bugün

bir diğer adının huzurevi olması gereken izmirin küçük, sıkıcı, hareketsiz beldesidir. emekliler için ideal olduğuna şüphem yok. zira emekliden geçilmiyor. hesaplarıma göre yaş ortalaması 58,7 ve emekli oranı ise %76,3tür (bkz: kusuratlı rakam vereyim ki salladığım anlaşılmasın).
kafa dinlemek için ideal izmir beldesi. ama gerçekten yaş ortalaması çok yüksek. belli bir zaman sonra fenalık gelebiliyor. iki-üç dinlenmek için ideal ama fazlası zarar. bir benzeri için: (bkz: ürkmez)
aynı zamanda içerisinde askeri kamp olan (aynı zamanda gümüldür olarak da geçer) beldedir. birçok askeri kampa gitmişimdir ama burası en iyilerinden birisidir. bayağı da büyüktür. bu sessiz tatil bedesi gibi sessizdir kendisi. tam olarak ne kadar bilmiyorum ama biraz daha gittiğinizde kuşadasına ulaşırsınız. ayrıca izmirle arasındaki mesafe özel arabayla 1-1.5 saat (karşıyakadan çıkıyorsanız) civarıdır.

(bkz: gümüldür askeri kampı)
erzurum ili, oltu ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: oltu/#8987984)
uzun metreler boyunca süren sığ bir denize ve incecik kumdan harika bir sahile sahip olan, menderes ilçesine bağlı şirin bir sahil beldesidir. yaş ortalamasının yüksek olduğu bir gerçektir, ama kanı kaynayan coşkulu bir genç kesime de ev sahipliği edebiliyor aslında. güzel arkadaşlıklar kurulan huzurlu tatil anıları bırakırsınız buradan giderken..
izmir beldesi.

(bkz: cennet)
herkesin değişik değişik görüş ilettikleri izmir beldesi.

izmir'in neresi kötü ki bu olsun!
özdereye ulaşım ;

izmir Otogar'dan kalkan, Gaziemir üzerinden Özdere' ye gelen Özdere Taşımacılık Kooperatifi minibüsleri (Kış mevsimi 06:45 - 19:00 yaz mevsimi 06:00 - 22:00 saatleri arasında) her yarım saatte bir karşılıklı olarak hareket etmektedir. izmir-Menderes'ten Özdere ye ESHOT seferleri de bulunmaktadır. Bölgede ayrıca Kuşadası-Selçuk-Özdere-Seferihisar' a minibüs seferleri yapılmaktadır.
emekli yeri olsa da huzur verir. evet.
Igrenc bir sahil kasabası. Yaşlı amcalar keyifle mangal yapıyor. Kapısının önünde oturuyor hepsi bu. Sahiline müthiş diyenlerin kafasını anlayamadım nasıl bir kafa o? Denizde yüzülmüyor ki 3 km yürüyorsun su beline gelmemiş. Yüzmek için değil ama yürümek için ideal. Ha bir de kum var bunlar yetmiyormus gibi. Kum girmeyen yerin kalmıyor yüzemedigin gibi... pazar günleri tam bir kabus. Ipini koparan geliyor. O denize girip de hastalık kapmamak büyük şans. Nerede Antalya'm nerede Akdenizim ?????
hafta sonu günü birlikçilerin akıbetine uğrayan izmir'in tatil beldesi, hafta içi gitmeniz önerilir , denizi kum olduğundan tercih edilmelidir.
gençler için baya baya sıkıcı, 40 yaş ve sonrası için ideal küçücük bi tatil yeri. Ama denizine lafım yok tam bana göre derin ve temiz. işte biraz da bikaç kafe mafe olaydı iyiydi... Ha bir de Özdereye yolunuz düşerse tepedeki Sevgi Parkına oturmadan dönmeyim derim. Manzara muhteşem!
Ped satislari artacaktir.
izmir'in "eh işte" tatil beldesi.
izmir'in askerliğimi yaptığım beldesi.

Herkesin tatil diye gittiği yere biz askerlik yapmaya gideriz bu da böyle bir zenginliğimdi.
eylülde daha bi sakin olan deniz dışında bir olayı olmayan belde.

Lakin ben alaçatı sokaklarında zor adım atmayı, o kulüpten bu kulübe gezmeyi tercih eden bir tip olmadığından sevdiklerinizleyseniz hoş bir yer diyebilirim.
içerisinde havacılara ait, büyük bir kampa sahip olan beldedir.
izmir ilinin, menderes ilçesine bağlı bir beldedir. Birçok tatil yerine göre fiyatları ucuzdur (balık restoranı hariç).