürler yağdırdığı devletine, o devletin askerine taş yağdıran adam tekrar devletine dönüyor, anasına sığınıyor ve ambulans diyor.

Ölüm hele ki böyle bir ölüm çok kötü. Ölümün cehalet ile gelmesi, canların, evlatların kullanılması, anaların ağlaması kelimelerin ifade edemeyeceği kadar iğrenç. Bir şerefsiz ki; ben liderim deyip mahkeme salonlarında davasını satıyor ve bir halk onu sahiplenmeye çalışıyor, uğruna hâlâ insanlar ölüyor.

Özlenendir yurdumun her yerinde, tüm sokaklarında türk ve kürt çocuklarının kardeşçe oyunlar oynaması, aynı bayrağın altında aynı bütüne sahip olması.

tsubasa ve arkadaşları türk olsa olabilecekler

tusubasa topun sahibi zengin piçi olurdu. misaki sikindirik havalı kaptan ve işizaki kaleci & oyuncu denilen türk icadı mevkinin oyuncusu olurdu.

muhsin yazıcıoğlu

sana 26 gün boyunca işkence etme gücüne sahip devlet yıllar sonra seni bulumayacak kadar acizdi. devlet gibi aydınlarıda insanların hata yapabileceklerini kabul etmeyen, dediğin gibi; bir özür yahut pişman olma şansı bile vermediler size, bize, hepimize. 5,5 yıl boyunca kaldığın cezaevinde ülküdaşlarının çay için ettikleri kavgaya inat çay içmeyişin, abdullah çatlı'yı herkesin hain, toplumun kirli görmesine rağmen arkadaşım, canım deyip cenazesine gidişin, 28 şubat gibi bu ülkenin demokratik sürecine en büyük yarayı veren bir dönemde adam gibi ayakta duruşun nasıl bir adam olduğunu gösteriyor.

Senin ve arkadaşlarının üzerine yağan kar gibi rahmet yağsın...

hani türküde diyor ya;

her bir dertten alâ,
yaman ayrılık...

türkiye de iktidar olmak için gerekenler

şiir okuyup cezaevine girmek akabinde deniz baykal'ın muhalefet yapması için dua etmek. (bence deniz baykal'ın muhalefeti daha önemli.)*

turkcell in erzurumlu çay bardağı reklamı

ilk seslendirmesi olgun şimşek tarafından yapılmıştır bildiğim kadarıyla. fakat erzurum'luların tepkileri yüzünden 2. seslendirme az da olsa şiveyi kullanabilen bir erzurumlu yahut çakma bir hemşehrime yaptırıldığı kesin. *

çay bardağı ajitasyonu ile özellikle yöre halkının tepkisini fazlasıyla çekmiş devam filmindeki tutumu şimdiden merak uyandırmıştır. belirtmek isterim ki turkcell erzurum halkı ve işsizlik sorunu için değil vergi muafiyeti ayrıca daha ucuza çalıştırabileceği personel için doğu bölgelerine call centerları açmıştır. bir diğeri diyarbakır'dadır.

emre belözoğlu

istemeye istemeye yazdığım entrydir aslında. çünkü burada sporla ilgili bir entry yazınca taraftar grubu olan 3-5 gizli seovi topluca eksiliyor. evet bu ibnelikler canımı sıkıyor arkadaş açıkçası.

emre mevzusuna gelince asabiyetinin farkındayız hepimiz ama öyle lanse ediliyor ki herkes istanbul beyefendisi. yok hakeme kabadayılık, yok küfürler, artistlikler. lan yarağım sokakta karıya kıza laf atan, yere tüküren, statda küfreden insanlar bizler değil miyiz ? buradan bakınca ulan ne temiz toplumuz siktimin düzenini emre belözoğlu bozuyor tukaka gibi duruyor. bir de elinizi vicdanınıza koyun denmiyor mu ? lan arkadaşım adam götünü yırtıyor 90 dakika boyunca gerek statda gerek tv başında birçok faili meçhul küfür yiyor, geriliyor. saha içerisinde beyefendi olacak değil ya ! ayrıca emre gs oynarken yan hakemlere; "lan a.k çocukları, orospu çocuğu fenerliler.." diye küfreden emre şimdi mi kabadayı ? futbol sayenizde objektiflikten uzaklaştığında çirkinleşiyor sevgili kardeşlerim...

edit: bahsi geçen maç unutulmaz 10 numara hagi'nin erol ersoy'a tükürüp ayağına bastığı 2001 yılında galatasaray ve gençlerbirliği arasında oynanan maçtır.

yusuf hayaloğlu

hangi ayrılık, küheylan, ah ulan rıza, ayrılığın hediyesi yetim mi kaldı şimdi ? yapma be gözünü sevdiğim, memleketim gibi şiirler yazıyordun sen güzel mi güzel, sıcak mı sıcak. bu kadar erken gidilir mi ? üstad oysa hayalimdi seninle karşılıklı iki tek atıp yaralı sevdaları konuşmak. bahara hasretle geçen ömür sana baharı göstermedi lanet olsun. en çirkin gerçekle yüzleştik yusuf abi, yüreğim kanıyor. rahmet yağsın ruhuna, eyvallah.

acun ılıcalı

iyi bir adam.

neden iyi bir adam olduğuna gelince özü sözü bir kıvır kıvır oynamayan tiplerden. hayatın en zorlu evrelerinden geçmiş belki de bazılarının kaldıramayacağı acıları yüklenmiş ve insanların gönlünde yer edinmiş, şöhreti sindirebilmiş hemşerim.

ekşi sözlük eleştirisine gelince çok aşırı kaçmamış yerli yerinde bir tespit kanımca. ekşi sözlük kalitenin adıdır sözlük aleminde gerçekliğini hepimiz bilmekteyiz. fakat bazı yazarları bu gerçeğe göz yumulurak insanlara hakaret üzerine hakaret edilebileceğini sanmakta. insanlardan çok her ne olursa olsun değerler haksız ve iğrenç bir üslubla yargılanmakta. tabi bu belirli bir kısım yazar kişisi tarafından yapılmakta. acun abimizde daha naif olan ve muhafazakar tavrı ile ön planda olan sözlüğümüze güzel bir selam çakmıştır.

artık bu entarilerden sonra kendinden * nickiyle yazarlık, beğendiklerine şukela beklemekteyiz. *

iki gozum bu ulke iki sloganla yikilmaz

diyarbakır büyükşehir belediye başkanı osman baydemir'in terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın yakalanışının 10. yıldönümü nedeniyle basın açıklaması izni istemesinin ardından emniyet yetkilileri pankartların indirilmesi durumunda basın açıklamasının yapılmasına izin verecekleri gerekçesine karşılık gülerek karşılayıp, Emniyet Müdür Yardımcısı Celil Taşkın'ın "Başkan neden gülüyorsun" sorusuna verdiği cevap.

vakt-i zamanında bunların ellerini sıkmayan değerli emniyet müdürümüzün ne gibi tepkiler aldığını hala unutmuş değiliz. demokratik hak deyip çoluğunu çocuğu bu vatanı korumakla mükellef polis ve askerin önüne atan insanlar olduğunu herkes görmekte. ayrıca baydemir'e katılıyorum. bu ülke iki pankart değil en az şahsınında içinde olduğu milyonlarca terör örgütü sempatizanı ve yandaşına rağmen ne yıkılır ne sarsılır. kendi kapağını kendi takmıştır. imralıya 100 sevenlerine 1000 koyar bu millet.

sözlüğün zall ile yatıp zall kalkması

zall'ın ontv'ye verdiği röportaj sonrası sol frameden anlaşılacağı üzeri tüm ilgiyi üzerine toplaması. şanslı olduğu düşünülsede sözlükteki abazan topluluğun fazla oluşundan mütevellit ulu sahibin darma dağın olacağı eylem. zall'ın fake hesapları görür gibiyim.

ismail alpen ölmedi

zall ölmedi

hani ulan kalin ve damarli *

edit: hay elime, moderasyon göreve.

dini siyasete alet etmeyen partiler

okey & batak partileri

mangal partileri

hele ki seks partileri *

bir derdim var yaşanmışlıkları

fucker man nickli ile başlayan süreçte 10 entry sonrası bir moderatör mesajı;

"merhaba.

bu üye adıyla yazar olamazsınız. bir derdim var bölümünden bize ulaşıp, olmasını istediğiniz üye adını söyleyiniz. "

akabinde bir derdim var butonu ve şahsımın sevişme öncesi diyalogları;

mesajınızı aldıktan sonra sperm man nickini önerdim ve cevap alamadım. sorunumun ne zaman giderileceği hakkında bir bilgi almak istiyorum..

moderator - sperm man de olmaz.

kayma benim alanim - sözlükte; silinmesine rağmen peniselin, fucker fukara, madafaka ve daha birçok nickin yazarlık yaptığını görmekteyiz. acaba bu nickler arasında nasıl bir niteleme vardır ? çok büyük farklılıklar olduğunu düşünmüyorum.

kayma benim alanim - 1 gün geçmesine rağmen sorunum ile ilgilenilmedi yahut cevap verilme tenezzülünde bulunulmadı. ne zaman çözüleceği yahut geçerli herhangi bir sebep bildirilirse çok sevineceğim..

moderator - sorun oluyor. yeni isim verirseniz değiştiririz.

kayma benim alanim - kayma benim alanım nickini kullanabilirsem çok mutlu olacağım. şimdiden teşekkürler..

moderator - "kayma benim alanim" olabilir mi? türkçe karakter kullanamıyoruz.

kayma benim alanim - biliyorum tabi. evet olabilir..

moderator - değişiklik yapılmıştır. iyi günler.

mükemmel cevaplar alınabilecek bir ortam. yardımcı olunmaya çalışılıyor, cevap veriliyor ama gerekçe yok asla yok. *

ahmet yildiz olmedi

bazı cümleleri ile cidden komikleşmiş insan.

--spoiler--
ee, ilginç bir halkız biz. halbuki ben de diğerleri gibi sırf başını örttüğü için bir kızı aşağılamalıydım. eee, sosyalist değil miyim ben? sözlükteki tkp' liler sahiplenirlerdi pekala. he? bakın, bluevelve' i sahiplendiler, arkasındalar.
--spoiler--

acziyet resmi. ne güzel fotoğraflandırmış.

--spoiler--

not: kendimle ilgili de birkaç bilgi vereyim madem. öğrenciyim, 3 yabancı dil biliyorum. şu an hem bir şirkette çalışıp hem okuyorum. eşcinselim ve burdaki herkesten gerek bilgi birikimimle, gerek kültürümle, gerek toplumdaki sosyal konumumla üstünüm.

--spoiler--

3 dil bilen bir adam. sosyal sınıf ayrımı yapıp saçmalamada sınır tanımayan eşcinsel. ya abiciğim bunu okuyacaksın eminim. senin kıçınla olan kavganın insanları aşşağılamaya kadar ilerletmen ve basitleşmen ne ilginç.. sorunum eşcinselliğin ile değil olmazda. acaba bu aşşağıladığın insanlar üzerinde tatmin olurken aynı cesaret ile konuşabildin mi ? 49 entry değil 1 entry kadar etkili olabildin mi hayatta ? sen kendini böyle üstün gördükçe sahip olabileceğin en değerli varlık kaba saba bir y.rrak o da isteklerini karşılıyor sanırım. mutlu kal duygusal dostum.