bugün

ahan da sözlerini de yazıyorum;

hissedilen, senden önce yaşananlarda kaldı.
hissedilen, kaybedince anlaşılanlardandı.
hissedilen, uykudayken seni benden kim çaldı.
hissedilen, şarkılarda unutulurum sandı.
gelen yok, giden yok.
gören yok, bilen yok.
bana ördek almış.
yalnızken, neden çok.
yemeği güzel olandır.
gagalarının içerisinde tırtıklı enteresan bir dil yapıları vardır. bu tırtıklı organ, filtre görevi görerek suyu ve gerekli besinleri ayrıştırır. çok tatlı bir ses çıkarırlar gagayı çamurlu bir yere batırıp karıştırdıklarında fıt fıt fıt fıt diye. *
şu an evde bir adet yavrusu bulunan, sabahtan beri öterek beynime, kulaklarıma tecavüz eden sevimli yaratık...
işin ilginç tarafı kimsenin elinde durmayan, debelenip kendini yere atan bu yaratık, ellerimde mayışıp, uyuyor sözlük...
hayır nasıl bir varlığım ben, hayvanlarla neden bu kadar iyi anlaşabiliyorum...
Babam küçükken ''seni ormanda bulduk'' demişti..
Lan yoksa?!

**Kutusuna da bir ayna koyduk, kendisini izliyor sürekli, çıtı çıkmıyor valla..
mangalda fazla yağ damlatıyor ama beyaz ve kırmızı et arası enfes tadı acılı biftek sosu ile katlanabilir...
görsel
görsel
Dunyanin en salak ama en tatli hayvanlarindan biri. iki tane var beraber yasadigim. havuzda degil surekli karadalar anlamadim bende. sabah okula giderken vak vak vak diyip kovaliyorum keratalari. cok tatlilar yahu!
Ameliyattan sonra erkeklere sonda yerine işemesi için verilen kabın adı.
dünyada tek tahammül edip sevebileceğim hayvandır. o da yavru olacak büyüğünü yine çekemem.
boynuna geçirilen minik bir papyon ve minyatür bir şapkayla şapşallığına şapşallık katılarak hediye edilmesi durumunda bünyeme sevinç çığlıkları attıran canımın cicisi.

ah! sessiz moda alınabilse tadından yenmez. *

faydalı bilgi: henüz minicikken yüzmeyi sevmiyorlar pek, zorlamayınız. bırakınız karada koştursun.
*
iki tane yavrusuyla başa çıkamadığım. ben sizi doyurup temizliyorum üstelik bir de çoraplarımın uçlarını kesip size bez yapıyorum yahu siz iki dakika avucumda oturup benimle film izleyemiyorsunuz (?!) gittiğiniz yerde mutlu olun, hıh.
görsel
tanrının vahşi, yırtıcı, güçlü hayvanları yaratmaktan sıkıldığı bir günde, kafasını dağıtmak için comic relief amaçlı yarattığı süper komik bir hayvan.

son derece sevimli, son derece beyinsiz, karizma desen sıfır, şebelek şebelek geziyor ortalıkta adgdahhdsha.

tipe bak, hiçbir fikri yok olay hakkında;

görsel
en zararsız hayvan olsa gerek. tipine bakınca insan kendini güvende hissediyor,böyle sanki en zor anında dertleşebileceğin bir dost gibi. paytak paytak yürümesi ise tebessüm ettiriyor.
av hayvanı da bunu da yiyen var be.
ankaralının anca kuğulu park'ta gördüğü bi şey zati.
aşırı avlanma dolayısıyla son yıllarda sayılarında büyük bir düşüş gözlenen sevimi hayvan.
sesinin yankı yapmadığı tek hayvan bilim adamları açıklayamamıştı isviçreliler bile.
Gunumuzde sikme islevi de olan hayvandir.
pişirmeden yemeyin;
görsel
görsel
türk erkeklerinin fantezilerini süsleyen hayvan. bazı, bazı türk erkekleri.
http://www.youtube.com/watch?v=Qt_8u9m8CLo
http://www.youtube.com/watch?v=6_BGKyAKigs
Dünyanın en tatlı, en komik, en güzel hayvanıdır. Peşinden koştur koştur kovalaması ve dolayısıyla korkak korkak kaçışları görülmeye değerdir. Eğerki size alışırsa zaten bırakmaz, bağlanır size. Yürümesi ayrı, yüzmesi ayrı bir güzellik.