bugün

oyunculuğu kadar karakteri de tırt çıkan sözde sanatçı.
(bkz: şafak sezer in yalancı çıkması)
yalancının tekidir.
http://ulu.so/u4ctr7
komediyen geçinen şafak sezer'e bugüne kadar hiç hiç gülmedim ama tayipten özür dilemesi gerçekten komik.
Şafak Sezer Ben Hakan Şükür'e oy verdim demiş söyleşiyi okuyunca zeka düzeyi açısından çok doğru bir tercih yaptığını düşündüm.
Mizahını Şahan Gökbakar'dan daha vasat bulduğum, bu adamı "komik olduğına kim inandırdı" sorusuna bir türlü cevap bulamadığım yurdum oyuncusu.
insanı şaşırtan, şaşkınlığını üzerinden atınca kin besleten , son zamanlarda bunu sürekli olarak tekrar edip can sıkan sözde sanatçı.

edit: ehe ehe. ilk entrylerimdenmiş la bu. duygulandım. şimdiki tanım; amına kodumun adamıdır.
görsel

(bkz: eyvah)
Körü körüne takım tutar gibi parti tutanların döneklikle suçladığı, kendi hür iradesi olan sanatçıdır.
evvel zaman içindeki bir makine zirvesinde, uludağ sözlük dövizi tutmuş.. lan ben onu tamamen unutmuştum amk. o dövizi de ben yapmıştım lan. güzel yazmışım amma ha. kim verdi lan şafak'ın eline?
(bkz: tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş)

görsel
dönektir ve hatta korkak, haysiyetini üç otuz paraya satacak kadar alçalmış bir tiplemedir.

bunun körü körüne takım tutar gibi parti tutmakla falan alakası yok. caddelere çıkıp "hükümet istifa" diye bağırıp bayrak salladıktan 10 gün sonra başbakanın dizinin dibine çömelip "ver elini öpem" diyen biri korkaktır, kişiliği hakkında da olumlu tek kelime edilemez.

ama kendisi "malum" kitleden gereken saygıyı ve sahiplenmeyi görecektir, zira akp kitlesi döneklerden, fikrini, kişiliğini, kariyerini parayla-makamla satanlardan müteşekkildir. bu tip adamlar da bu camia için makbuldür. yalansa yalan de, buyur:

(bkz: yiğit bulut)
(bkz: numan kurtulmuş)
(bkz: süleyman soylu)

şimdi düşün bak, bu olaylarda son bir kaç hafta içinde başbakanı destekleyen biri saf değiştirip eleştiri yapmaya başlasa nasıl tepki alır? hiç kimseye bunu yediremez, çünkü akıllı insanlar bu kadar kısa sürede bir insanın tüm fikriyatını çöpe atıp saf değiştirmesini normal bulmaz, altında mutlaka bir çıkar arar. akılsız insanlarsa... neyse hak ettiklerini buldular zaten!
sanırsınız adam öldürmüş herif. insanlar düşüncelerini değiştirebilir lan. özür dilemek erdemdir.
başbakanı sevmek suç değildir. şafak sezer bunu yapmıştır tamam eyvallah. iyi de kardeşim, başbakanı seviyorsun diye bu hiç eleştirmeyeceğin anlamına gelmez ki...çıkıp adam gibi deseydi ki " ey başbakan seni severim ama bu olayda hatalısın, anlayamadın sen bu halkı ve zulmettin." ha böyle diyeydi biz de derdik ki şafak sezer adamdır. ama şimdi diyemiyoruz napalım?
a.k.partisi sempatizanlarının gezi'ye katıldı diye eleştirip itin götüne soktuğu sanatçı(!)..

işin ironik yanı aynı o lavuklar, şimdi hükümet yalakası oldu diye kalkan oldular bu zibidi herife..

allah'ım bu kadar dönek insanın olduğu dünyadan sana geliyorum..
mesele insanların düşüncelerinin değişebilmesi değil. elbette değişebilir, normaldir de. yalnız bunu sağa sola davul çalıp "ağabey ver elini öpem" modunda yaparsan sana yalaka da derler dönek de, alınma boşuna şafak kardeş.
kendisini savunan tiplere bakınca adamlığın kıyısından bile geçemeyeceği ortaya çıkan olan şahıs.
jöleli ve sakallı danışman yiğit bulut ile panpa olmuş kişilik. ne hikmetse başbakandan özür diledikten sonra oldular.
http://www.aydinlikgazete.../23542-safagi-sezmek.html .
Gezi direnisine destek veren butun sanatci insanlarin bir bir ekranlardan tasviye edilmesi ve itirbarsizlastigini gorup yusuf yusuf olan bir gunde 180 derece donen basbakanda ozur dileyen kolpacino serisinde cok sevdigim hatta fun ı oldugum komedyen (bkz: yazık ettin bee).
safak çok bozdu, bayagı bozdu yani öyle böyle değil. inanılmaz bozdu. cok fazla bozdu yani. öyle o kadar bozdu, önünü alamadık öyle kötü bozdu yani. bozdu, bozdu, bozdu, bir yerden sonra bozmaz diye bekledik, daha da bozdu. artık bozmasın dedik, iyice bozdu. artık inanamadık, bozdu, bozdu gitti yani. safak'i bıraktım ben de bu safak'i. "daha nasıl bozulur ya?" dedim, bu kadar daha fazla bozulmaz herhalde dedim ben. ben bi yerde duracak bunun bozulması diye bekledim ama gene bozdu.
oynamış olduğu kolpaçino gibi filmlerin hakkını vermiş isim.
an itibariyle ibretlik ayarlar vermeye başlamıştır.
Mahallede dolaşan deli misali, bütün mahalledeki veletler taş atmaktadır. - bak burdan herifle uğraşanlara laf ta sokabilirdim. Ama sevmem ki ben bunu. Niye laf sokayım şimdi -

Veya ilköğretimdeki bir öğrencidir, diğer sınıf arkadaşları kendisiyle alay etmekte, derslerde silgi atmaktadır.

Öyle bir dışlanış ki, yer yüzünde görülmeyendir.

Uğraşmayın artık beyler ya, onun yerine benim içim acıyor.
Duygusal bir androidim ben.
önce hacklenmiş numarası yapıp sonra şaka yaptım, sazan avıydı diyen sözde komedyen halk sana artık gülmüyor be şafakcığım acıyoruz sadece sana, ve halimize şükrediyoruz üç beş kuruş fazla kazanmak için halkımızı satmadığımız için...