bugün

şüphesiz ki trafiğin anasini siken bir örgüt. her sabah akşam her okul çevresi böyle. bir sürü dalyarak veli, 2-3 şerit kapatıp durmalar, sik sok yerlerde prems ve premseslerini ugurlamalar, yamuk yumuk park etmeler, illa okulun götünün dibinde topluca durarak trafik kaosu yaratmalar. yeter be.
Çocuğuna elektrikli skutır alması gereken sözde ebeveynler.
Biraz yeşilleşmesi gereken veliler, karbon emisyonunun içinden geçen veliler.
Lastikleri patlasin. özellikle kolejler de görülen görgüsüzlüktür.
Kafaya takılmış kafadan büyük güneş gözlüğü, parlak pofuduk yelek, omuzda sarı saç ve gri eşofman veya tayt ile karekterizedir.
oğlum anaokuluna gidiyor bana çemkirmeyin. büyüdüğünde yolları ezbere bilsin diye her yerden eve nasıl dönebileceğini anlatıyorum.
servise bi tomar para yatıracağıma oğlumu kendi arabamla götürürüm daha iyi. zaten gece vardiyalıyım gündüz işim ne.
bırak trafiği, arabamı evimin önündeki ara yolda trafiğe çıkaramıyorum. bir de bunların, arabada çocuk bekleyenleri var. başka şeylerden sıra gelirse, devletin bu konuyu neticelendirmesi gerekir.
- bebek arabasını kasten adamın üzerine süren,
- tek üreyen kendisiymiş ve milletin çok da ipindeymiş gibi insanı bebek story’lerine boğan,
- çocuğun okulunda sınıf annesi olmak için mücadele veren,
- beş yaşındaki çocuk için ingilizce eğitim veren kreş arayan,
- yazın alaçatı’da rakı-balık yapmazsa olmayan, çünkü babaları nevşehir’de sünger avcısıydı, rakı-balıksız olmaz..

Show insanlarıdır. Diğerleri neyse de, bu hareketleri durduk yere karbon emisyon oranını ve ülkenin akaryakıt bağımlılığını yükseltiyor. Bana göre safi zararlar.
Daha ucuza mal olduğu için katıldığım örgüt servis 2000tl istedi bende kızımı okula eşimi işe bırakıp kendi işime gidiyorum maaliyet 1500 tl artı toplu taşımaya verilmeyen günlük 50 tl.
2 km lik yola 1400 tl isteyen servisçiye inat özel aracımla götürüp getiriyorum. çoğunlukla çocukların yanında anneler oluyor. yani küfür etmek istemem şimdi ama tam bir gerizekalı ordusu gibi hareket ediyorlar. arabasını yolun ortasına bırakıp trafiğin anasını s.ken mi ararsın, kaldırma çıkan mı ararsın, çapraz park edip 3 arabalık yer kaplayanını mı ararsın, manevra yapamayıp yolu kapatanı mı ararsın. park edilmiş aracın yanına ikinci sıra yapıp trafiği tek yöne düşüren mi ararsın. hepsi mevcut.

en ufak laf söz de ettirmezler haaa. kendilerini yaptıkları hatalardan ötürü daima haklı görürler. hatalarını yüzlerine söylersin çirkefliğin bini bin para. ama bunlara papuç bırakırmıyım amk. karşımda ki çirkefse ben 10 kat daha çirkef oluyorum. sktir olup gidiyor sonra.
Neyle alacağız? Mecbur Arabayla alıyoruz.
Benim prensesime tahtırevan yakışır da ucundan tutan yok. Annesinin birtanesini hor görmesinler.
Genelde abartı bir makyaj ve seksi giyinenlerle tahammül edilemeyen, koca parasını çatır çatır yiyorum imajı veren örgüttür.
Nasreddin Hoca, kadılık yaparken bir gün bir ahbabı burnundan soluyarak gelmiş. Hasmı için söylemediğini bırakmamış. Sonra:
– Hocam, Allah aşkına söyle, demiş, haklı değil miyim?

Hoca ne yapsın?
– Haklısın, demiş.

Ahbabı sinirleri yatışmış olarak gitmiş. Onun hemen arkasından hasmı gelmiş. Bu defa da o başlamış atıp tutmaya, yok bana şöyle, yok böyle yaptı demeye. O da Hoca’ya sormuş:
– Haklı değil miyim?

Hoca:
– Vallahi çok haklısın, demiş.

Adam da sakinleşerek gitmiş. Tüm bunlara tanık olan Hoca’nın karısı bile bu işe şaşırmış kalmış.
– Senin kadılığında bir garip Hoca Efendi. ikisine de sen haklısın dedin. Hiç öyle şey olur mu?
Nasreddin Hoca hanımının yüzüne bakıp:

– Hatun, demiş, sen de haklısın!
şişme yeleğim, taytım, sarı ışıltılı saçlarım ve suv aracımla ben de dahil olmak istiyorum. gerçi saçımda ışıltı yok ama yaptırırım nolcak. amin.
Kolombiya Necla diyorum onlara ben. Geneli kolombiya şişme montlu, dip boyası gelmiş saçlı, siyah veya parlak taytlı pirens bertuğun annesi.
Bu başlığı ben de açacaktım ama "araba kullanmayı 'çocuğunu okula bırakacak kadar' bilen -ki o da şüpheli- anneler örgütü" şeklinde.
Her sabah ve okul çıkışında onların yarattığı kaos yüzünden sinir hastası olmak işten bile değil.
Zamanında direksiyon hocam (kadın) demişti zaten: "çocuğumu okula götürüp getirebilecek kadar bilsem yeter" diyen annelerle uğraşıyoruz ve bunun saçma bir düşünce olduğunu anlatmaya çalışıyoruz ama nafile, Falan diye. Soyut olarak bilsem de yaşamayınca anlayamamışım.
Şimdi anladım ve haftada iki gün bile bana zul geliyor. Her gün gidip gelenlere sabırlar dilerim...
"illa okulun götünün dibinde topluca durarak trafik kaosu yaratmalar. yeter be."

Evet, bir de o var. Bir sokak arkaya park edip indiremiyor bencil sikikler. Veya en azından yolu daraltmayacakları az öteye bile.
Ne ülke kalitesi ne insan kalitesi olarak gelişmediğimizi gösterir.

Elin batılısı köpeğini bile servisle gitmeye alıştırdı okuluna biz hala show peşindeyiz.
Ben böyle hanım ablanın birinin aynayı götürmüştüm.

Arabayı yola koymuş Korna bastım gitmiyor yavrusu berkecanı bekliyor falan. Abla devam et acelem var dedim buradan geçer eder dedi yok geçmez bak aynayı alırım dedim inanmadı gerçektende aynasını aldım arkadaşlar dönüp ne oldu da demedim. Yeni ayna aldı sayemde.
olm niye sadece kadınlar yapıyormuş gibi tribe giriyorsunuz minik yavrusunu okuldan alan erkolar yok mu?
acilen bisiklet yollari yaptirilip, cocuklarini bisikletle okuldan alan aileler örgütü kurulup; arabayla alanlar elestirilmelidir.