bugün

Hayret edilesi bir şekilde Trabzonspor yönetimi tarafından görevine son verilen teknik direktör.

Yıllar sonra en derli toplu oynayan ve aslında kadrosunda öyle aman aman yabancılarda olmayan bir takım yarat sonra gelsin para babası olmaktan başka bir meziyeti olmayan bir başkan tarafından kovul.

Pes...
ayıp edilmiş hoca.
lazlar yapmış gene hamsiliğini. kendi topuklarına sıkmışlar.
Fenere gelse iyi is yapar.
mağdur edilendir.
ne olursa olsun yazık ettiler, bulamazlar öylesine Trabzon sevdalısını, zor işin Trabzon.
çok uyanık adam, takım iyiyken istifa etti, başkanı taraftarın önüne bıraktı.
devlet erkanı sıraya girdi dön geri diye,
dönerse, başkan istifa edecek...
ünal çok bizans oyunu seven biri...
Önce istifa etti
Büyük ihtimalle haftaya baskanla bir araya gelerek yeniden sözleşme imzalar

Eeee galatasaray ve göt korkusu bunlarda bağımlılık yapıyor

(bkz: aziz yıldırım istifa etti)..
maalesef şanlı trabzonsporumuz siyasi ayaklar tarafından yönetilir bir hale gelmiş. bu takımı bu hale getirenlere yazıklar olsun. ünal karamanı harcayacak kadar gaddar bunlar. bu takım bu şehir yıllar sonra ilk kez bu kadar kenetlendi bu kadar birlik oldu ama siz bunu kaldıramadınız. bu aynı zamanda türk futbolunun da ne hale geldiğini göstermektedir.
oy yiğidim oy civanım
tüketme umutlarını
zalimlerin tahtlarını
yıkamazsan ona yanarım...
Siyasetin futbolla ne işi olur diyorsun ama sonra düşününce Türkiye’de yaşadığını hatırlıyorsun. Koskoca Cumhurbaşkanı neden bi teknik direktörü takım için arar ki?

Tanım: Trabzonspor teknik direktörüdür kendisi.
sanırım iyi parti ile olan ilişkilerinden dolayı hükümet tarafından gönderildi. şimdi trabzonlu halkın ve taraftarın bu duruma nasıl bir tepki vereceğini merek ediyorum. kupayı fenere kaptırdıkları gibi bunu da hazmedecekler mi? yoksa bir duruş sergileyecekler mi?
ben anlamadim, akp mi kovdurdu yoksa akp kovulduktan sonra tekrar geri getirmeye calisan taraf mi?
Milliyetçi kimliği nedeniyle damat berat bey tarafından çok haz edilmeyen teknik direktördü.
Damat bey’in tarafını tutan yönetim ile arayı bulamadılar.
Adamı kovmuşlar ağaoğlu denen çakma başkan hoca istifa etti diyor. Kaç yaşında adamsın üç kuruş uğruna bu kadar alçalmayın bu millet size değil boş sözleşmeye imza atan ligde en az para alan hocaya inanır. Yazıklar olsun ünal hocayı siyaset uğruna harcayanlara bir daha asla yollarım kesişmeZ sizle.
denizi gören küdt ünal karaman'ı beğenmemiş..
Futbolun içindeki yiyici itlerin ve çakalların arpalarına engel olduğu için siyasal islam denen oluşumun kurbanı olan adam gibi adam.Bir diğeri için.Hiç sevmesem de gıcık da olsam.
(bkz: Aziz Yıldırım)
Kovulmasından sonra özel harekat müdürü, emniyet müdürü, milletvekilleri, bakanlar, Amerikan başkanı dahil herkes devreye girdi mübarek. Türkçü kimliğinden dolayı kendisini severim, düzgün insandır ama bu kadar şov gerekiz, Ünal hocayı siyasetlerine meze etmesinler bence.
Bir takım siyasi hesaplaşmaların operasyonuna kurban gitmiş teknik direktör. Beyefendidir, delikanlı adamdır. "Şurayı doğru şurayı yanlış yaptık" diyebilecek kadar merttir. Hem trabzonspor'a hem de milli takıma emeği çoktur. Trabzonspor'la bütünleşmiş bir isimdir. Futbolda hem karakterine hem oyunculuğuna hayran kaldığım 2-3 futbolcudan birisidir ünal hoca. Bir rizeli olarak kendisine farklı bir sempatim var. Rizespor maçı sonrası yaptığı şu açıklama ile hem adamlığını hem de kalbimdeki sevgisini perçinlemiştir.
--spoiler--
“Biz bütün dünyayla barış içerisinde yaşamayı düşünen bir milletken aynı denizi, aynı toprağı, aynı havayı paylaşan ve birbirinden güç alması gereken iki komşu kentin farklı şekilde anılması bir kere insan olarak beni çok rahatsız ediyor. Sporsever olarak da rahatsız ediyor. Rizeliler benim kardeşim, farklı düşünmüyorum. Ben Allah için seviyorum. Hem insanını seviyorum, hem doğasını ve toprağını seviyorum. imkanım oldukça da buralara geliyorum, yaylalarına çıkıyorum, acıları olursa acıların paylaşmaya geliyorum. Dolayısıyla benim nazarımda bu toprakların özel insanları, hepsi benim kardeşim ve dostum. Onlar bizi nasıl görürlerse, başımızla beraber”.
--spoiler--

Hataları eksiklikleri mutlaka vardır ama yukarıda bir arkadaşın değindiği gibi trabzonspor'un verim alabileceği en iyi teknik direktör şu şartlarda ünal hocadır. Karadeniz ruhunu sahaya yansıtmadan kimse şampiyonluk falan beklemesin. Hem ünal hoca için hem de trabzonlu hemşehrilerim için üzüldüm doğrusu. Yazık oldu!
türk milleti her konuda olduğu gibi bu konuda da duygusal bakıyor meseleye. Ünal karaman trabzonspor'u şampiyon yapamaz. işler iyi giderken ok. Ama; denizli ve göztepe maçlarında da net görüldüğü üzere işler sarpa sardığında hamle yapıp oyunu trabzonspor'a çeviremiyor. ikinci yarı maçlar daha zor ve şampiyonluk yarışında özellikle son virajlarda teknik direktör becerisi çok büyük önem arz ediyor. Ünal karaman adam kere adamdır. Türkiye'nin gördüğü en iyi orta saha oyuncusudur. Ama iyi bir teknik direktör değildir. Gerçek bu.
görsel
Ünal Karaman'ı bu sene idare et diye Trabzon'un başına getiren, Trabzon'un içinde bulunduğu mali durum nedeniyle taraftarın tepkisini çekmeyecek idare edecek mali yönden Trabzon'u rahatlatacak politikaları uygularken rahat etmek için yönetimce getirilen ve şampiyonluk istemeyen, en iyi oyuncularını elinde tutmayan bir yönetim hoca şampiyonluk potasında olduğunda eleştirir mi?

Ünal Karaman istifa etmemiştir, yönetim görevine son vermiş ve alacağı parayı ödemiş.

Bu kadar tartışmalar olup istifa eden Ünal Karaman'a sözleşme de geçen alacağı parayı Ahmet Ağaoğlu'nun ödeyeceğini mi sanıyorsunuz?
Öyle olsaydı Ünal Karaman'ın ne Trabzonspor'luluğu kalır, ne para düşkünlüğü kalırdı.
Ahmet Ağaoğlu çakma kabadayı edasıyla ben Trabzon'un çıkarını savunuyorum, parasını istifa eden birine yedirip Trabzon'u zarara uğramam diye caka satardı.

Belli ki takım içinde bazı oyuncular da bu güç savaşında taraf tutmuş.
Maç esnasında bir çok maçta taban tavan yapan performans sergileyen ve aynı oyunu oynamayan ilk yarı oyununa bakıp ikinci yarı amatör 15 yaşında futbolcu gibi oynayan futbolcular da düşünülürse Ünal Karaman'ın başını yediler.

Bir Fenerbahçeli taraftar olarak Trabzon şampiyonluk yolunda yara aldı diye sevinsen mi, Türk futbolu ile siyaset iç içe geçtiğine kussam mı diye düşünüyorum.
Trabzon'a yazık oldu.
Ünal Trabzonspor'un maaşlı bir elemanıydı.parası verildi, teşekkür edilip gönderildi. Hiçbir maaşlı eleman başkanı tehdit edemez.sen görev yaptığım süre içinde 14 kere öne geçtiği maçları kazanamıyor San bir bedeli olacak.
anlaşılan Ağaoğlu, ünal Karaman'ın "beni yemeğe çalışanın boğazına takılırım" açıklamasına çok kızmış.
(bkz: heimlich manevrası)
Daha önce elinden kupasını alanlar şimdide hocasını almış.
Fark etmez. Trabzonlular her şeyi hazmeder.
tüm akpli belediyelerden kombine adı altında yardım alan trabzonsporun yine akp öyle istedi diye kovulan ex hocasıdır.

akp sizi beslerken çok iyi ama şimdi hocanızı yolladı diye kızdınız mı siz ah canlarım? sen kulübüne bunlar yapılırken hiç ses etmezsen onlar da gelir istediğini yaptırır. parayı veren düdüğü çalar.