bugün

ikisi de çok zengindir.
ikisi de dünya'nın en köklü kulüplerinin başkanlarıdır.
birçok ortak yönleri olabileceği gibi... doğal olarak, birçok farklı tarafları da olabilir...
mesela ünal aysal, galatasaray kürek takımı'nda spor yapmıştır. sporun içinden gelen bir yöneticidir.
aziz yıldırım ise fenerbahçe'de spor yapmamıştır. sporun içinden gelen bir yönetici değildir.
aziz yıldırım fenerbahce camıasının bugunku degerını 130 mılyon tl yapan
yönetımıyle anlayısıyla karizmasıyla yucelten sahıstır. hatta anelka bı
röportajında " chealsenın baskanı abramoviç kampa geldıgınde hıc kımse onu takmıyor. fakat aziz yıldırımın kampa geldiğini duydugumuzda ıster ıstemez ıcımızı korku salardı" demıstır.
adam multi mılyarder. fenerbahce gormedıgı basarıyı yakalamıstır onun sayesınde.
fakat futbolda yakalayamadı bı turlu.

ünal aysal yenı gelmıstır.. kı galatasarayı eskı gunlerıne döndurmesı temennım.
hıc degılse cebıne calısmıcak adam gıbı duruyor..
ikiside parayı götüren mafya babalarıdır,
sahibi oldukları kulüblerin taraftarlarıysa birbirine düşmandır.
başkanlar parayı götürürken,taraftar birbirini keser durur.
bir kıyaslama. asıl olay mı?
--spoiler--
ikisi de dünya'nın en köklü kulüplerinin başkanlarıdır.
--spoiler--
ben buradan sonrasını gülmekten okuyamadım.
http://fanatik.ekolay.net...-0_3_detail_88_226405.htm

ünal aysal 2-0 öndeymiş habere göre. e doğru, selçuk inan ve taurasi transferleri aziz yıldırım'a kapak olmuştur.
ikisinin de mal varlığı buradaki tüm yazarların mal varlığı toplamından fazla olan 2 yöneticidir.
sidik yarıştırdıklarını sanmıyorum. yine medyanın bok yemesidir.
böyle bir karşılaştırma için çok erkendir.
aziz yıldırım'ın fenerbahçe'yi nerelere getirdiğini gördük bir de ünal aysal'ı görelim.
bir yıldırım demirören değiller efenim.

şaka bi yana,

ünal aysal kim la? adam spordan anlamadığını kendi söyledi. iş sadece paraya bakmıyor efenim.
askerlik yaparsan adam olursun,* yapmazsan fenere başkan olursun.*
(bkz: abdürrahim albayrak)
ünal aysal' ı asil duruşuyla, aziz yıldırım' ı icraat konusunda öne çıkartan karşılaştırma.
aziz yıldırım adam gibi adamdır diğeri hükümet yalakasıdır.
biri anelka'yı getirmiştir, diğeri marketten hacı şakir sabunu bile alamamıştır.
(bkz: yazık la)
biri yağcı diğeri fb li...
aziz yıldırım 15 senedir fenerbahçe başkanıdır.
aziz yıldırım kurumsallaşma ve tesisleşmede çok başarılıdır.
aziz yıldırım futboldan anlamaz ama sürekli getirdiği adamların işine karışır; dolayısıyla bazı sezonlar parasıyla rezil olmuştur; ünsal aysal en azından futboldan anlamam işinin ehli adamı getiririm diyerek övgüyü hak etmiştir.
aziz yıldırım yeri gelir galatasaray yüzme ve bayan basketbol takımlarını komple transfer edip başarıya ulaşır, parasıyla değil mi diyerek sonradan görmeliğini sergileyebilir; ünsal dan böyle bir hareket görmedik henüz.

sonuçta ünsal aysal profesyonellikte, aziz yıldırım ise tesisleşmede öne çıkıyor.
taraftarın açtığı pankartla başkanının yağcılığını örtmeye çalışanların mevcudiyetini görmemizi sağlayan karşılaştırmadır.
"20 milyon taraftarımız akp ye oy vermiştir"
vs
"Şikeymiş ne şikesi. Şike filan yok. Memleket elden gidiyor, şike konuşuluyor"

yapacağınız versusu sikeyim..
biri şikeden yargılanmaktadır.
Ben 10 sene yatarım ama kulübüme leke gelmesin diyene Aziz Yıldırım, menfaati için sabah akşam kıvırtana Ünal Aysal denir.
aziz yıldırım futboldan anlar ama ünal aysal anlamaz.
not:ünal aysal kendisi belirtmiştir anlamadığını.
Ünal Aysal olmazsa Aziz yıldırım, aziz yıldırım olmazsa Ünal aysal kalpten gider valla bak.
ünal aysal benim 20 milyon taraftarım ak parti'ye oy verdi der
aziz yıldırım ise biz atatürk'ün takımı ve cumhuriyet'in bekçisiyiz der.
ünal aysal kendine o kadar yalan yere çamur atan nihat özdemir'e sadece teessüf ediyorum diye cevap vererek, kalitesini gösterirken, 20 milyon kişinin gönül verdiği bir kulubün başkanının nasıl olması gerektiğini gösterirken, aziz yıldırım şike davasının neredeyse bütün duruşmalarında kendi haklılığını ispatlamak yerine hakime galatasaray'ın şike yaptığı maçı izliyorum diyerek aradaki seviye farkını bizlere göstermiştir.