bugün

daha çok gençti, yazık oldu kendisine. Allah geride kalan sevdiklerine sabır versin. zamansız gelen ölüm insanın içini zamanlı ölümün 10 katı fazla acıtır.
bu ülkede unutulamayacak olayların başında gelir, şehrimde bulunan sadece kadınlar için olan kapalı yüzme havuzu ve spor salonunun ismi özgecan aslan yapıldığı günden beri önünden her geçmemde o ismi tekrar tekrar okumamda içimin parçalandığı doğrudur , iki sene geçmiş üzerine ruhun şad olsun, ailenin gözyaşları cennetin olsun unutmadık , unutmayız.
Son iki ayda 44 kadın öldürüldü ülkede.

Özgecanımız' ı kocası öldürmedi , sevgilisi öldürmedi. Evine gitmek için bindiği minibüsün şoförü vahşice katletti onu. Yaşarken elini kesti. Tam ölmeden yakmaya başladı onu.
Bir anneye : “çok acı çekmiştir kızım, keşke kurşunla öldürselerdi" cümlesini kurdurdular bu ülkede.
Katilleri öldürüldü ama içimiz soğumadı. Mümkün değil. Soğumayacak.
Bir erkek yaratığı tarafından katledilmiştir.
Unutmayacağız.. Nur içinde yat güzel insan.
Her aklıma geldiğinde beni duygulandıran isim .
Allah mekanını cennet etsin . Unutmadık güzel insan inan unutmadık :s
yaşamı başkalarının cehaleti ve şerefsizliği yüzünden son bulmuş günahsız masum bir kız evladı. üzülerek söylüyorum ki ilk değildin son da olmayacaksın bu insanların var olduğu ülkede.
kadına şiddete hayır onun bedeni zaten ürkek ne dedin erkek neremiz erkek o bedeni terk et...
Tek suçu türkiye'de doğmuş olması olan, rahmetli güzel kız. Kadın olduğu için ölen nice kadından yalnızca biri. Katili, daha doğrusu katillerinden biri olan suphi altındöken'in annesinin röportajını okumuştum. Kadın diyor ki; "biz suphinin psikolojik açıdan normal olmadığını biliyorduk, bir keresinde benide dövdü, kız kardeşini defalarca öldüresiye dövdü. Garip davranışları vardı. Gecenin bir vakti, hepimiz uyurken, başımızdan aşağı su döker, bizi uyandırırdı." Kardeşim, o zaman ya tedavi ettirecektin oğlunu, ya da ruh ve sinir hastalıkları hastanesine kapattıracaktın. Senin ihmalkarlığın ya da vicdanın, evladına kıyamaman yüzünden bir can gitti. Böyle psikopatlar ya tedavi edilecekler, ya da toplumdan uzaklaştırılacaklar.
Küçük gizem den sonra beni en Çok uzen isimdir. Unutmamaya çalışıp unutmadik desek de unutuyoruz. Uzerine yenileri ekleniyor. En kötüsü de bu.
caniler geberseler de, acısı hala yüreğimizde dinmedi.
Neden bu kadar büyütüldüğünü anlamadığım tecavüz girişimine uğramış kız.

Sanki bir tek onun başına gelmiş gibi ne bu anmalar?

Madem bu kadar çok önemsiyorsunuz, her tecavüze uğrayana ağlayın, bağırın çağırın.

Neden sadece özgecan aslan?
Unutmadım, unutmayın...
Kuzum allah yerini cennet eylesin. Bizi merak etme, utancımız alemi cihanı aştı.
milletimizin özgecan aslan'a karşı duyarlı olduğu kadar diğer tecavüz vakalarına da duyarlı olmalarını isterim. özgecan aslan kadına şiddetin bir sembolü oldu evet ama diğer kadınlarımızı da unutmamak gerek.
görsel
Unutmadık,unutmayacağız..
Laik sistemin veya irticanın ahlaksızlaştırıldığı insanlar yüzünden değil. Katıksız orospu çocukları yüzünden hayattan koparılmıştır.

Eğer bir tanrı varsa; özgeye bir özür borçlu.
görsel
Çok yazık oldu güzel insan inşallah öbür dünyan güzeldir, orada mutlusundur. Çektiğin acıların gunahlarına kefaret olsun. Mekanın cennet olsun güzel kız.
baba sütü diye espri yapabilen zihniyetten şaşırtmayan bir hareket. ben bu kızın ailesinden biri olsam, yukarıdaki yazıyı yazanı ellerimle boğarak öldürürdüm. belki şimdi bile yapabilirim yanımda olsa.

tanrı varsa, kendisine karşı epey bir özür borçlu olduğu insandır özgecan.
toplum böyledir. ölünün arkasından vah edenler. çevresindeki şiddet gören kadınlara karşı sağırdır. böyledir.

iki yüzlü bir toplumuz.
Unutmadık unutmayacağız bunu yapan bırak insanı hayvan bile olamaz.

#ozgecanaslaniunutmadik
Hayatimin akışını degistiren olay.
Hala ona yapilanlar aklima geldikce yureğim daraliyor.
Allah geride kalanlarina sabir versin. Cok cok zor olmali yasadiklari.
asla unutulmayacaktır. barzolar yüzünden hayattan koparılmıştır açık ve net.
bir orospu çocuğunun vahşice katlettiği dünyanın en güzel kadınlarından birisidir. malum orospu çocuğuna cenaze arabası vermeyen tarsus belediyesinin, 5 gün mezar yeri vermeyen çevre belediyelerin ve en çok da "benim de iki kızım vardı ve özgecan'ın öldürülmesi rüyalarıma giriyordu" diyen ve o orospu çocuğunu öldüren gültekin alan'ın ellerinden öpüyorum. bir toplum bir tecavüzcü katile nasıl davranılması gerekiyorsa öyle davrandı o dönem. keşke bunu her cinayete kurban giden kadın için yapabilsek.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar