bugün

sims karakterlerine benzeyen hanım şarkıcı.
türkçe söylemiş aslan parçası.
bu erovizyon şeysini ne güzel unutmuşken yeniden başımıza saran kişi. onu hep 97'deli dinle parçasıyla hatırlıyorum, bir endama bakıyorum ne güzel, bir şarkıya bakıyorum anam o da güzel, hem de türkçe. Aradan 15 sene geçmiş, acaba hala o kadar güzel midir kine?
(bkz: dinle)
kültürel enstrümanlarımız ve ezgilerimizle dolu mükemmel bir parçayla eurovizyonda aldığı üçüncülükle ülkemizi başarıyla temsil etmiş güzide bir sanatçımızdır kendisi. o üçüncülükten sonrası mı? at çöpe gitsin. *
(bkz: nerede o eski eurovisionlar)
"love me back" şarkısıyla katılacak olunca özlenen sanatçıdır.
keşke hala onun gibi kültürümüzden esintiler sunan ve dilimizle müziğimizi temsil eden şarkılarla katılsak bu yarışmaya.

aslında eurovisiona yarışma olarakta bakmamak gerek. eurovision ülkelerin kendi kültürünü, dilini, müziğini ve genel olarak folklörünü tanıttığı bir platformdur.
eurovizyonda ülkenin önünü açmış güzel insan.
duru güzelliğe ve sese sahip kadın. neden yoktur piyasada bilmem de 97'de 19 yaşında olduğunu düşünürsek şu an harika bir milf olmuştur kendisi.
berrak güzelliğini öyle bir geçer zamanki dizisi ile tekrar gözler önüne sermiştir. sağolsundur.
eurovision değince ilk aklıma gelen isim kendisi. çok severek dinlediğim dinle şarkısını önümüzdeki sene mezuniyet balosunda söylemek istiyorum. umarım olur.
kendi dilimiz,estetiğimiz ve enstrümanlarımızla 3.olduğumuz ama gönüllerin birincisi şarkı.arşivde yeri her zaman vardır.hiçbiri dinle'nin verdiği tadı ve heyecanı vermedi.hatta itiraf edeyim sertab bile..
kendisinin aldığı üçüncülük, sertap erener'in birinciliğinden daha değerlidir benim için. hem kimsenin eurovision'u takmadığı, kimsenin katılan şarkıcıya destek olmadığı bir dönemde, türkçe bir şarkıyla, -çok güzel bir şarkıyla- üçüncü olmuştur. bize şu iki güzel eurovision şarkısını armağan ettiği için kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır:

http://www.youtube.com/watch?v=TQG7Lf-cHvM
http://www.youtube.com/watch?v=LAyNvKpwp1M

gece gece nereden esti bilmiyorum ama beşinci mevsim'i dinledikçe böyle iyi müzisyenlere hak ettiği değeri vermediğimiz için çok kızıyorum hepimize. tekrar müzik piyasasında görmeyi çok istediğim, çok çok güzel kadın. bak tekrar dönmezsen yola düşmeden bulurum seni şebnem. *
beşinci mevsim adlı şarkısını öss'ye hazırlandığım günlerde dinlerdim. ve şimdi üniversitedeyim, beşinci mevsimimi yaşıyorum.
gelmiş geçmiş en başarılı eurovision temsilcimizdir. bir kere ney var yahu şarkıda, yetmez mi ?
berrak, pürüssüz, otomatik değil duygulu bir ses, yorum kabiliyeti, enstrümanların kullanışı. olağanüstü.
kendisi bir dönemde grup yorum korosunu çalıştırmıştır.
Türkiye'nin Eurovision'daki en iyi Türkçe şarkısı olan Dinle'yi söyleyen zarif kadın. Yeni bir albüm çıkarsa diye hep beklemişimdir ama şimdi ortalardan kayboldu. Eğer tekrar Eurovision Türkiye'de yapılırsa çağırılmasını isterim.
Türkiye'nin Eurovision'daki en iyi Türkçe şarkısı olan Dinle'yi söyleyen zarif kadın. Yeni bir albüm çıkarsa diye hep beklemişimdir ama şimdi ortalardan kayboldu. Eğer tekrar Eurovision Türkiye'de yapılırsa çağırılmasını isterim.
her baktığımda allahım nasıl şirin bişey bu dediğim hakkatten şirin olan şahıs *
açıp açıp izlenesidir. eurovision parçası da mükemmeldir.
sesi güzel kendi güzel çok zarif şarkıcı, gerçek sanatçı.
trt sanatçısıdır ve 1997'de türkiye'ye eurovision 3'üncülüğünü armağan etmiştir.

şarkısı da en az kendisi kadar güzeldir.

http://www.youtube.com/watch?v=I6eoDFOByLM
ne zaman eurovision videosunu izlesem ortadan niye kaybolmuştur, kendimi böyle istemiştir diye düşündürten insandır.

güzellik var, ses var. ilginç ortadan kaybolması.
daha dün gece kendisini dinlerken aklıma gelen şarkıcı. şimdi nerede, ne yapıyor diye düşündüm kendi kendime.