bugün

(ben de dahil) birçok çocuğun o dönem(1993) çok korktuğu filmdir. bir nevi bilinçaltına işlemiştir. o dönem çocuk olup bu filmi izleyenlerin bir çoğu 30'larına gelseler de ister istemez bir ürperirler. müzikten korkar mı bir insan ? korkuyor işte.

kesilme sahnesini paylaşayım da, zamanında benim gibi korkanların zihnindeki karanlık noktalarına selamı çakayım:

--spoiler--
http://alkislarlayasiyoru...lanin-parcalara-ayrilmasi
--spoiler--
Zamanında bu yarı yılan yarı insan efsanenin kanal 7'de filmi vardı. Adamın biri gezerken bir kuyuya düşüyordu orada yılanlar onu şahmarana götürüyordu adam şahmaranı gördüğü için sırtında şahmaran dövmesi oluşuyordu. O sıralarda o bölgenin yöneticisi de bir hastalığın şifasının şahmaranın suyu olduğu için şahmaranı arıyordu filan. Karışık bir filmdi şimdi anlatmaya üşendim hepsini.
(bkz: bilinmeyen istanbul)
Farklı varyantları olan,yılanlar Şah'ı şahmaran ın cansap adında insana aşık olup ona güvenip sırrını saklamasını istemesi ve sevdiği kişinin sırrını her yere yayması sonucu ölmesiyle biten efsanedir.efsanenin Tarsus dolaylarında olduğu söylenmekte.yılanların şahmaran ın öcünü almayı bekledikleri belirtilmekte.
netflixin yeni dizisi. serenay sarıkayanın hayalet ile seviştiği sahneler 3. bölüm girişinde başlıyor.