bugün

daha iki gün önce haberim oldu ve bu hafta beni en çok mutlu eden şey .gezi direniş i zamanında başlamış.sokakta duvarlara otobüs camlarına apartman kapılarına şiirler yapistiriliyor şiir sokakta hastacki ile.face de de ikinci yeni diye grupları varmış.görenler mutlu oluyor kültürleni yor,şiir yeniden doğuyor.
''iki biradan sonra herkes herkesi sever. sen beni kahvaltıda sev.'' #şiirsokakta
Şu çocuk sokakta güzel.. http://www.mertcaner.com/p/siir-sokakta.html
''iyi geceler sevgilim, ben senin sevmediğin.'' #şiirsokakta
"Kadere boyun eğsek sakso çektirir" gördüğüm en iyi yazıdır. Ben beğendim
görsel çengelkoy'deki bir evin duvarinda daha birkac gun once ornegine rastladigimdir. Insanin yuzunde hos bir tebessum birakir boyle manzaralar.
--spoiler--

Düşünsene..
Gülüşünden öpmüştüm seni.
Nasıl sızlamaz için başkasına gülümserken..

--spoiler--
sokaktaki şiirler..

geçen kızın biri yazmış otobüs durağına.. bazı kadınlar daha adamlar... ben de yazacaktım bazı kadınlar da çok orospular hani.. yazamadım tabi..
Bu bir mektup olsa güldürürdüm seni,
Fakat bu bir şiir bağışla beni.
her bisiklet gezimde gözlerimin aradığı sokağın gülümseyen yüzü severek takipteyiz.
(bkz: sokak şairi)
Özgürlüğün geldiği gün,
işte o gün ölmek yasak!
Şehri bir nebze de olsa güzelleştirmek için duvarlara, sokaklara, taşlara, çöp kutularına şiirler yazma akımıdır. Sokakları konuşturmaktır. Şiire katmaktır. Şairleri topluma mal etmektir. Beni yazmak da sokakta rastlamak da çok mutlu eder.
iki biradan sonra herkes herkesi sever, sen
beni kahvaltıda sev.
Sen yoktun
Yildiz tilbe yi sevdim.
çevreye verilmiş tahribat.
Sen bize gel
kal burda
yildiz tilbe.
Dürtme içimdeki Nar'ı, üzerimde beyaz gömlek var !
Gibi şairlerin ünlü şiirlerinden alınmış dizeleri sokaklardaki duvarlara yazma modası.
Türk halkını edebiyata aşina etmeye çalışıyorlar sanırım.
şiir seven bi insan olan bana sammiyetsiz gelen oluşum. bunu özellikle edebiyatı aslında sevmeyen, başkalarına hava atmak için kitap okuyan, şiir dinleyen insanlar yapıyor. ben bunları sürekli paylaşan insanların şiir falan okuduğuna inanmıyorum. şiirlerdeki güzel bir iki cümleyi seven insanlar yani. o bi bölümünü paylaştıkları şiirlerin tamamını okuduklarını da hiç sanmıyorum.
gerçekçi olanları sevilir.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/%C5%9Fiir-sokakta/
Gel demiyorum; Ama bekliyorum.
#şiirsokakta
kaldırımda,duvarda sokaklarda göreceğiniz dizelerle duygulanırsınız. memlekette gençliğin üstlendiği nadir şeylerden biridir,şiir sokakta. Öyle ki açılan başlıklar arasında asilliğini zerafetini de sözlüğümüzde göstermiş olup, popüler olmamıştır. Şiir sokakta ya katkıda bulunmak için, sokağa çıkarken cebinizde kaleminiz kafanızda dizeleriniz olsun yeter. Mesela bizden bir tavsiye 'Ölünceye kadar seni bekleyecekmiş sersem,ben seni beklerken ölmem ki beklersem' Özdemir Asaf.
Cok güzel bir kültürün yayilmasina sebep olmakta.

Sacma sapan duvar yazilari yerine güzel siirler görmek daha eğlenceli.
Gezi parkı eylemlerinin tek olumlu kazanımıdır. Kalemsiz çıkmam abi. Cidden çantamda kalemle ve seçili şiirlerle geziyorum. Özellikle istanbul da iken her yere yazarım.
(bkz: şiir sokakta akımı ve sosyal medya/#24442929)