bugün

Yorgunken yapılabilecek saçmalıklara örnek teşkil eder.
Güldüren ulu efsanelerinden biri.
Çok anlamlı bir cümle.
Rivayet edilir ki birçok maceraperest bu sözün anlamını çıkarmaya çalışırken kendilerini transandantal olurken bulmuşlar.

Siz siz olun, çok kafa yormayın bunun üstünde.
manası çok derindir. "ben adama bilezik gibi geçiririm" anlamına gelir. "saksıya fesleğen gibi oturturum" anlamı da çıkar.
yorgunluktan değimleri bozmak. böyle galiba.
Ben neden bu cümleyi anlayamıyorum. Öyle aptal hissetmek ki bir ineği bile aptal hissetmek.
biri sarılsa tüm kemiklerim kütleyecek seviyede yorgunum.
hangi kulture ait bir deyim merak ettirendir.
Burda popüler olmasına rağmen ekşide başlığı bile yoktur.
uzun zamandır görmüyordum bu efsane başlığı. görünce bir gülüp hatırladım. ilk duyduğum zamanlar anlayamasam da artık ne anlama geldiğini çok iyi anlıyorum ve hissettirdiği şeyi de.
gecenin ruh hali falan.

bana kahve yap sözlük.
Çok ama çok yorgun olma durumuna cukk diye oturan sözlük komedisidir.

Bana da kahve yap sözlük, sade olsun.
Öyle yorgun olmak ki evin ortasında inek görsem gel gir ayak ucuma da uyuyup dinlenelim inek kardeş diyecek kadar yorgun olmak.
Hiç şaşırmamak
Bu söze bir anlam verebilmek için öyle yorgun olmak gerekiyormuş.. şu an anladım..

Uyucam galiba..

(bkz: Konuşacak kimsen olmayınca sözlükle dertleşmek)
Ders çalısmaktan kusucam artık.
inanılmaz eski bir sözlük geyiğidir...unutmuşum resmen...başlığı görünce 10 sene geriye gittim...
Yorgunluğun kanıtı, sözlüğün efsanesidir.
böyle değeri olan başlıkları gördüğümde en az 10 kere japonlar gibi selam veresim geliyor.
bi de bu vardı.
davula öyle bir vurmak ki arabaların ötmesi.

bunlar hakkaten mizah ve zeka ve emek dolu başlıklar. bir nevi yemekteki baharat.
bir de 50 karakterden uzun efsaneler var ama unutmuşum. hiç biri aklıma gelmiyor.
Efsane ulu deyimi.

Yorgunluk bu kadar saçma bir tasvirle, bu kadar mı güzel anlatılır?

Vallahi öyle yorgunum ki, bir ineği bile yorgunum allah inandırsın!
Çoluk çocuğun bilemeyeceği efsane. Evet.
Dün gece o seviyede yorgundum. Arkadaşım telefonla aradı konuşurken uyuyup rüya bile gördüm.
işte budur. Evet.
çömezlerin bilemeyeceği türden bir ulu yorgunluk. Ben her cuma akşamı böyle yorgunum bankacılığı bırakacağım otuzlu yaşların başında fosfor kalmadı resmen.
çok eskilerin bileceği bir başlıktır.