bugün

entry'ler (34)

camiye farklı çorapla gitmek

Özellikle bayram namazlarında karşılaşılacak durumdur. sabah sıcacık yatağınızdan kalkarsınız ve abdest alırsınız. abdest aldıktan sonra çorapları aramaya koyulursunuz ve o dalgınlıkla renkleri aynı ama üzerinde çok az görünen farklılıkları olan çorapları giyersiniz durumu camide farkedince rezil olduğunuzu anlarsınız çorapları çaktırmadan çıkartır cebe koyarsınız ancak unutulmamalıdır ki camiye Allah için gidiliyordur. yani kıyafetinizin, çorabınızın hiç önemi yoktur.

yaran diyaloglar

yaşlı teyze: biz burda oturuyoduk eskiden hatırlıyon mu sen bizi.
şaşkın genç: evet hatırlıyorum.
yaşlı teyze: hatırlayamazsın çok küçüktün.

adonis kası olmayan erkek

adonis kası herkeste olacak diye bir kaide yoktur. Bu kas genetik olarak az yada çok belirgindir. Yani yok efendim zayıf insanda çok belli olur şişmanda hiç belli olmaz. Bu gibi hurafelere inanmayınız, inanıpda zayıflamaya çalışmayınız.

oruçken acıkmamanın yolları

susamaktır. susayınca acıkası gelmez insanın.

football madness

yeni bir facebook uygulamasıdır. haxballun gelişmiş hali de diyebiliriz. oyunu kısaca anlatıcak olursak:

oyunda bazı bonuslar bulunmakta bu bonuslar arkadaş tarafından hediye ediliyor yada mağaza kısmında facebook parasıyla siz alıyosunuz. işte o bonuslar:

z tuşu ile 10 saniye hızlı koşuluyor.
c tuşu ile 10 saniye hızlı vuruluyor.
e tuşu 10 saniye rakip kaleyi büyütüyor.
q tuşu 10 saniye kendi kaleni küçültüyor.

acıkırım diye sıçmayan insan

piknikteyken kızına seslenen adam gibi: kızım fazla koşma yediklerini eriteceksin. aynı türden olsa gerek bu insanlar.*

pazardan alınan civcivler

çocukların ilgisini çeken, görülünce alana kadar evebeynlerin başının etini yedirten civcivlerdir. aldıktan sonra ise bir kaç günde heveslerini alan çocuklar civcivleri tekmeleyerek katlederler. (bkz: civcivi tekmeleyerek öldüren kuzenim)

kürdistan en büyük hakkımızdır diyen tip

dinlenip dinlenip ıslak odunla dövülesi tip.
edit: eksi oy atan tip.

sözlük yazarlarının ilginç sorunsalları

bilgisayar masasının üzerinde duran yarım bardak kolayı kıçımı kaldırıp neden dökmediğime anlam veremiyorum. (bkz: oruç oruç kendine eziyet etmek)

edit: her gördüğümde ağzımın suları akıyor.

6 yıl 3 ay

54 786,3298 saat.
3 287 179,79 dakika.
197 230 787 saniye.

en nefret edilen yiyecekler

tuzlu çikolatalı ekmek.

annenin dantel koyduğu en saçma yerler

başka bir dantelin üstü. başka koyacak yer kalmamış herhalde bir daha üstünden geçiyor.

uyanınca amaçsızca yapılan eylemler

uyku halinde görülen rüyanın en heyecanlı yerinde yarım kalması durumunda tekrar yatıp rüyanın kalan kısmına odaklanmak. bazen başarılı olduğu gözlemlenmiştir.

sözlükçülerin ev adresleri

bundan sonraki başlık: sözlükçülerin giydiği donun rengi.

oruç bozmanın cezası nın 61 gün olması

Trabzonluların sırf 61 gün oruç tutmak için oruçlarını bozasının geldiği olaydır.

18 yaş altının siyaset yapması

çok güzel bir şeydir. 12 yaşında tahta çıkan atasına göre geç bile kalmıştır bu konularda fikir sahibi olmaya.

gabrielbatistuta17

(#16333453) düşünceli insan.

yeni gelen yazara kimsenin hoş geldin dememesi

bu anlatılan kişi benim. kötü bir şey açıkçası olamaz ağlamak istiyorum.

sarhoşken yapılan saçmalıklar

arkadaşının içine işediği bira şişesini kafaya dikip bu neden sıcak lan demektir.

küfür etkisi yaratan kelimeler

pipet

abi şimdi cafedesin manitayla oturuyorsun o esnada sodalar geliyor ama pipetli pipete baktın manitaya baktın bu dedin delikanlıya olmaz çıkartıyım mı çıkartmıyım mı o arafdasın çıkartmasan bir dert delikanlıya yakışmaz çıkartsan hayvan gibi görünücen manitaya öyle iğrenç bir şey. (bkz: leyla ile mecnun)