bugün

Yahu birak rusyayi gel ve benden ozur dile.
gereksiz heşteg.
kurallar neyse uygulanır, uygulanmalı da. ama bu kimseninin güdümünde veya değişik çıkarlar peşinde olmadan yapılmalı.
rusya su an bizi teröre destek vermekle suçluyor. alenen, "teröristleri vurduğu için düşürüldü uçak" demekte.
bu algıyı kırmak için uğraş verilmeli bence.
işin komik tarafı özür dileyenler* kınayanlardan 20 kat daha az. yok arkadaş bizim millet kendini ifade edemiyor.
bu kadar soysuzun olduğu bir ülkede huzur refah olmaz işte.. bakın bunlar sırf zihniyetlerini yaşamak için rusyanın esadın amerikanın işgaline bile razı olacak kişilerdir.. Bunu yapan bu tağa hastag açanlar vatan hainidir... açık açık söylüyorum;

bizim tarihimizde biz kim zorda ise asker gönderdik, türkleri hiç bir millet esareti altına alamadı. ama bu soysuz gibileri daima haşhaşi zihniyetinde oldukları için, devletlerimiz daima zarar gördü... bize, balkanlardan yardım edin diye çağıran bir ecdat var. Ama bunlar işte o devşirme melez soyu ne olduğu belirsiz çocukların ürünüdür. Bakın ürün diyorum yani mall mall.. madde maddeden öteye gidemezler.. sadece bulundukları yerde hacim kaplarlar.. bunları kaba koysanız kap size küfür eder, bunların hacmini almam der.. size durumu fizik ile bile açıkladım. gerisi siz düşünün...

Bence tiwitter kapatılmalıdır o çok sevdikleri rusya çin gibi dnseleri gömülmelidir. bakalım nasıl oluyormuş...
Trollerin üstlendiği başlıktır. biraz adam olun da çeçenler gibi koca bir orduya baş tutun. çeçenler derken kadirov'u kastetmiyorum. Çeçenlerin ordusu, silahları, mali kaynakları yoktu. siz neyden korkuyorsunuz?
yine bir olay ve yine fanatizm...
durumu önce bir yorumlayalım...
1- uçak sınır ihlali yapar. angajman kuralları uygulanır. uyarıya cevap vermez ve düşürülür.
2- uçağın rus uçağı olduğu sonradan anlaşılır
3- rus uçağı olduğu anlaşılsaydı ona göre davranılırdı dendi..
4- önceleri emri biz verdik diyenler şimdi yetki pilottaydı aksi emir vermediğimiz için yetkisini kullandı dendi.
5- her allahın günü yunanistan, bulgaristan, iran uçakları kısa yada uzun süreli ihlaller yapmakta ve bir çoğuna angajman uygulanmamakta.

şimdi olay aslında karışık bir hadise değil. rus uçağı bile bile, göre istene, belki de göz dağı vermek için düşürülmüştür. angajman kuralları çerçevesinde devletimiz sonuna kadar haklıdır. ancak ne yazık ki bu haklılıkta olan devletimiz aynı kararlılığı devam ettirememiş olayı yansıtma psikolojisi kullanarak ört bas etmeye çalışmştır.

twitter'dan rusyadan özür dilemek ne kadar doğrudur bilemem ama bu halk bir özrü hak etmiştir. yiyemeyeceğin lokmaya ağız açmayacaksın arkadaş...

kaldı ki dış politikalar kesin sınırlardan ziyade zeka, manevra kabiliyeti ve ülke menfaatlerini gözetecek şekilde şekillenir. lütfen fanatizme izin vermeyin düşen bir uçak ölenler pilot. bu yaşananlar da gol değil.
pkk itlerinin destek verdiği hastag. akp'yi de erdoğan'ı da zerre sevmem. ama yok artık anasının amı. ne özrüymüş lan? sikinin keyfine göre at oynatacaksın. hiç gereği yokken sınır ihlali yapıp, tahrik edeceksin. sonra vay efendim uçağımızı düşürdüler. 13 yıllık akp iktidarının tek elle tutulur tavrıdır belkide. yeter amına koyayım şamar oğlanına dönmüştük. kürtlere yol ver kobani'ye geçsinler. askere çuval geçirilsin ses çıkarma. suriye düşürmediği uçağa "ben düşürdüm ne olacak?" diye posta koysun. yeter amına koyayım. füzeyi yollayan düğmeye basan eline sağlık subayımızın.

edit: bu arada inşallah birilerinin taşeronluğunu üstlenmemişizdir. ruslara bu cüreti gösterme ortamını hazırlayan da akp'dir. hiç kahramanlık taslamasınlar.

not: zall eski tasarımı geri ver lan.
rusya turkiye'den 25 milyar dolar kazaniyor.
turkiye rusya'dan 11.7 milyar dolar.
avrupa rusya'ya ambargo koymus.
gurcistan ve ukrayna ile savasta.
avrupa ile limoni...

bir tane hain rus cikip "putin suriye'de senin ne isin var?" demiyor.
bizim moskoflar...rus'dan daha cok rus. ermeniden daha cok ermeni.frenkten daha cok fransiz...
yaziklar olsun sizin gibi sefillere..!
Rusyanın özür dilemesi gerekirken bizim soysuzlar özür diliyor.

bile bile sınır ihlali söz konusudur ve sonucunda ne olacağı da bellidir. Ayrıca ihlali yapan yolcu uçağı da değil savaş uçağıdır.

Türkiye'de bu kadar korkak ve rusya yalakasının var olması şaşırtmıştır. Atalarınızdan utanın. Geçmişimizde kurtuluş savaşına ufacık çocuklar bile tereddütsüz gitmiştir.

daha savaş olmadan insanların altına sıçması üzücüdür.

Evet savaş iyi bir şey değildir ama korkudan kendi şerefini ayaklar altına almak da nedir? Bilerek sınır ihlali yapan uyarılara rağmen dönmeyen pilotun haline üzülmek nedir?
TT yapanlar vatan hainidir. Haklı durumdayken özür dilemek acizliktir, korkaklıktır.
desteklemediğim başlık.

(bkz: özür dilemiyoruz rusya)
Sikerim özrü.
#Siktirgitrusya
Ülkenin hain eziklerle dolu olduğunu gösteren olay.
eziklikte sınır tanımayanlar örgütünün hashtagi.
ben artık iyi ülke pozlarında takılmak istemiyorum arkadaş.
türkiye dediklerinde gevşek bir dansöz gelsin akıllara istemiyorum.
ilikleyin lan önünüzü pezevenkler. türk ayağa kalkıyor.
Özür dilenecek bir durum yok sınır ihlali yaparsan anlaşma kurallarına uymazsan hangi ülke uçağı olursa olsun düşürülmesi normaldir.
Adamlar sınır ihlali yaptı bir de biz mi özur dileyecegiz. O ne ulan öyle. Sınıf arkadasından özür dilettirilen ilkokul bebesi gibi.
-Öözüürr diileriiiz rusyaaa.
Ula ertugrul özkok'a bile kürtcü diyor bizim şizofren uludagcılar. Bu arada bende özrü karşıyım yinede.
kurtuluş savaşı döneminde manda ve himaye isteyenlerle aynı tiplerdir.
(bkz: Siktir git Rusya)
Neymiş Rusya Sınır ihlali yapmış. Ulan senin kara sınırların kerhaneden beter. Girenin çıkanın haddi hesabı mı var. Bir uçak 10 saniye içeri girince mi zoruna gitti.

Rusya suriye'deki bizim Saraylının önderlik ettiği Sünni yobaz vahşi iktidarın kurulmaması için savaşıyor.

Ben kim ki bu yobazın karşında onun yanındayım.

Bu adama karşı mücadele eden herkes haklıdır benim gözümde..

O yüzden ben rusyanın yanındayım. Bu adamın karşısında kim varsa onun yanındayım. Bu adam sadece Türkiye değil dünya barışı için de tehlike.

Özür dileriz Rusya.
Bu özür dileyenler neyin kafasindalar acaba sonunda yapılan haksızlıklara sesimizi çıkarmaya başladık bence bizi böyle bi duruma düsürdügünüz için siz bizden özür dileyin.
(bkz: türkiye nin suriye deki uçuş görevlerini iptali)
orospu evlatlarının desteklediği ifade.
nataşa çocukları kendilerini belli ediyor her yerde.
dün asala yanlısı Ermeni olanlar bugün ruslardan özür diliyorlar. Yarın sıra kime gelecek vatana karşı kimi tercih edecekseniz çok merak ediyorum.
Bu vatan ermeni veya rus olanların değil de kendini türk hissedenlerin vatanıysa bırakın da biz karar verelim özür konusuna.
Ne demişti üstad " bin cihana değişmem şu öksüz türklüğümü "
( Bu entride zinhar ırkçılık yapılmamış olup vatansever türk ermenileri tenzih edilmiştir. )
içerideki moskof uşakları ve ürtlerin ortak tabelasıdır. Özür mözür dilemiyoruz ulan.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar