bugün

aç kalmaktır. eski giymektir. kıymet bilmektir. bilen için bilen olmaktır. sessiz olmaktır. haksız olmaktır. savunamamaktır. yalnız olmaktır. jopluk olmaktır. itilip kakılmaktır. yem olmaktır. yeme gitmek zorunda olmaktır. özlemektir. kahrolmaktır. gülmektir. asmaktır. imzadır. vizedir. finaldir. ortalamadır. derttir. sinirdir. uzak durulasıdır.
finaller döneminde öğretmenlerin tutumunu görene kadar kendini bir anda büyümüş hissetmek, finallerden sonraysa gerçekten büyükmektir.*
hayatın zorluklarında bir moladır.

lisenin toz pembe dünyası ile üniversite mezunu kişinin gerçekliği arasındaki gri zone.
çok para harcamakla doğru orantılıdır.
aile baskısının olmamasıdır kimseye hesap vermek zorunda değilsindir belli başlı sınırlar çerçevesinde özgürsündür.
(bkz: güneydoğuda üniversiteli olmak)
(bkz: #17398784)
Ekmeği makarnaya bandırarak yemektir, fakat her öğrenci için böyle olmadığı aşikar.
güzeldir. sadece meslek değil insana bakış açısıda(kimisi farkında olmasada) kazandırır.
okumamış cahillerle (insaniyetten yoksun olanları tabi) işi zordur. çünkü onlarla bir arada olmak bayat yemek yemek gibidir. olmadık hatalarınızda okumuşluğunuza laf atarlar.
bu ülkenin değerini bilmediği insanlardır. vali bir liseli olabilirken kaymakam için üniversite şarttır ! bu ülke niye bu halde sizce?
geri dönülmek için can atılandır. o sefaleti bile güzeldi lan o derece. parayı bulunca bokuna çıkartmayı, 1 hafta yetecek parayı 1 günde yiyip 6 günaç kalınması hepsi lan hepsi ayrı ayrı güzeldi. kıymeti bilinmeli.
hayvan gibi çalışmaktır. hayatı ıskalamaktır bazen, bazen de dibini görmek. odtü bahçesinde siktitğimin güvenlik görevlisinden cop yemektir. yazın geldiğini insanlara haber vermektir, çimlere yayılarak. konser kovalamaktır, şenlik pusulamaktır. muhalif olmaktır.
hiçbir bok değiştirmez. görüyoruz koduğumun üniversitelilerini. kişinin ufkunu genişletmesi kendisiyle alakalıdır. ister üniversiteli ol, istersen kendi işinde patron.

not: bu bir genellemedir. istisnalar da yok değil tabi.
not2: üniversiteliyim.
yurdun internetinten sözlüğe girmektir. Daha doğrusu girmeye çalışmaktır. Girememektir.
Sokaktaki herhangi bir vatandaştan biri olmaktır. Zira üniversiteli olmayan yok denecek kadar az.

Önemli olan üniversiteyi okumak değil, nitelikli insan olmak önemli.
aydınlık ve karanlığın ıssız gücü sizinle olsun.

kişilik sahibi olunmadığı takdirde bir işe yaramayacak hal-i durumdur.

iyi sözlükler efendim.
Enteresan şeylerin olduğu içinde bulunmakta olduğun hayat.
otobüsü, metroyu, vapuru, tramvayı velhasıl toplu taşımayı 1.10 tl ile kullanırsınız, 2 tl ile boğaz manzaralı yemekhanede yemek yersiniz. gerçi bizim yemekhane yerin dibinde ama turan emeksiz öyle değil.*
çok rahat. fazla rahat. olmaması gerekecek kadar rahat. okulu özledim lan. keratayı özledim.
sınıfta kimseyi tanımamak, eve çıkacak kimse bulamamak ve aile özlemi çekmek dışında idare eder bir durum.
bugün çoğu üniversitenin başlamasıdır ama bizim fatih üniversitesi haftaya pazartesi başlamaktadır.
Bu 4. Senem azmettim kaznicem.