bugün

bir uludağ sözlük klasiği.*
not: gece gece nereden aklıma geldiyse. niye silinmiş ki bu hem?*
bir diğeri de:

(bkz: bağlasan eşşek bile mezun olunan bölümler)
gece gece aklıma gelip beni güldüren ulusözlük efsanesi.
nostalji oldu pek de güzel oldu. zamanında çok güldüğüm başlıklardandı.
sonradan sinavlarin bir inegi bile yormasi olarak düzeltilmiş olan bir garip başlık(tı).
(bkz: anladıysam arap olayım)
(bkz: muhabbete fransız kalmak)
(bkz: mon cher)
ölesiye yorgun olmakmış. öyle öğretmişti bir yazar zamanında.

bu başlığı görünce hüzünlenir mi lan insan?
ben hüzünlendim.

artık nerde böyle üstün zeka örneği gösteren başlıklar.
pehh.
yorgunluğunu anlatacak başlığı açarken yorgun düşmek sonucu açılan başlık...
(bkz: yağdı yağmur çaktı şimşek)
(bkz: öyle sarhoş olmak ki bir daha ayılmamak)
(bkz: her şey bir rüya olmak unuturak uyanmak)
(bkz: öyle kaybolmak ki rakı şişesinde balık olmak)
bir uludağ sözlük klasiğiydi.*
13 kasım 2008'de sözlüğe yayılmış yorgun inek felsefi akımının mottosudur. çabuk unutuldu gibi durur ama her insanın içinde bir yorgun inek uykuda beklemektedir.

(bkz: hepimiz yorgun ineğiz)
(ara: yorgun inek*)
anlayamadığım başlık, ama
-evet evet aynen ben de öyle...
(bkz: am günü yağ)
bir döneme damgasını vurmuş uludağ mottosu. am günü yağ kadar merak uyandırmış, ne anlama geldiğini çözmeye çalışan pek çok üniversite öğrencisi vizelerden finallerden ff alıp ders bırakmıştı.
(bkz: annem anneme anne dedi)
(bkz: öyle terkedilmek ki demet akalın olmak)
Gayet açıklayıcı olan başlık, eski nesil yazarlar tarafından pek methedilen "ineği bile yiyebilirim." klişesinin cower'ı.
hala gülüyorum, günlük hayatımda kullanıyorum.
bilmeyenler için, zamanın am günü yağ olayıydı. çok güldürmüştü beni ki hala öyledir. gerçi ben o dönemlerde yazar değildim belki ama sıkı bir okurdum. ehah.
(bkz: küçük yorgun inek ve doğu ekspresi)
yorgunluğun şiddetinden, saçmalamayı bile level atlatıp çıldırmaya başlayan beynin içinden geçen cümle. bitmiş bir vaziyette eve dönülen bir akşam üstü, ayaklar sürünerek omuzlar çökmüş bir vaziyette akıldan bu cümle geçiyorsa ve eve geldiğinizde who's that chick şarkısı eşliğinde coşmakta olan bir aileye sahipseniz olanlar gayet normal.

(bkz: hayat yorgun ineği neden yoruyosun)
(bkz: işten çıkarken adama ingilizce am günü yağ)
kocası olan öküz çocuklarının ekmek parasını çıkarmak için gurbete gittiğinden trene bakma işini üstlenmiş ve bu işi abartmış, dolayısıyla yorgun düşmüş ineğin hikayesidir çok acıklı bir hikayedir.
(bkz: çok içmek)