bugün

entry'ler (298)

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

Sehitleri dusun reis , Ne kavgalar Verdik ? Reis.

acaba bir yerlerde yanlış mı yapıyorum diyebilmek

Bazen üst üste gelir her şey. Etrafına baktığında kimseler yoktur yaninda. Iste o zaman sorarsin kendi kendine Acaba bir yerlerde yanlis mi yapiyorum emin olun bu soruyu eger kendinize soruyorsaniz , bu sorunun cevabi evet ' tir.

bornova 10 jandarma er eğitim alayı

Asayiş jandarma ve truzim jandarma yetiştiren Jandarma eğitim alayıdır. 3 taburdan oluşmaktadır. 2. ve 3. taburlar izmir bornovadayken 1. tabur aydın dadır. 2. ve 3. tabur asayiş jandarma yetiştirirken , 1. tabur sadece truzim jandarma eğitimi verir. 1. tabur askerler arasında sosyete taburu diye adlandırılmaktadır. bunun sebebi truzim jandarma yetiştirdikleri için sadece trustik yani deniz kenarı yerlere asker göndermesidir.
alay komutanı (bkz: J Albay Şerafettin yılmaz)
bu alay içerisinde askerler diğer eğitim birliklerine göre askerleri zorlanmazlar. eğitimler çok sıkı olmamakla birlikte alay içerisinde bilardo internet cafe pastahane vb. sosyal tesis alanları bulunmaktadır.

1 jandarma egitim taburu aydin

Turkiyenin en rahat acemi birligi. 4 bolukten olusur. Bunlarin arasinda en disiplinli boluk 3. Boluktur.75 gun suren acemilik egitimi boyunca 7/24 sicak su , internet kafe , bilardo salonu , sinema vb. sosyal imkani olan truzim jandarma yetistirme birligi. Meslekci olanlar yada sofor olanlar 55 gun yapip giderler. Bu birlikten doguya sadece sofor ve meslekciler gider. Geri kalanlar , mersin, antalya , mugla , izmir , canakkale , marmaris ,istanbul vb sahil kenari ve trustik mekanlara dagilimlari yapilir. Sehir olarak birlik civarinda avmler , sinema ve park alanlari bulunur. Aydin da universite ve acemi birligi bulunmasi sebebiyle cok hareketli bir sehirdir. Asla caniniz sikilmaz. Buraya cikanlar cok sansli degerini bilin.

son dakika tc düştü düşecek

(bkz: yav he he)

21 yy da halen mustafa kemal i ata olarak görmek

Anti kemalizim yanlısı ,muhtemelen ingiliz yada ermeni ajanı provakatör söylemi.
(bkz: mal yemin ederim gerizekali bu çocuk)
(bkz: hassiktir be rifat abi)

Edit : imla

montla sıçmak

Basa gelebilecek en kotu durum. Hiç unutmam bir keresinde askerde devriyeden döner iken tim komutanının çok feci tuvaleti gelmiş koca btr yi durdurup gidip tuvaletini yapdı. Hava soğuk lapa lapa kar var üstümüzde kalın kabanlar. işini bitirip araca bindikten bir müddet sonra aracın içini çok kötü bir koku sardı. Komutan ulan hanginiz sıçtınız gavatlar derken bizim kilisli muhammet onbaşı komutanın parkasını işaret ederek komutanım siz sıçmışınız demişti. Bölüğe vardıktan sonra 3 gün buna gülmüştük
(bkz: bu da böyle bir anımdır)

acun ılıcalı ya gıcık olmak

(bkz: kiskananlar çatlasin)
Adam yurt disi formatlari alip burda program yapti. Samimi halleride millete sicak geldi. Neticede paranin gozune vurdu.

casio edifice

Ef 550 modelini kullanmaktayim. Red bull edition olanini. Harika otesi bir saat. Swiming ozelligide mevcut 70 metreye kadar sorun yok.hem spor hem klasik ender bir parca. Lakin yurt disi satis fiyati yaklasik 600 tl ye tekabul ediyor bende 450 tl ye aldim.piyasada en cok cakmasi bulunan da bir model.
(bkz: çakma)

giorgi tevzadze

Dunyada gelmis gecmis en iyi surucu. Ken block gibi sponsorlu pist bebeleri gibi degil , sokak yariscisi. Bu hayata cok erken goz yummustur. (bkz: 26 yaşında) kendine yakisir bir sekilde en sevdigi arabasi (bkz: oom 500) ve gezmekten cekinmedigi sokaklar onun mezari oldu.
(bkz: demek ki efsanelerde oluyormus)

turkcell superonline

Kapi kapi gezip internet satan muhteşem de kampanyaları olan çok hizli internet veren fakat pustlugu elinden bırakmayan yinede tek tercih sebebi olan firma.

no russian

makarov şerefsizinin
--spoiler--
that was no message...this is a message
--spoiler--

Cümlesinden sonra nasıl biri olduğunu anladığınız , rusya ve amerika arasında şavaş çıkartan korkunç katliam.

istanblue

içimi oldukça rahat türk votkası. 35 cl , 100 cl ebatları bulunmakta. Alkollerin acı tadından dolayı içemeyenlerin vişne suyu ile karıştırıp içmesini tavsiye ederim tatlı bir alkol hissi veriyor.

türk sürücüsünün kronik sinyal vermeme hastalığı

Vardiya yuzunden sabahin en erken saatinde veya gecenin en kor saatinde arabamla eve gelirken kimse olmasa bile sinyal veriyorum

(bkz: örnek davraniş)

turabi çamkıran

Vucut paris kafa sirnak.

askerlik muayenesi

Dun itibariyle yaptirdigim muayene. Don felan cikarmiyorsunuz.
Ameliyat oldun mu ?
Dovme varmi?
Bu iki soru haricinde baska bir eylem veya soru gelmedi.
(bkz: korkmayin)

sen yetkili bir abiye benziyon

özel haraketçıların yüzünde maske olduğu için bahsi geçen arkadaş derdini anlatırken
--spoiler--
sen yetkili bir abiye benziyon
--spoiler--

demesi ortamın gerginliğini yumuşatarak özel harekatçıları güldürmüştür.

/watch?v=ZPDO40yEvIA

takoz recep

eskilerden beşiktaşta top koşturmuş sağ bek . asıl adı recep çetindir. genel olarak insanların beyninde kendi kalesine attığı golle hatırlanır. o gol rövaşata diye bilinir fakat aslında rövaşata değil vole atmıştır , neden yaptığı hala meçhuldür.

meksikalı uyuşturucu kartelleri

gemide filminde
--spoiler--
adamın götünden kan alırlar kamil kan
--spoiler--

sözünün eyleme döken uyuşturucu kartelleridir.
internet üzerinden olsa bile bunlara laf atmak göt ister.
adamın cinsel organını kesip ağzına koyma eylemi bunlar tarafından gerçekleştirilmiştir

(bkz: gemide)

alparslan özmol

Sosyal hayatta çok karşılaştığım etrafta ki insanların " aa hüseyin , hüseyin abi bir fotoğraf çekilebilir miyiz ? " şeklinde cümleler kurduğu aslında adı alparslan olmasına rağmen hüseyin olarak bilinen oyunculugunu begendiğim bursalı er kişi.