bugün

neriman sığırı o yediğin rokfor peynirli tavuk salatası boğazında kalsın işşallah, bi de demez mi carolincim bunun tarifini ver bana rokfor peynirini nerden bulucan acaba haaaaa doğru evdeki kesmiş yoğurttan yaparsın de mi töbe töbe ya

aylinnnnnnnn bi gelinlik bi insana bukadar yakışır ya bırak soneri muratı benle evlen ya
(bkz: mete inciyi zksin)
(bkz: balıkçı cemileyi zksin)
(bkz: ekber karolini zksin)
(bkz: soner aylini zksin)
(bkz: ahmet berrini zksin)
(bkz: murat mesudeyi zksin)
(bkz: osman ali kaptanı zksin)
aylin'in gözüne rimel yerine suluboya sürülmüş olan dizi. şapır şapır suluboya akıyor resmen.
mete haftalardır beklenen aktaksiyonu yaptı ve kapıdaki korumayı yumrukladı.
atar genç mete. ayrıca sana bundan sonra öyle bir geçer zaman ki mete yerine öyle bir geçer zaman ki ağustos böceği demeye karar verdim, her karede elinde gitar çalıp söyleyip yatıyorsun ama sende aşıksın arkadaş anlıyorum halinden, neyse..

inci hoca, malsın ne diyim ki ben sana, bu mallıkla bu kadar erken boynuzlanmaya başlaman da müstehak zaten.

murat, daha evlenmeden tekerlekli sandalyeyi atıp evlencem sevinciyle ayağa kalktın, evlenince atletizme başlayıp yüz metre engelli koşmanı bekliyorum.
olm şaka maka içim parçalanıyor lan sana.

soner, en çok da sana içim parçalanıyor, bak aga ben evliyim. sen içerken şöyle bi düşündüm de sevdiğim kadının benim olmaması bana koyardı yeminlen, karşılıksız olsadı aşkım buna nasıl dayanırdım bilmiyorum, tahminimce dayanamazdım. ama sevdiğin kadını kardeşinle evlenirken izlemek nasıl bir güçtür aga.
bak evliyim diyorum, sevdiğim benim yani ama düşündüm yok aga yok hem ölürdüm hem öldürürdüm. senin yaptığını yapamazdım ben, helal olsun diyorum ve bunu acayip içten söylüyorum. uzun zamandır hiç bir insanla konuşurken içten olmadığım kadar içten söylüyorum.

ama gel gelelimki bu iş iyi olmadı yeni bir bither-behlül vakası ortaya çıkacak diye ödüm kopuyor lan. o zaman da murata içim parçalanır şerefsizim.

ama soner eğer öyle olursa yüzüne tükürürüm senin, kız daha evlenmeden sana "götür beni burdan, herşeyi bırakıp gidelim" dedi. o zaman dinleseydin derim ve yüzüne tükürürüm.

bu bölüm süperdi, içimi parçaladılar şerefsizler.

hikmet karcı-balıkçı, neyse ya sende içimi parçaladın ama senin olay bugünlük aylin-soner-murat durumundan dolayı geri planda kaldı bi sonraki haftaya yazarım, kafa kalmadı yeminle..
gün batarken cemilenin bankta balıkçı ile konuştuğu sahnede gökyüzü'nün rengi ile cemile'nin eşarbı muazzam bir uyum içindeydi.
berrin in çirkin sivilceli suratından ve bakımsız giyinişinden sıkıldım artık. bu kız dizinin ilk bölümlerinde daha güzeldi. kıyafetleri de kendisine daha çok yakışıyordu. şu sırık boyunu iyice ortaya çıkaran paltoyu çıkarsın artık üzerinden.

abartılı ağlama, sinirlenme ve bayılma sahnelerinden sıkıldım artık. bu geceki bölümde berrin in herkesin ortasında bağırarak ağladığı yetmezmiş gibi bir de ahmet e tokat attı. yuh yani. aylin soner in murat için ona yaklaştığını öğrendiğinde restoranı yıkmıştı. cemile carolin in onun yatağında yattığını öğrendiğinde odayı dağıtmıştı. ha bir de bugeceki bayılma sahnesi. gençkız baygın halde sayıklar soner götür beni burdan ardından gözlerini açar ve sorar ben nerdeyim?

ve dizideki her kadının zengin talibi olmasından sıkıldım artık. aylin murat la evlendi. berrin milletvekilinin oğluyla anneleri de balıkçıyla evlense üçü birlik olup tüm türkiye yi satın alırlar valla.
bir sonraki bölümün açılış parçası;

Gaydırı gubbak cemilem
Nasıl nasıl edelim biz bu işe
Nikamızı kıysın
Ünnen gelin hoca memişe

olması gereken dizi...
o kafayı sıyırmış, elinde bebek tutan kadın neydi öyle yahu?
bu dizi gittikçe sır kapısına bağladı.

- onu kuş yuvasında bulursunhhhhh!
+ kuş yuvası mı?

sonra aşiyan mezarlığında bulur balıkçıyı cemile. vay bee!
yakında 4 8 15 16 23 42 şeklinde gizemli sayılar da bekliyorum artık, hadi bakalım.

bu hafta cidden çok saçma salak hareketler vardı yahu, ardı arkası kesilmedi.
mesela inci hoca. mete'ye neden tokat attı? mete ona kaç kere yalan söylemişti ki? ya da madem inanmadı, neden hüngür hüngür ağladı? dahası, inci hoca nişanlısından aniden ayrılmamış mıydı, demek ki ona çok da ayılıp bayılmıyordu? eee o zaman neden bu histeri?

sonra berrin. bu kız her hafta elinde kitaplar, sırtında o iğrenç, üzerine 4 beden büyük gelmiş paltosuyla okul koridorlarında koşturup ya ahmet'e höykürüyor, ya da hakan'a tokat atıyor. ne biçim kız bu ya? ekran başında otururken sinir krizi geçiriyorum bu kız yüzünden.
- huyeeeeee benim ihbar ettiğimi düşünüyolarrrr!
+ hayır ben düşünmüyorum, sana güvenmiyorum berrin.
- hayır yalan söylüyorsun böhühühühühü!

ne salak diyalogtur bu böyle be? adam sana inanmasa inanmıyorum der, ne diye yalan söylesin ki senin ihbar ettiğini düşünüyorsa? saçmalığa bak yahu.
sonra "beni bir daha arama" modunda terkettiği ahmet'in kollarına atılır. offf be kızım.

sonra aylin'in sayıklamaları; böyle yapmacık bir sahne olamaz. cidden aylin şaka yapıyor falan zannettim. meğer ciddi ciddi rol yapıyormuş.

ve her dizinin klişesi; fakir ailedeki kızların etrafında bir bir mantar gibi biten zengin tipler. fukaralıktan bir anda zenginliğe terfi eden kızlar. berrin'in peşinde koşan bakan oğlu hakan, aylin'in peşinde dolanan fabrikatör soner ve murat, cemile'ye kıyın kıyın yaklaşan aslında para babası olan balıkçı.

nedense bütün zengin erkekler de fakir kızların peşinde bizim dizilerde. hemen parayı buluyorlar valla. bir kere gerçekçi düşünürsek; bu kadar fakir insanların, o denli zengin insanlarla birebir karşılaşması, aynı ortamda bile bulunması imkansız.
zengin koca merakı bizim dizilere de sıçramış durumda, şaşırmıyorum çünkü toplum bunu istiyor. her genç kız kendi haline bakmadan zengin koca bekliyor, her anne kendi kızının ne olduğunu görmeden zengin damat arıyor.
soner karakterinin gerçeklikten uzaklaştığı bir bölüm oldu.
kız resmen yalvardı gidelim diye, gidip o şuursuz kardeşine nasıl teslim edersin?
gay misin oğlum?

murat karakteri zaten malın kralı. o bakışlardan, imalardan hiç mi işkillenmez insan?
gerçi evleceğinden Aylin'in haberi var mı diyen adam elbette maldır.
korku filmi tadındaydı dün gece ki bölümü...
önce dünya yansa aylin kendini jiletle kesse de s.kinde olmayan soner efendinin donuk bakışlı gözleri, özellikle aylin murat'a evlenmek istediğini söylediği sahnede çok korktum yemin ederim bir yere sabitledi böyle bakışlarını kesintisiz birkez dahi kırpmadan 10 dakika baktı böyle öyle ki biran gözlerinin gerçek olduğunu unutup iki koca mavi boncuğa bakıyor gibi hissettim o derece zaten onu atlatamadan ucu alnına değen kirpikleriyle aylin göründü o da o kirpiklerle gözlerini iyice ayırdı ya o an bittim lan ben...
- arkadaşların beni sevmiyo ahmeeet :((( ben geçerken bana popolarını dönüler. neden böyle yapıyolar yaa? ben onlara naaptım? ben sadece herkes beni sevsin istiyodum ühühühü.
evet sevgili berrin. psikolog abla modundan andavallı sevgili moduna nasıl bu kadar hızlı geçiş yapabiliyorsun,
şaşırıyorum. dengesizlikte sınır tanımayan karakter olarak adını altın harflerle kazıtmak istiyorum oraya buraya. canım, üzülme ama, "kavga ederken birden öpüşmeye başlayan çift" olamayacaksınız hiçbir zaman. o yüzden saçma sapan davranıp da beni daha fazla germe. zaten ahmet de senin yüzünden örgütteki lider vasfını cengiz'e kaptırdı resmen. mutlu musun şimdi?

ne bitmez çilen varmış be cemile. tam her şey yoluna girecek; pat, ali evden kovar. pat, mete evi yakar. pat, kızın evden kaçar. işsizlikti açlıktı... şimdi de iş yerin yeni gelin caroline ve kart damat bıyık ali'nin mutlu yuvasının, senin eski evinin tam karşısında. of be. sabır taşı olsa çatlar. bu arada unutmadan cemoş, osman'ı bir doktora götür allasen. midesinde kurt var zaar. bütün gün koşup efor sarfeden berrin ve mete bile bir tabak soğan çorbasıyla doyarken, küçücük midesiyle osman doymuyor. eline bir tabak dolusu kurabiye veriyorsun, hepsini bitiriyor. çocuğun içinden canavar çıkacak haberin yok.

- onu bulmak istiyorsan kuş yuvasına git.
- kuş yuvası... (hmm)
(cemile)

- onu bulmak istiyorsan kuş yuvasına git.
- anaaam karı kırmış kafayı kaç kaç kaç!.. manyak mıdır nedir..
(ben)

cemile hu, senin bu soğukkanlılığına hayranım yavru kuşum. ben olsam anında topuklamıştım. açık bulduğun kapılardan girmeler, sıyırmış olduğu beş kilometre öteden belli olan bir kadınla konuşmalar ve bu esnada hiçbir tedirginlik belirtinin olmaması... zor şeyler yaşadın cemile, ağır bir travma geçiriyorsun bence, farkında değilsin.

neriman, sana olan nefretimi nasıl anlatsam bilemiyorum. gözlerim kararıyor. birileri sana, her seferinde gözlerini kısıp samimiyetsizliğin daniskası olan ses tonunla "karolinciiiiym" demek zorunda olmadığını hatırlatmalı tez zamanda. iki yüzlü soytarı seni. bırak artık cemile'nin peşini. ulan kadın aldatılmış, evinden atılmış, aç dolaşıyor, iş bulma derdinde, çocuklarının her birinde bir dert... nesini kıskanıyorsun hala anlamıyorum ki? "yaa kemaaal, bizim hayatımız çok monoton. her gün temizlik, yemek, bulaşık. hasefe hanım'ın da hiç dedikodu yaptığı yok. bak cemile'ye, her gün bi ekşın yaşıyo. ben de istiyorum yaa çok sıkıldım :/ zaten moron bi kızımız var. bari o cinnet geçirse de evi falan yaksa." allah seni kahretsin nörimağn.

aylin;
ister soner'e inat olsun diye de, ister "sıcak suyu olan bir ev istedim" de, hatta istersen "ben aslında sülüman'a delileeerr gibi aşığım, sırf onun yanında olabilmek için yaptım" de, ama aptalsın. aha bak kocan ayaklandı bile. adam ölecek diye beklerken "ayliiinn hadi gel balayımızda uludağ'a gidip kayak yapalım. bizim ali baba ve caroline cici anneden neyimiz eksik?" diyecek. neler düşündün bilmiyorum ama "muratçıımm, sen hastasın ya, en iyisi bu gerdek işini biz soner'le halledelim" rüyaların gerçek olamayacak tabi ki. gerçi öyle desen bile o saftirikus murat "piki cınıımm" der. nasıl bir aile oldunuz siz ya? of.

- bunu da kırdım sülüman, git bana duvara fırlatıp kırmak için aldığım bardaklardan birini getir.
- aa ne zaman kırdınız hiç farkında değilim soner bey? refleks de yok ki bende tepki vereyim...
soner, senin yüzünden aylin tazesi sevmediği bir adamın karısı oldu. sen de aşk acından öl geber.

ali, her bölüm ne kadar mal olduğunu tekrar tekrar hatırlatmak zorunda değilsin. karım avrupalı olsun, işiyle maaşıyla beni ezsin, ben de eski karımı "çalışmayacaksın uleeyn" diye tenhalarda kıstırayım, böylece yeni karımın mahvettiği egomu eski karımla tatmin edeyim. bu mudur derdin? yürü git. pis herif. neyse ki ekber imdadıma koştu. düdüklesin seni de gör gününü. gün olur caroline seni "sende paağra yok aeğli" diye terk ederse, ekber karşına geçip cücccüük yapıp "noooldu ali kaptaaann?" desin isterim. amin.
dengesizliğin semalarında arz-ı endam eden karakterlerle dolu dizi.
Son bölümün tek bir özeti vardır, o da Murat ayaklanmıştır. Dolayısyla Aylin de Soner de sıçmıştır.
adam ölecek dediler, dirildi maşallah aylini görünce. ee soner zavallı isyanlarda acı çekiyor. aylin ona keza kız perişan .sinirlerim bozuluyor ya seyrederken. senarist bırak aylinle soner kavuşsun ya. dayanamıyorum onların ızdırap çekmelerine. sevenleri ayırmayalım lütfen.
Aile dramını yansıtan ve bir yuvanın yıkılışını anlatan beğeni toplamış televizyon dizisi.
televizyonun önünden geçerken takip ettiğim kadarıyla bu dizi devam ederken uzaylılar dünyaya gelse bunların eve iner, king kong bunların evin çatıya çıkar hatta sabrinin çektiği şutlar bunların camını kırar o derece şansızlar yani.
sonunda sonerin ayline olan aşkının iyice gün yüzüne çıktığı ve hatta kıskançlığının tavanlarda gezindiği dizidir. bu haftaki bölümünde kıskançlığı uğruna bir ayağı çukurda olan, zavallı, şirin ötesi kardeşi muratı bile harcayacak duruma geleceği dizidir.
analari kizlarindan guzel olan dizi.
kafayı sıyırmış kadın, aşk-ı memnu'da firdevs'in arkadaşı sevil'i oynayan kadın.
hep mantıklı, ağır abi olarak gördüğümüz soner'in bi anda kışkançlığın zirvesine ulaştığı dizi. hayır madem onun kardeşinle olmasına dayanamayacaktın, kız sana tek bi sözünle her şey bitecek dedi, o zaman aklın neredeydi be adam? hiç yakıştıramadım.
artık izlemediğim, kafamdaki "en iyi dizi" yerini muhteşem yüzyıl'a kaptırmış dizi. onu bırak da, her akıllı osman'a ağlar, ben hakan'a. üzülüyorum mnkym.
Bu Cemile nasıl bu kadar iyi niyetli , saf ya çok seviyorum kendisini.
yayınlandıktan sonra facebook'da durmadan lanet olsun caroline,Allah cezanı verecek Ali kaptan,Yazık ya Osman'a iletileri görmeme sebebiyet veren izlediğim bir kaç bölüm itibari ile de acıtasyondan ibaret olan dizi.
soner reyiz daldı işin içine. kadınlar günü lan bugün. ayıp.
cem karaca'nın pek bilinmeyen, hüzünlü şarkısı unut beni'nin çalındığı dizidir.