bugün

son günlerde sıkça duyduğum karşılaştırma. zira ilk duyduğumda bana elma ile armutu karşılaştırmak gibi gelmişti. ancak sonradan düşününce hiçte öyle değildir. duman bir rock grubudur. aslında şebnem ferahta bu kategoriye girebilir..yıllardır aynı isimlerle çalıştığı düşünülürse.* * * gibi.
kendi fikrimi belirtecek olursan tabiki şebnem ferah her zaman 3 gömlek üstündür efendim.

edit:tabi dumanı da severek dinlerim orası ayrı.
bire karşı üç! teker teker gelinmese de, şebnem ferah'ın havada karada yeneceği karşılaştırma...
Şebnem Ferahın Flawless Victory ile yenip üstüne birde karizmatik bir Fatality yapacağı karşılaşma.
iyi bir karşılaştırmadır. sonuç itibari biri çığlık atıyor, diğeri bağırıyor.
duman kafa bi milyon çıkar sahneye, şebo ise kafa bi milyon yapar insanı...
şebnem ferah'ın karşılaştırılabileceği hiç kimse olmadığından baştan tartışmaya değmeyecek karşılaştırma. hayır mor ve ötesi falan olsa gene bi derece, duman yani...
(bkz: eminem vs izzet altınmeşe)
şeboya yaklaşma toz olursun atmosferde kaybolursun.
ikisi de güzel coşturur. ikisinin de çok fazla fanı var. ama şebnem ferah her zaman 1 numara tabiki. tartışmasız.
şebnem ferah ın duman olup uçacağı kıyaslamadır.
ikisi de vasattır.*
şebnem ferah gibi kaliteli bir müzisyenin duman gibi bir balon ile karşılaştırılmasıdır, abestir.

müzikten azıcık anlayan herkes parçalardaki altyapı farkını farkedecektir zaten.
şebnem ferah her şarkısında istisnasız şu herif bana şöyle çaktı, hayat bana şöyle geçirdi, bende küçük kaygan bir delik var diye çığlıklar atar, duman öyle değildir, her konuda söyleyecek bir şeyleri vardır. böyle karşılaştırmaya böyle yorum tabii, liseli ergenlerin yanında ergenlik yapmak lazım.
duman da şebnem ferah da türkiye şartlarında iyidir. şebnem ferah fazla kalitelidir. ama duman da az kaliteyle o kadar dinlenmeyi ve hissettirmeyi başarabiliyorsa bir şeyleri iyi demektir. şahsi fikrim ikisi de kalitesizdir..
şebnem ferahın ne dediği gayet net anlaşılır ama duman grubunun şarkı sözlerini seçmek oldukça zordur *.
şebnem ferah tabi ki de ama tarafsız bakarsak ikisi de bir alex değil.
onlar olmasa üni şenlikleri nice olurdu acep ?