bugün

entry'ler (32)

intiharın eşiğinde olan birine söylenebilecekler

Eşikte bekleme uğursuzluktur.

kürt halkı hakkını söke söke alır

Hakkın varsa alırsın da VARSA

Askere polise öğretmene kundaktaki bebeğe sıktınız.

Kaçakçılık, uyuşturucu, kaçak elektrik
Ne pislik varsa hepsini yaptınız.

Ne hakkından bahsediyorsunuz bre orospunun çocukları...

kürt halkı hakkını söke söke alır

Kusura bakmayında yarrrrağımı alırsınız... Sözüm bölücü kürtlere yoksa diğerleri bizim kardeşimizdir.

neden uyanıksın

Evimle aramda 5168 km var... Hergün seni çok özledim diye video yollayan büyük kızım bir de resmimi eline alıp baba diye gezen küçük kızım var... Uyu uyuyabilirsen...

Hani denizci deyince ağzınızı ayıra ayıra ooo her limanda bir sevgili diyorsunuz ya öyle değil işte...

Uyuyamıyoruz...

türklerin cahil barbar ve vasıfsız olduğu gerçeği

Başlığı açan muhtemelen barış timsali olan israil köpeğidir...

Cahil derken Atatürk, Aziz Sancar ve nicesi...?

Barbar derken yurtta sulh cihanda sulh bizim değil mi...?

Vasıfsız derken çağ açıp kapatan bir ölüp bin dirilen yediği ekmeği paylaşan bir millet e vasıfsız derken...?

Git kimin köpeğisen onun yalından ye...

neşeli kaprissiz anlayışlı huzur veren kadın

Yoktur...

ramazan bayramı

Minareden atlarım bayramınızı kutlarım...

dibe vurmuş insanlara tavsiyeler

Mutlu olmaktan vazgeçemezsiniz... Vazgeçmek için önce sahip olmak gerekir... Yakın bir sigara mutsuzluğun tadını çıkarın...

gecenin gerçeği

Dertleşecek bir insan bulamadığımızdan burada değil miyiz oysa ne güzel olurdu beni anlayan bir kişi daha olsa... Avutulmak yada avutmak değil derdim... Söylediklerimi yaşadıklarımı gerçekten anlayan bir kişi isterdim... Seni seviyorum diyenlerin sahteliği yerine gerekirse ağzıma sıçan tek bir dost isterdim beraber ölmemize gerek yok yanında rahat rahat ölebileceğim bir dost isterdim... Cenazemde dedikodu yapacak kalabalık yerine gönülden fatiha okuyabilecek tek bir dost isterdim... Suskunluğumu bıkmadan dinleyebilecek bir dost... Ama olmuyor işte küçük menfaatlerle büyüyor dost dediklerin ve anlamını yitiriyor dost diye kodlanmış harf topluluğu...

yıllar sonra geri dönse kuracağın ilk cümle

Bende tam kalkıyordum...

ramazan da ulu orta yemek yiyen terbiyesiz tipler

Şuan ummandayım burada iftar saatine kadar heryer kapalı bırakın yemek yemeyi su içmek bile göze batabilir... Oruç tutan biri olarak bu durumdan ileri derece de rahatsız oluyorum... Bence oruç tutanın yanında yemek içmek saygısızlık değil asıl saygısızlık dalga geçmek inancıma iftira atmak ve ülkemizin kıymetini iyi bilin özgür değilim demekten vazgeçin inanın buralar yaşanacak gibi değil...

yazar nicklerinin ingilizce karşılıkları

Captain Black.

türkçe şarkılarda geçen etkileyici sözler

Güllerede küstüm yine sen kokacaklar.

türkçe şarkılarda geçen etkileyici sözler

Ben kaybettiğimi özlerim
Vazgeçtiğimi değil...

yazarların kız evlatları olursa

Bende var iki tane yarın babalarına el sallayacaklar ve tam 160 gün göremeyeceğim koklayamayacağım elimden gelse gitmem ama görev işte git derler gidersin bugün güneş batmasa keşke ömür boyu oruçlu kalmaya razıyım...

babandan sana ne kalacak

Ne kalır bilmemde giderse arkamdaki dağ yıkılır...

sevilmek nasıl bir duygu

Sevilmek güzeldir de kız çocuğunuz tarafından sevilmek onun sevgisini hakedebilmek var ya... Hani deseler yak arabanı evini 2 ye katlayalım elim titrer ise omuzdan keserim... 1 saniyeleri için 1 günümü veririm...

sözsüz müzik önerileri

Farid farjad veya Ney taksimleri
Bir fincan kahve loş ışık ve bir puro imkanı olan yapsın sabah duanızı alırım artık...

hiçbir yere ait olamamak

3 Eylül 2006 da evim dediğim yerden ayrıldıktan sonra hiçbir evi benimseyemedim... Evlendim çocuklarım oldu evim oldu şimdi de evi göremiyoruz... Zordur denizci olmak belki sırtımızda taş taşımıyoruz ama yüreğimizde taş gibi hasretler taşıyoruz... Deniz tuzu değil içimizi yakan ayrılığın korudur...

dünyanın en güzel şeyi

Akşam eve dönmek... Kızlarını öpmek koklamak... Eşine naber hayatım demek... Kimileri için çok klişe olsada bir denizciyi mutlu etmek için yeterlidir....