Sirine artik o elbiseyi giyemezdi, suslu sirine "ibne sirin" denirdi ve gargamel'e buyuk ihtimal kufur edilirdi.
şirine bütün kabilenin tecavüzüne uğrardı.
Sirine orosbu olurdu.

Sirine'yle ilgili ilk yorumu ben yapmak istedim.

edit: olmadi amk.
şirine kaşar olurdu.
toplanılan mahsülün kavgası yaşanırdı. tarlaya çit çekilirdi. çiti geçeni vururlardı.
şirine'nin bıyıkları güçlü'nün gözüne batardı.
entrylerden de anlaşılacağı gibi milletin gözü şirineden başkasını görmezdi.
sincab üstünde göçebe hayatı yaşayan, şirin çileği toplayıcılığı, avcılıkla uğraşan şirinler olabilirdi. aşçı şirin hancı şirin olur, tarkan kılıklı şirinler hancı bana et ve şirin çileği şarabı getir diyebilirdi.

islam sonrası şirinlerde ise muhtemelen güçlü şirin külhan beyi, gözlüklü kadı şirin olurdu. şirinler görünüşü nedeniyle mantarda yaşamayı red eder daha edepli* yerleşim şekilleri ararlardı. * şirinbaba padişah şirine hürrem olurdu, gargamelden altın karşılığı alınırdı.

genel olarak ise gargamel her halukarda haraca bağlanır, savaş zamanı kedisi azmanı yollaması zorunlu kılınırdı. balçık alemi dedikleri yaratıklara seferler düzenler, esir alır, yağmalar ve geriye iterlerdi. bu sayede bu yaratıklara göz dağı verilirdi.

ayrıca şirin çileği mancınıkları yerine şahi şirin çileği şirinleyen şirintopları olurdu.
türk şirin hakkında fazla bilgi yoktur ama konu ile ilgili olarak şuna bakmak faydalı olabilir:

(bkz: kürt şirin)
Şirin olmazlardı.
gözlüklü,ressam,tembel,süslü şirin yerine laz,gürcü,dadaş,kürt şirin olurdu şirin baba da karl marx'a değil rte'ye benzerdi.
şirinköy den çıktıkları takdirde;
- senin yüzüne nolmuş?
+nolmuş?
-ha işte onu diyorum, töbe estağfurullah böyle bi bişey olmuş...

şeklinde polemikler yaşarlardı.
hain şirin kürt kökenli olurdu. *
Şirinler Türk olsaydı uludağ gibi sözlükleri de olabilirdi. Orada da Şirine bakire mi değil mi, beli mi açıldı, poposu mu gözüktü tartışması yaparlardı.
şirinler türk olsaydı köyde bir kahve ve çeşme olurdu.
şirine gün boyu trip atardı amk.
şirin baba: şirine sende şirin çileği topladın mı yavrum ?
şirine: uff snn be slk.
polis ve asker şirin olurdu kesin.
müzisyen şirin, bıyıklı türkücü olurdu.
Şirin baba değil şirin emmi olurdur.
süslü şirin mahalle baskısıyla fazla yaşamaz intihar ederdi. şirine de kevaşenin önde bayrakla gideni olurdu.
Şirin baba Hacı baba olurdu.
gargamele meze olurlardı.
gaffur şirin.
eğlencelerinde bağlama, davul zurna halay falan olurdu şirin baba da başı çekerdi. güzel olurdu lan mavi mavi.