bugün

bir başlığa, bir şiir aktarılmıştır. gayet kurallara uygun, imla ve noktalamaya uygun, yazarı belirtilmiş bir şiiri, amacının ne olduğu anlaşılamayan bir arkadaş eksi oylar. hayır, ben yazmadım şiiri, bütün kurallara uygun, bütün şiirleri kitabında da mevcuttur, bana niye eksi veriyorsun?

örneğin;
(#649843) * *
(bkz: essek ne anlar hosaftan)
(bkz: sözlükte geyik yapan yazarlar)
(bkz: edebiyattan bir alem yazarlar)
$iir sevmeyen bir insan olabilir. ho$; $iir nasıl sevilmez anlamam ama ben de sözlüğe çoğu kopi-pasta yöntemiyle olan bi' dünya $iir eklemi$ ve ekleyecek olan bir adam olarak diyorum ki:

eğer o eksi oy'u, $iirin sözlük genelinde beğenilmesi durumunda ekleyen yazar arkada$ın entrysinin istatistikler'de üst sıralara oynamasından çekindiğin için veriyorsan, sen gerçek bir ruh hastasısın.

yok eğer o eksi oy'u, "sözlük bilgi kaynağı olmasın diyen gebe$ tip" gibi dü$ündüğünden veriyorsan, sana zaten lâfım yok.

$iir okumasın zaten herkes. okuyanlar, sevenler yeter.
şiiri yazan ve duygularını kalabalık bir ortamla paylaşma cesaretini göstermiş bir yazarın şevkini kıran acımasız yazardır.
kelimelerin bir biriyle dansından, bir biriyle sevişen kelimelerden anlamayan yazardır. *
beğenmeyip eksi vermiş yazar. sanki ananızı gelip doğradı. her şiir beğenilecek diyi bir kaide mi var kardeşim ne acayip insanlarsınız yahu.

bakın çok sevdiğim bir şiiri yazıyorum beğenecek misiniz:

ne bakıyon dallama
allayıp pullama
seni bir s.kersem
oturup da ağlama.

beğendiniz mi, beğenmediniz di mi, ama ben beğendim, şimdi siz bunu beğenmediniz diye ben size küfür mü edeyim? bunu mu istiyorsunuz?
Gündüz seri halde artı oy veren melek olan, akşamları seri eksi oy veren ibneye dönüşen yazardır. Çalışma saatlerinden birine denk gelinmiştir. Artık alıştığımız bir durumdur.
şiiri beğenmemiş ise, sevmediğini bana değil, şiirin asıl yazarına bildirmesi gereken yazardır. keza, bu şiiri ben değil, orhan veli yazmıştır. * *
şiir kötüyse niye olmasın dedirten durumdur. yazılan şiir de yazarın entrysi olarak kabul edildiğinde *, yazarlarada enrtylere eksi ya da artı oy verme hakkı tanındığına göre normaldir.
şair ile yahut şiiri sözlüğe yazan arkadaşla derdi olan şahıslardır, tasvip etmeyiz.
yahu kardeşim sikko bir şiirdir bana göre sevmemişimdir eksilerim, nesi var bunun, eksilemiş olsam bile, kullanmadığım bir buton ama kimi beğenilen şiirler var ki sikko şiirlerdir sevmem. algı farklılığı arkadaşım bunlar, senin sevdiğini sevmek zorunda mıyım, deli mi edeceksiniz lan beni, o buton basılması için koyulmuş oraya, adem'in yememesi gereken yasak elma gibi yasak bir buton değil o.