bugün

görsel
gözünüzün değdiği her yerin şiir kokmasına vesile olmuş bir hashtag harekatıdır. ah! kim akıl ettiyse, fikrinden öpeyim!
iki bira içtikten sonra herkes herkesi sever sen beni kahvaltı da sev.
Soguk ve şehirler arası otobüslerde vazgeçtim çocuk olmaktan.
oldu oldu, olmadı çay içeriz.
görsel
Yağdı yağmur çaktı şimşek sen de mi şair oldun eşek oğlu eşek.
el ayak buz kesmiş, yürek cehennem!
Otursun evinde disarda isi nedir.
whatsapp durumuna #şiirsokakta yazanlar bile türedi. her şey gibi bunun da cılkını çıkarmaya başladılar. olsun yazın yine de. okuyoruz efendim.
şiirin altına şairin adı yazılmazsa eksik bir harekettir. şiir sokağa çıkıyorsa şairinin kıymetini bildirmek adını anmak için çıkmalı.
bence çok güzel bir bir şey. şu sebepten ötürü: bir kenar da köşe de bir şaairin sözlerine rastlamak ve okuyunca o sözleri aynı hisleri hissetmek. etkileyici. # şiiruludağsözlükte
Görmek istersen denizi,
Yukarıya çevir yüzü;
Deniz gibidir gökyüzü.
Sabahattin Ali
Sen onlar gibi degildin
Anlar gibiydin.
interaktif sözlüklerden sonra şu sosyal medya denen zamazingodan çıkan ikinci güzel şey.
görsel

Şiir sokakta derler de, çıkıp oraya buraya şiirler yazmaz mısınız? Delisiniz.
Boğaziçi univ. De tuvaletlerde dahi gördüğüm hede. Herhalde çok seviyorlar şiiri.
dadaizm'den bile saçma bir ergen akımı.
Bugün metro duvarında gördüğüm yazıdır. Duvara küfür yazmaktan yada penis çizmekten iyidir.
Öleceğim yahu, resmen onsuzluktan öleceğim.

#şiirsokakta
sokaktaki anonim ya da bilindik siirlerin bulunduğu başliktir.

(bkz: sen hep mavi kal)

( ) siirsokakta
gerçekten yazılanlar Şiir olsa gam yemeyeceğim. ama yazılanlar ne şiir ne nesir ne aforizma bok gibi şeyler yani.
1.5 marker kalemle harikalar yaaratabilirsiniz.
açık çay içerdi hep,
demli olunca bardağın diğer tarafından beni göremezmiş,
öyle derdi.

cemal süreya.
Sürekli sosyal medyada resimlerini gördüğüm lakin henüz hiç bir sokakta rastlamamış olduğum yazılardır. Ben mi yanlış sokaktayım acaba ?