1. 1.
  muayene ile uzaktan yakından ilgisi olmayan, "iyi misin?" sorusuna verilen "iyiyim" cevabından ibaret olan eylemdir..
  2 ... sciende
 2. 2.
  askerlik yapacak kişiyi askerlik psikolojisine sokan , daha birinci dakikada geren, sıkan, küçülten olaydır. 30 kişi bir çadıra alınarak çırılçıplak soyunup bakılır. sonra da askerliğe elverişli olanlara elvirişlidir diye rapor verilip askere yollanır. muayenden sonra siz artık eski siz değilsinizdir.
  2 -2 ... istanbul icin efkar vakti
 3. 3.
  pembe teskerelik adaylar yüzünden herkesin kaba etine kadar bakılan ve nedense askerlik anılarını anlatan amcaların es geçmek zorunda kaldıkları muayene çeşididir
  2 ... dermatolog
 4. 4.
  orasından burasından gerine gerine bahseden, erkekler tuvaletinde hiç çekinmeyenlerin karşılaştıklarında neden bu kadar büyüttüklerini anlayamadığım askerlik öncesi yapılması gerekli muayene.
  3 -2 ... saturn
 5. 5.
  17 yaşında, yapılan bir yanlışlık yüzünden çaığırıldığım olaydır. o zamanlar, savaş çıkıyor heralde çok asker lazım 17 likler çağırıldığına göre diye düşündürmüştür.
  1 ... vasifsiz isci
 6. 6.
  sanırım her askerlik şubesinin kafasına göre yaptığı, askere gideceklere yapılan muayene. insanları anadan doğma soydukları yetmiyormuş gibi, eş cinsellik kontrolü için, "dön, eğil*" gibi iğrenç laflarla karşılaşılabilecek saçmalık. doğru düzgün bir şekilde herkesin hastenede muayene olması varken, öylesine uygulanmaktadır bunlar işte.
  -1 ... nevarki
 7. 7.
  " arkadaşlar üst kısmınız çıplak kalacak şekilde soyunun " sözleri ile başlayan ve 10 kişilik asker aday grubu eşliğinde devam eden bir muayenedir. " aranızda ameliyat olan, kronik rahatsızlığı olan var mı? " sözlerinin muayenenin yüzde 95'lik kısmını oluşturduğu ve " vucudu dövmeli ve façalı arkadaşlar kenara ayrılsın " sözleri ile son bulan, bolca zaman harcanmasına rağmen bu muydu lan diye insanı çileden çıkarandır.
  ... jelibonur
 8. 8.
  hem zorla alıyorlar hemde kontrol ediyorlar, almayın lan o zaman askere.
  6 -4 ... yamuq
 9. 9.
  askerliğin ne olduğunu ve mantığını orada anlarsınız...
  ... erme1984
 10. 10.
  lise mezunlara askeriye avlusunda üzerinde sadece don bırakılarak yapılan, lisans mezunlarının ise seribaşı girip, gömleğinin yakasını bile açmadan geçeceği muayene. hiçbir şekilde bu sırada ukalalık yapılmaması, şiddetle önerilir.
  4 -1 ... dalton ana