bugün

görsel

görsel

Bir vatandaş Öz Erciş Sehayat Firması'ndan 'namaz molası' talebinde bulundu. Ancak vatandaşın isteği firma tarafından reddedilince, bu tartışma sosyal medyanın gündemine düştü.

https://www.yurtgazetesi....-laiklik-vur-h212326.html
dogru demisler.
kimse senin dini rituellerin icin bir fedakarlikta bulunmak zorunda degil.
genelde 3 - 4 saatte bir mola veriliyor namaz mola yerlerine denk getirilebilinir. denk gelmediyse abdestli binip otobüste oturduğun yerde kılınabilir. otobüs firması da 10 dk tuvalet molası verse kimse ölmez. bi dünya insan da iner sigara içer. şehirlerarası seyahatlerde işler nasıl yürür bilmiyoruz sanki. illa olayı zora koşacaksınız.
tartışma yok. adamlar gayet güzel cevap vermişler.

çoğunluğun menfaati şahıslarınkinden önemlidir. hani "milli irade" hesabı işte aynı.
dinimiz iyi de dincimiz kötü aslında. namazın kazası diye bir şans vermiş allah .
şımarık bir müslümanın namaz için mola talebini, diğer yolcuların hakkına girmemek için reddeden "Öz Erciş Seyahat" ve kaptanlarını tebrik ederim.
öz erciş seyahat tam olarak söylenmesi gerekeni söylemiş, yapılması gerekeni yapmıştır.
kimse kızmasın...

büyük otogarlarda duyarsınız... hareket saati gelen otobüsler siktirsin gitsin peronlardan diye. çoğu yerde 30 dakikalık bir zaman penceresi var firmaların.
otobüs bekleyeni... yolcusunu bekleyeni... merak edeni vs... zincirleme gider.
acaba nereye gidiyormuş? evine gidince kazasını kılması lazım. otobüs şöförü durmak zorunda değil hatta diğer yolcular rahatsız olup geç bile kalabilir gideceği yere. ben olsam izin vermezdim. mola veriliyor zaten kılsın o zaman ya da uçağa binsin, şehir dışına gitmesin.
Firma doğrusunu yapmış. sonra kazasini kılarsın, zaten yolcusun dinende cevaz verilmiş. şov yapmaya gerek var mı?.
çok iyi olmuş. şımarık bir müslümanın dini istismar etmesi ve bundan mağduriyet kasması yine. kimse senin dini ritüellerin için diğer yolcuların hakkına girmek zorunda değil. öz erciş firmasının eline sağlık.
artık işin cıvkı çıktı. namazı alet ederken tartışma yaratmak için herkes elinden geleni yapıyor. bana saygı duyun dıyor . kardeşim kimse sana saygısızlık yapmıyor herşeyin yerı zamanı var.
Dayı bunu isterken kesin hayt huytlu konuşmuştur, eminim; fakat ispatlayamam. Bunun şovunu yapıp sosyal medyada paylaşan heriften başka türlü olması beklenemez. Rica etmiş olsa bile otobüs firması haklı.
belediye otobüsünün içinde namaz şovu yapmaya kalkan götoşlar uzun yolda otobüsü durdurmaya kalkarlar.

lan gevşek sözde müslüman ;

madde 1 : seyahat halinde seferi sayılırsın, vaktine denk gelirsen mola yerinde abdestini alırsın, 4 rekatı 2 rekat kılma şansı verilmiş sana.

madde 2 : hadi hiç denk gelmedi diyelim vardığın yerde kaza edersin. sanki hayatın boyunca namaz kaçırmadın !..

boş yapma dingil...
Sen " benim namaz vaktim geldi" diyen adam icin otobus durdurursan,
cikipta benim gibi biri:
" benimde seks saatim geldi" dedigi zamanda durmak zorunda kalirsin.
herkesin rutinleri farkli sonucta...
Namazını sonrada kılabilir.durdurmaya hakkı yok.
Konu içerisinde firmaya tam destek. iyi bir cevap vermişler.
Ancak bu firma yolcu alma adına bazı illerde tırıs tırıs ilerliyorsa, Hareket saatinde peronda değilse, 5 dakika dahi olsa hareket saatini geçiriyorsa o zaman sıkıntı var demektir. Şöyle bir link bırakıyorum.
https://www.sikayetvar.com/oz-ercis-seyahat

Kimse prim kasmaya çalışmasın.