bugün

gülen cemaati'nin bursa'daki lideri konumuna sahip şirketler grubudur.
grubun sahipleri aslen trabzonlu olup, ekseriyetle otomotiv alanında faaliyet göstermektedir.
lakin...
grup bünyesindeki şirketlerden biri olan şentürkler inşaat batmış, piyasaya bir sürü borç takmış, üstlendiği projeleri yarım bırakıp kaçmış bir şirkettir.
işin en komik yanı ise üstlendiği projelerden birinin bursa'da gülen cemaati'nin kalesi olan nilüfer koleji okul binasının yapımı olması.
adamlar fettoşun kasası ve fettoşun okulunun işini yarım bırakıp kaçıyor.
hadi lan onu da geçtim anasını satayım.
bir insan batabilir, ticarette kar zarar ortaktır da bu adam hem nilüfer kolejinin içine etmiş, yarım bırakmış kaçmış ama ailenin çocuklarından biri hala bu okulda eğitim görüyor.
bu ne yüzsüzlük arkadaş?
eee tabii cemaatte şakirt kardeşine destek esastır ya. bursa'daki cemaatin diğer üyeleri de şentürklerin bu ayıbını temizlemek için güç birliği yaptılar şimdi. okulu kendi imkanları ile tamamlamaya çalışıyorlar.
yazık...
bu cemaate para veriyorsan, yardımda bulunuyorsan sen de her an tokatlanabilirsin.
dikkat et şakirt kardeş. tokada gelme.
aldığın sıfır arabanın vergisini ödemeyen, arayıp neden ödenmediğini sorduğunda ukalaca cevap veren, siz ödeyin dekontu getirin biz size paranızı vereceğiz diyecek kadar mal bir düşünceye sahip olan, ayarı aldıktan sonrada paşa paşa ödeyen beş para etmez bir şirket. gitmeyin gidene de mani olun efendim.