(bkz: bir şizofrenin yarattığı karakterim ben)
http://www.facebook.com/p...terim-Ben/161257793922240
"bu zeki adam hastalığı, süper zeki olduğum için böyle" diyerek karizma yapabilirsiniz.
kendi yönettiğin bir filmin başrol oyuncusu olmak ya da
sadece sana ait ve tümüyle senin yarattığın bir dünyanın olması. *
hiç bir yararının olmadıgını düşündüğüm hastalık ve başlık...
yalnızlık hissetmemek. yoktan var etmek *.
her zaman konuşacak birini bulabilmek.
okeye 4. aramamaktır. hatta okeye 3. aramamaktır. ve hatta zorlarsanız okeye 2. aramamaktır. dördünüz tek başınıza topluca oturur oynarsınız.
adam fawer'in olasılıksız kitabı okunduktan sonra, kişi bazında sayısı günden güne artandır.
_ şizofren olmak istiyorum erkut abi, yararlı diyorlar. nasıl olunuyo abi?
_ bu adamı alın, tüm dünyada ki akıl hastanelerini 500 defa dolaştırın,düşünen adam heykelinin karşısın da 30 saat oturtun.. bakalım bi daha sorabiliyo mu böyle soruları
duruyorum ayna karşısın da sivilcemi ne çıkmış kulak mememe yakın bi yer de. operasyonu planladım indiricem o nu aşağı , patlatıcam übübüğünden. Harekata başladım baktım engel oluyo bana. Neymiş sıkarsam mantar gibi yeniden bitermiş. Sana ne lan sana mı kaldı niye ecelinle oynuyosun dedim bön bön baktı canımı sıktı. Çıkar lan gözlüklerini dedim .tamam abi bi şey demedim dedi affettim . vaz geçtim imha çalışmasından belki de haklıydı ha ,ya yeni den çıkarsa. Boş yere kırdım çocuğun kalbini. Aynaya baktım yeni den köşeden 3. ben geliyo hiç te sevmem bu gıdılağı da niye geldiyse sanki. Abi senin burnun mu büyümüş dedi kafam attı benim . lan git başımdan dedim , hangi baş abi burundan bi şey görünmüyo ki dedi pis pis güldü . kendimi kaybetmişim daldım kaş göz buna ver Allah ver ver Allah ve 2. ben ayırmaya kalkıştı bi tane de ona vurmuşum o hırsla . sonra sakinleştim ama neye yarar ikisi de yerde pelt olmuşlar. 3. ben ayağa kalkar gibi oldu hafiften üzüldüm tabi bununki de can yardım ettim. Son attığım kafa için özür diledim. Ne kafası abi bana attığın burun darbesi beni bu hale getir di dedi , Allah yarattı demedim bi daha daldım ama sıyırmışım o kadar yani. Sonra yoruldum tabi kenara çekildim bunlar da yağa kalktı.2. ben ağlıyor hüngür hüngür , çok ta mızmız dır bu karı gibi sus dedim ağlama bak harbi dalarım sana dedim pırstı bu. Baktık ole boş boş sonra ağabeylik gene bende kaldı öpüştük barıştık. Bi kaynaşma ortamı olsun diye okey oynayalım dedik , 4.ben eksik . 3. bene git çağır şunu dedim ben sana küstüm dedi . olum sen de kaşındın ama dedim uzatmadı gitti çağırdı. 4. ben efendi adamdır geldi kırmadı sağolsun .

okeye başladık 3 tur oldu oyunu hep hep 3. ben alıyo kılandım tabi ,takip ettim godoşu . ana taş çalıyo ..bne ıstakayı tuttuğum gibi kafasına bi gödüm yere yığıldı olece . aha öldü dedim ben 4. ben ağır başlı adamdır sakinleştirdi beni. 2. ben zırlıyo gene sinirlerim gene tavan yaptı bi tane de ona kodum destekli oda yığıldı kaldı , bi rahatlama aldı beni ohhh . 4. ben ne baktım canı sıkılmış noldu lan dedim. Abi naptın ya dedi barbar mısın sen ben durmam abi senle dedi kalktı gitti . .. kime kadar yolun var lan dedim ıstakayı arkasından fırlattım allahtan çarpmadı bi tarafına . bazen kıllığı tutsa da severim keratayı..

yarım kalan operasyon aklıma geldi tekrar aynaya baktım , kordinatları belirledim obaaaa annem çağırıyo

-olum napıyosun iki saattir bi başına banyo da

-tamam anne çıktım tamam yaaaaaaaaaa öffff *
(bkz: sıkılmamak)
bir gun paris hilton diger gun jessica albayla sevisebilmek.
düşünülen bir çok şeyin bir anda canlanması özellikle tasarım yapanların bir nesneyi daha değiştirmeden değişmiş haliyle görebilmesi büyük yararlarındandır.
alternatif gerçeklere sahip olmalarıdır.
arzuladığın ve düşlediğin karakterleri hayatına sokabilmek, kendi dünyanı yaratmak. ütopyayı hayale, hayali gerçeğe dönüştürebilmek. kokuşmuş dünya düzeninden bağımsız, soyut, ancak bir o kadar gerçek hissi veren bir dünyada yaşayabilmek.
mık a bir abi gelirdi. hep özenirdim ona. abi altı kişilik masada tek başına kendi kendine laf yetiştiremez. bazı sinirlenir bazı gülerdi. biz on beş kişi olurduk yine de konuşacak o kadar konu bulamaz kendimizi isim şehire verirdik. kendine yetebilmesinin ötesinde artıyordu abi.ne olursa olsun allah kimseye vermesin. herkes yalnız olsun ama sağlıklı olsun.
edit: oldukça kişsel oldu bu entry, tanımına başlatmayın anket bu anket.
iç kağıda dökülünür ve güzel eserler ortaya çıkarılır.
say say bitmez.
-normal kişilerin sıkıldığı anlarda siz halusinasyon arkadaşlarınızla muhabbet edip eğlenebilirsiniz.
-yalnız geçecek olan 14 şubatızı kafanızda yarattığınız ve gerçekten gözlerinizle de gördüğünüz güzeller güzeli/yakışıklılar yakışıklısı sevgilinizle masrafsız geçirebilirsiniz.
-diğerleri dışarı baktığığında araba ve bina dolu sokaklar görürken siz uçsuz bucaksız bir gökyüzü ya da tam ayağınızın dibinde bir deniz görebilirsiniz.
-çok bunaldığınızda bulunduğunuz yerden çıkıp kimseye birşey söylemeden gidebilirsiniz, ya da mutlu olduğunuzda bağıra çağıra şarkılar söyleyebilirsiniz zira siz hastasınızdır ve kimse bunu yadırgamaz.
-ve en güzeli hatırlamak istemediklerinizi unutabilirsiniz.

tabi bunlar halusinasyonlarınız iyi içerikliyse olacak olan yararlar.
bir de zararları vardır ki o da ayrı bir başlık konusudur.
gerçek ve hayal arasındaki farkı anlamamak, hayatını korku içerisinde geçirmek, antipsikotiklerin yan etkilerine maruz kalmak, aylarca nedenini tam anlayamadan bir psikaytri kliniğinde hasta muamelesi görmek, sevgiden, saygıdan, sorumluluktan ve toplumdan soyutlanmak gibi özelliklerinin yanında pek neşeli olmayan yararlardır(?).
kendi dünyada çok mutlu olursun. hiç yalnızlık çekmezsin. dış dünyada da insanlar sana dokunmaz. hem içte hem dışta rahatlık.**
asla tek basina degilsindir ve herkesin kendi hayatini doyasiya yasadigi bir ortamda * yer alirsin. derdini sikintini paylastikca yeni arkadaslar * edinirsin, her derdinle adeta yeniden dogarsin. *

(bkz: benden cok var)
okey oynarken dördüncü aramaz, yolunuzu kaybettiğinizde bilen birini aramazsınız.*
hiçbir yararı yoktur; tabi ki korku ve acı yarardan sayılıyorsa değişir. bir de bu aralar gençler arasında sorunlu görünmeye çalışarak prim yapmak oldukça popüler oldu. karşı cinsin ilgisini çekmek için birebir yöntem ergenler arasında. ne hikmetse bu gençler başarılı da oluyor gerekli ilgiyi üstünde topluyorlar.*
gerçek dünyanın kalıplaşmış kurallarının acımasızlığından bağımsız, renkli bir dünyada yaşamaktır.
can sıkıntısının olmamasidir.