bugün

bilinen en uzun soluklu gofret. herdaim severek yemişimdir.
bildiğim kadarıyla paketi hiç değişmemiş, ilk günkü gibi.

- "ülker çikolatalı gofret .. nasıl da yenir? ülker çikolatalı gofret" gibi de şarkısı vardı.
+ aa var dı di miii ..
- he.

öyle işte.
gofrete adını veren gofret. tadı her zamanki gibi aynıdır.
-ülker çikolatalı gofret sevmeyen var mı?

replikli reklamı 2007 reklamcılık ödülü kazanmıştır.
nestle'nin çikolatalı gofretinin yanında ezilendir.

nestle'ninkinde taze süt ve gofret kokusu vardır. ülker'in gofretinin tadı ağırdır biraz.
yıllardır vazgeçilmeyen çikolatadır. ne ambalajı değişmiştir ne de tadı.

nutella hikaye ülker çikolatalı gofret şahane
nestleden daha iyi olmayandır.
ama nestle ile birlikte sarhoş kişinin ağız kokusuna en güzel kamuflajı verir ki eve geldiğinde karı katiyyen kokusunu alamaz ve dahi dırlanmaz.
çocukluğumzda bakkallardan, şimdi ise süpermarketlerden aldığımız güzel bir çikolatadır.

nasılda yenir ülker çikolatalı gofret. diye bitiveren bir reklamı da vardı baya tutmuştu herkesin dilindeydi.
ülker'in uzun yıllardır var olan çikolatalı gofretidir.
sevmeyen var mı?
tazesini bulmak genellikle arkasındaki son kullanma tarihine bakarak yapılabilse de her zaman bu yöntem tutmamaktadır.* bazen aynı ay içinde yapılmış olanı kupkuru, ağır, sert olabilirken; bazen de ta 5 ay önce yapılmış olanı böyle ağızlarda dağılabilen bir kıvamda olabilmektedir. gerçekten de ülker'in değiştirmemesi gereken bir ürün ve sanıyorum da böyle bir hatayı yapmazlar. bi' keresinde tadı böyle biraz, hafif değişik gelmişti de çok korkmuştum "nooooo!" diye feryat ü figan edebilirdim ol vakit. lakin, beyhudeymiş efendim; insan sevince böyle oluyor.
yoktur sanırım.
*
müthiş bir tadı olan gofret. arkadaşlar arasında son paramızı dahi vermekten çekinmediğimiz yegane tat.
yaz aylarında -özellikle soğutma sistemi sadece vantilatör olan bakkallarda- erimeye yüz tutanlarını buz dolabında üç beş saat beklettikten sonraki hali lezzet olarak nirvana seviyesinde olan efsanevi goflet.
nestle gofretin eline su dökemeyen gofret. ülker bir zamanlar en güzel ürünleri çıkaran firma iken artık üretimin hayvani boyutlara gelmesinden midir nedir tadından sürekli ödün veren bir firma oldu . öyle ki eski ülker gofretle yenisi arasında açık ara fark var.çok gofretsiz kalırsan yersin yada sarhoşsan ve ağzının kokusunu bastırsın diye başka da numarası yok.
reklamında bir kızın ''ülker çikolatalı gofret sevmeyen varmı'' demesi ve bunu duyduktan sonra aklımdan tek bir şeyin geçtiği o da bu kızın ağzına bir yumruk atıcaksın ömür boyu felç.
dayanılmaz lezzetir.Yıllardır ne tadı nede ambalajı değişmiştir.
ünde 6 adet yediğinizde bir hafta sonra ağzınızda yanık tadı oluşmaya başlar. kısacası bir çokonat değildir. çokonattan henüz bıkmadım. bir de yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım, ülker çikolata ve gofretleri isviçrelilerden daha güzel yapıyor.
firmaya karşıt görüşte olanlar bile gizli gizli yerler bunu efendim. hiçbiri itiraf edemez ama gerçek budur. ayrıca ülker'in bence en başarılı ürünüdür.
yıllardır tüketmeme rağmen üzerindeki ''nefis'' yazısını yeni farketmekteyim..
görsel
içindeki gofretinin taze olduğunda(tazaelikten kasıt yumuşaklığı) yenmesi tarif edilemez bir tat veren çikolatalı gofret.
net:38g olandır. 38 gram diye filmi falan bile çekilebilir yani. süperdir. fanıyım.
en sevdiğim tadına doyamadığım gofret.fiyatıyla biz fakirlerin yüzünü güldüren lezzetiyle kendimiziehem ehem neyse çok şahane gofrettir.kampanya felan olunca kırklı ellili alınması farz olan gofrettir.cennette şelalesi olan gofrettir.

(bkz: goflet)
inanılmaz bir tadı vardır, dünyanın en iyi gofreti olmaya aday.
bir iki üç ısırımlık çikolatalı gofret.
bitter gibi emile emile yememek lazım büyük ısırıklarla kurabiye canavarı modunda yenmesi üzerinde tavsiye olarak yazmaktadır.
10 lu paketini bir oturuşta yediğim vazgeçilmez tat.