entry'ler (43)

engelleri kaldır

odtü verimlilik topluluğu işbirliğiyle üniversitelerde bir sosyal sorumluluk proje yarışması tasarlayan oluşum. projeye 2-3 kişilik gruplar halinde katılım alınıyor ve üniversitelerde engelli sayısının az olması sorunsalıyla ilgili proje tasarıları istiyor. ayrıca ilk 3 giren proje ekiplerine çok güzel ödüller sunuyor. daha detaylı bilgi için

http://cozumsende.com/

benzin nerede 4 liradan satılıyor ben görmedim

adam haklı benzin 3.97 lira nerde görülmüş 4 lira olarak. ha bir de akabinde şunu söyleme ihtimali yüksek

(bkz: sus ve yalamaya devam et)

ateistlerin zani olduğu gerçeği

müslümanların kabul ettiği bir gerçektir, ateistlere göre ise var olmayan bir gerçektir. evlilik dışı seksi de zina olarak değil normal bir davranış olarak kabul görür.

her dinleyişte aynı tadı veren şarkılar

guns and roses - november rain

here comes the rain again

orjinalindan daha iyi coverlanmış bir parçadır kesinlikle.

soğuk gömleğin vücutla buluşma anı

(bkz: duştan çıkılan ilk anda hissedilen soğukluk)

müzik kültürü olmayan gençlik

bu şarkıyı biliyor musun? gibi sorulara
-melodisi tanıdık ama ismini çıkaramadım şimdi, şeklinde cevap verir.

polis önünde uzun eşşek yavşaklığından utanıyorum

(bkz: orantısız zeka kullanılması)

türkan saylan

teröristleri ellerinde çiçeklerle karşılayıp üstüne bir de maaş bağlayanları savunanlar tarafından pkk sempatizanı ilan edilmesi de bir hayli ironik tabi..

polis barikatında uzun eşek oynayan odtü lüler

olayların daha sonrasında polis cop ve biber gazıyla karşılık vermiş olup, 26 kişiyi yaka paça polis otobüslerine bindirip gözaltına almıştır. ayrıca devamında yapılan eylem yandaş medyadaki söylemlere göre 15 kişiyle değil, binlerce öğrencinin yürüyüşüyle gerçekleşmiştir. daha sonra öğrenciler rektörlüğe yürüyüp, odtü rektörü ahmet acar'ı açıklama yapmaya çağırmıştır. niketim rektör binlerce öğrencinin çağrısına kulak asıp aşağıya inmiş ve akabinde polisin öğrenciye karşı olan şiddeti kınamıştır. fakat bunların hiçbiri nedense basında yer etmemiştir.

yürüyen kalabalık ve öğrenciye uygulanan şiddet

http://video.yahoo.com/wa...675336/23523934?v=8675336

odtü rektörü ahmet acar'ın basın açıklaması

http://www.facebook.com/v...191919235439&comments

ateiste kuran dan örnek veren müslüman

aynı müslüman kuranın değiştirilmediğini kanıtlamak için kurandaki ilgili ayetleri ileri sürer.

sözlükçülerin formspring sayfaları

http://www.formspring.me/nec12

recep tayyip erdoğan

"gereği yapılsın" dediği için kendisini tebrik eden yandaşları olan başbakan. yoksa bu ülkede kanunsuz bir iş olduğu zaman gereğinin yapılmadığı zamanlarda mı oluyordu? "gereği yapılmasın" dese ne olacaktı acaba merak ediyorum.

ünlülerin matematikteki karşılıkları

fuat ergin = 9**

cennette yapılacak ilk şey

bira - sigara*

500 days of summer

öncelikle buradan summer'a olan tüm küfürleri gönderiyorum ve yorumuma başlıyorum.

--spoiler--
summer sen ne orospu çocuğuymuşsun. yazık değil mi tom'a ha? film başlarken anlatmış her şeyi aslında. "bitch". filmi izlerken hep nasıl olacak da tekrar birleşecekler diye bekledim. çünkü diğer klişe romantik-komedi filmleri gibi sanıyordum bu filmi. başta uyarmıştı halbuki. this is not a love story. daha sonra filmde kendimi buldum, bir çok kişi gibi ben de tm olmuştum ve benim de bir summer'ım vardı. filmin büyüsüne kapıldım birden. expectation vs reality kısmı ise filme olan hayranlığımın doruk noktasına çıkmasını sağladı. soundtrack zaten mükemmel. netice itibariyle filmi çok beğendim.
--spoiler--

girişi güzel olan şarkılar

aerosmith - dream on

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

(bkz: the number 23)

Jim Carrey'i böyle bir film de görmek hoştu.

beyazıt öztürk vs okan bayülgen

şahsen artık ikisinden de haz etmiyorum. bence artık kendi köşelerine çekilip gençlere yol açmalılar. okan evlendi, çocuğu oldu ve dolasıyla eski o vurdumduymaz ya da eğlenceli insan yok karşımızda. beyaz da artık baymaya başladı, konuklar bile artık 2. 3. kez geliyorlar programına ve tahmin edebiliyoruz neler olacağını programda. dediğim gibi yeni yüzler gerek artık talk-show programlarına.

lost

--spoiler--
son sezonda cevaplanması gereken bu kadar soru varken "uçak düşmeseydi ne olurdu?" kısmıyla senaristlerin bizi oyalaması çok saçma değil mi? biz bu kısımları kesinlikle boşuna izlemiyoruz bence büyük finalde çok önemli bir rol oynayacak eksiklikleri tamamlayacak tıpkı adadan kurtulduktan sonra flashforward'lar da olduğu gibi. bir de juliet'in ölmeden önceki son sözlerine dikkat çekmek istiyorum. bu sahne bana çok tanıdık geldi. charlotte da ölürken adada olduğu zamanki flash'ını görüp "yemekten önce çikolata yemem yasak" gibisinden bir şeyler söylemişti. juliet ise kahve içelim kardeş payı yapalım dedi. burada juliet bence flash görüyordu hem de alternatif zamandaki flash'ı ada dışında kardeşiyle birlikteydi belki de belki de sawyer'la. öldükten sonraki dediği şey ise "it worked". benim aklıma şöyle bir şey geldi şahsen. ada da ölen kurtuluyor ve alternatif zamanda kendini buluyor. bu yüzden bir bu alternatif zamanda "uçak düşmeseydi ne olurdu?" konsepti yerine adadan kurtuluşlarını izliyor olabiliriz. hatta dizinin sonlarına doğru tıpkı flashforward'lar da olduğu gibi birleşip tek bir çizgi üzerinden ilerleyecek ve finali bu alternatif zaman (ki o zaman bu tek çizgimiz oluyor zaten) üzerinden izleyeceğiz.
--spoiler--