1. 1.
    kimi sahnelerindeki çekim teknikleriyle (bkz: amelie)yi anımsatan sondtracki en az kendisi kadar başarılı olan film.
    10 -3 ... jai guru de va om
  2. 2.
    --spoiler--
    insanın amına koyan bi film. kader tesadüf muhabbetine çok şahane bir bakış açısı getiren, zooey deschanel'in konuşmaya başlamadan önce dudaklarını yaladığı ve unknown pleasures tişörtlerinin, the smiths-the beatles muhabbetlerinin gırla gittiği bir film olsa bile insanın ağzına sıçıyor. girip dağıtıyor yani. iç kanama sebebi. tom oğlana sarılıp ağla yiğidim, ağla koçum, ağla aslanım diye teselli etmek istedim, ah canım ya.
    --spoiler--

film gerçekten şahane, dalgasına girip imdb'de çaktım bile 10 puanımı. bi kaç ay sonra görür değiştiririm ama 9dan aşağı inmem, pek tatlı pek sevimli bi film ablası. zooey de oynuyor abisi. fakat bir sorun gözlemledim, bir takım forumlarda bu filmi alıp eternal sunshine of the spotless mind'ın üstüne koymaya çalışmışlar. aradaki fark bence şudur, eternal sunshine bir klasiktir çünkü yeni bir şeyler yapmıştır, summer ise klasik tablonun en güzel renklere ve desenlere(?) bezenmişi, boyanmışıdır. eternal sunshine dan çerez diye bahseden yorumlara aldanmamalıyız bence. vizyondan kalkmadan kapın partnerinizi ya da filme gay işi demeyecek arkadaşlarınızı falan, gidin izleyin. çok güzel film. ama tabi insanın amına da koyuyor, evet.
    20 ... kidd
  3. 3.
    türkçe ye "aşkın 500 günü" olarak çevrilmiş film.
    3 ... nil nil nil
  4. 4.
    herkesin sevgilisiyle gittiği filmlerden biridir, ama hiç de gerek yoktur, terkedilsiyseniz de gönül rahatlığıyla gidiniz efendim, dağıtınız geliniz.

--spoiler--
    taa sonuna kadar kızla birleşçekler diye kıvrandım durdum. herşeyi bırak, o son 5 dakika öldürür insanı.
    o giysiler falan ne hoştu lan.

--spoiler--
    17 ... ucan keseli sican
  5. 5.
    ---spoiler---

"i just don't feel comfortable being anyone's girlfriend. `i don't actually feel comfortable being anyone's anything"

---spoiler---
    13 ... glbst
  6. 6.
    imdbden 8.7 almasıyla heveslendiğim fakat izleyince hayal kırıklığna uğradığım film.Soundtracki iyiydi.
    7 -13 ... ecex
  7. 7.
    istisnalar hariç aşk filmlerini pek sevmem ama bu film o istisnalardan birisiydi. konusu kısaca siz aşkı arayarak bulamazsınız ama o gelir sizi bulur olabilir. hikayesi çok renkli ve akıcı bir şekilde anlatılmış başarılı bir film.
    9 ... subliminal message
  8. 8.
    Çoğu film kurdu gibi bende imdb puanına gönlümü kaptıraraktan izleyim bari şu filmi dedim. Dikkat ve ilgi ile oturdum pc başına. Filmi izledim.
    Amma ve lakin öyle 8 üzeri puan alacak bir film değilmiş meğer.
    Filmi çok beğenenler , benim duygusal ve aşk temalı filmlerden anlamıyor veya sevmiyor olduğum sonucunu çıkartmasın hemen.
    Severim. Hemde çok.
    Ama bu film şunları amaçlamış sanki :

anlatış tarzım ile fark oluşturayım , filmin başrol oyuncuları anlamsız ifadeler takınsın yüzüne , bu arada cool bi müzik girsin arka plandan *, izleyenin de kafası az karışsın ve içinden 'vaaaaybee ' falan desin , sonuçta filmin güzel olduğuna inandırmaya çalışsın kendini. Falan filan.

--spoiler--
    Bu arada sırf ikea nın reklamını yapmak için iki genç birden bire ikea mağazasının içinde bitiveriyor. Geziniyolar öyle mal gibi. Salak saçma espiri anlayışları falan.*
    --spoiler--

Velhasılı kelam... Filmi izlemeden önce , film hakkında yüksek beklentilerim olduğu ve bu beklentilerim malesef hüsranla sonuçlandığı için... ben derim ki sallayın ya. Aşk filmi mi izlemek istiyorsunuz? izleyin işte. Ama filmden birşey beklemeyin. Sanmayın ki size çok iyi vakit geçireceksiniz , sanmayın ki size yeni anlamlar katacak , sanmayın ki film hakkında benim kadar yazı yazacaksınız.

Biz ne aşk filmleri seyrettik. Yeşilçam , yeşil çamların altında aşk nasıl yapılır öğretti bize.Biz yeşilçam çocuğuyuz. Yermiyiz lan bunları.
    9 -6 ... timebender
  9. 9.
    gittim ve gördüm..ama öyle uzun uzun bahsedemem.**
    --spoiler--
    öncellikle film çok güzeldi.hem de harikaydı ama son 5 dakikasında sıçtılar.filmin kötü bi sonla bitmesi daha iyi olurdu.niye çocuk sonda o iş basvurusuna gittiği yerdeki karıyla tanısıyor ki.bırakın öyle kalsın.gözümüzde daha sempatik olur.yani ne bileyim.sonunu begenmedım.

ayrıca orası hiç los angels'a benzemıyordu.
    --spoiler--
    5 -3 ... julian whiteman
  10. 10.
    filmde ikiye bölünen sahne "gercek ve beklenti" kısmında çalan şarkı ;the temper trap'e ait sweet disposition adlı parçadır.

edit: black devil uyardı o sahnede regina spektor'ın hero şarkısı çalıyormuş.
    6 ... julian whiteman