bugün

rezil, iğrenç fotoğraflardır. kayıt esnasında en güzelinden photoshoplu 12 resminizi verirsiniz fakat nedendir bilinmez üniversite kimliğinize üniversite giriş sınavından önce lisedeki müdür yardımcısının bilgisayarının üzerindeki vga kamera ile çekilmiş saçma fotoğrafı basarlar. kimliğinizi almaya gittiğinizde photoshoplu güzel/yakışıklı resminizi beklerken liseli ve mal bir fotoğrafla karşılaşırsınız.

(bkz: istanbul üniversitesi)
umumi yerlerde gösterilmemesi karizmanın korunması açısından önemlidir.
rezildir,rüsvadır.
e-okul'daki fotoğrafla aynı olabilir. amk webcam ile çekildi bir de. iki sene taşıdım, üşeniyorum da değiştirmeye. saygıdeğer okul zorunlu olarak değiştirse bari.
birinci sınıfta, cüzdanımı çaldırmıştım. kartımı kaybettiğim için yenisini aldığımda sağolsunlar vesikalık isteyip onu koydular kartıma.
e kimlik, akbil falan bunlarda da aynı resim var.
asıl resimleri görsem tanımıyorum der geçerim.
yıllar sonra bakıldığında bu ben miyim demenize neden olan fotoğraftır.
sınavlarda sıranın üzerinde durduğundan bazı arkadaşlarınki sınav ortasında gülme krizi yaratacak fotoğraftır.
aga birine teklif edeceksen ilk önce oraya bakacaksın o resimde güzel çıkmışsa o güzelliğin dibine vurmuştur zaten.
o fotoğrafları beğenen varsa bizden değildir.
A: ay kanka baksana ne kadar kötü çıkmışım.
B: ben palyaço gibiyim sen yine iyisin.
(bkz: hocam çok kötü kaldırın bunu)
hep arkadaşının ki güzeldir senin ki kötü.
(bkz: at hırsızı)
hepsi mi aynı?
demek ki hepsi aynı.
kişini asla kendisine benzetemediği resimlerdir. çok fenadır.
ne iğrenç fotoğraftır o öyle 4 yıl boyunca kurtulamassın ve çektirdiğin güne lanet edersin.
güvenliğin tesadüfen baktığında kimliği çalmışım muamalesi yaptığı fotoğraftır.
gören kişilerin %96 oranında şu tepkiyi verdiği fotoğraf:

-zuhahahah sen misin lan bu? tipe bak amua koyayım.
+sittir lan seninkine bakayım.
Öyle çirkindir ki güvenliğe göstermeye bile utanırsınız. Okulun kapısından başınız önde arkaya bakmadan hızlı adımlarla geçer, ertesi gün kimliği çıkartmamak için sıvışmaya çalışırsınız.
insanlığın maymundan geldiğinin kanıtıdır.
burs çıkmasına yardımcı olan fotodur. O kadar perişan bi foto vermiştim ki acıdılar herhalde karşılıksız öğrenim burs çıkmıştı. Aradan 2 ay geçti yemek bursu çıktı, çok bereketli fotoydu vay be. Beni görmeden sadece öğrenci kimliğine baksan sana yemin ediyorum için acırdı, halbuki benle alakası yok. Allah razı olsun o fotoyu çekenden çok ekmeğini yedim çok. Nihohahah
odun müdür yardımcıları çektiğinden dünyanın en tatlı insanın çirkin çıkacağı fotoğraftır. poz verirsin beklersin bi dk der bi sorun var bozarsın tipini tam o an çeker. hem de söylemez kötü çıktın diye. zaten son sınıfta herkes ders çalışma telaşında yaağğ banane der. böyle pis iğrenç fotoğraflardır. benimki yamuk arkadaşlar fotoğrafta çapraz duruyorum moralinizi bozmayın.
güzel bir anıyı işaret eden fotoğrafdır.

isterse insanın en kötü fotoğrafı olsun ama insan baktığı zaman o fotoğrafa "ne kadar berbatmış be!" derken bile gülümser içten içe. üniversitenin ilk yıllarının, o kazanma telaşının, kazanınca ne olacağı merakının, eğer paranın dibine vurmuş bir ailesi yoksa nasıl geçineleceğinin, aileden ayrı kalmanın nasıl bir şey olduğunun, içeriye atılan ilk adımın heyecanının ve bir çok duygunun özetidir bu fotoğraf. bambaşka bir hayatın başlangıcıdır insan için.
acıdır. lisede müdür yardımcısının odasında sikimsonik bir webcamde çekilen fotoğraftır. üniversiteye başladığımda, öğrenci kimliğimi kaybettim diye yenisini bastırmıştım. yaşanmaz o fotoğraflarla.
bi de kimlikteki o fotoğrafın üzerinde azıcık oynanırsa böyle o güzel sıfata! kaş, bıyık ya da saç çizilirse tadından yenmez olur.*
altına aranıyor yazsalar at hırsızlığından içeri girebileceğiniz fotoğraflardır.
biraz hayata ve okula duyulan nefret, bir parça "benim bu okulda ne işim var?" diye düşndüren kalpte yer etmiş umutsuzluk ve biraz da "fotoğrafı çeken bıyık altından bana mı gülüyor acaba?" diye kafanın içinde yer eden şüpheciliğin karışımı sonucu ortaya çıkan şahane üründür. genelde arkadaşlar arasında elden ele dolaştırılarak dalga konusu haline getirilen fotoğraftır.
keşke biri çıkıpta "öss başvuru formu için verdiğiniz resim 4 yıl boyunca kimliğinizde taşıyacağınız resim olacak" deseydi. *o zaman bende gidip kendime benzeyen bir resim çektirirdim tabi ki de. *