Kuzenim köyde yaşadığı için eskiden ördek bealiyordu. Bir gün ördeğin gagasından çekiştirirken ördek çart diye betona sıçtı. Hayatımdaki en komik anlardan biriydi.
hem uçuyor, hem yüzüyor, hem yürüyor. bir canlıdan beklenecek her özelliğe sahip daha ne yapsın.
yolcu otobüslerinin yol kenarından aldıkları yolcudur.
Hepsi bebeğimdir. Dünyadaki bütün ördekler canımdır, bebişimdir, meleğimdir. Dünyanın en tatlı ve en masum canlılarıdır.
dünyanın en zararsız hayvanıdır.
çok tatlı bir hayvan. çok şirin gözüküyorlar.
Saklambaç oynayan anne ördek ve yavruları

dünyanın en zararsız hayvanlarıdır. ayrıca sesleri yankılanmaz ve bu özelliğe sahip başka herhangi bir canlı yoktur. fizik kurallarına karşı gelen yüce Psyduck.
Sevimli olduklarını düşünüyorum . Yürüyüşleri aşırı tatlı değil mi ?
dünyanın en tatlı, en masum, en en en güzel varlığı. olsa da öpsek.

asla etini yemem sırf bu yüzden. insan kankasını yer mi?
Dünyanın en pis canlısı, Ortadoğu coğrafyasında pek yaygın olmadığından gözden kaçmış ellam yoksa kesin domuzla beraber bu da haram olurdu.

Bi kere bu ördek hayvanı kah havada uçtuğundan götüne yel değer, kah suda yüzdüğünden cırcır olur götü osruk tutmaz yani neredeyse her Adım atışında sıçar.

Normal bir kümes hayvanı gibi değildir. Su içerken suluğuna sıçar, yemliğe sıçar, büzük yok çünkü hayvanda, yediği gıda, Nebatat felan anında tahliye oluyor, ayakları perdeli olduğundan sıçtığını iyice yediğine içtiğine karıştırır. Zaten hazmetmeden çıkardığından ötürü sıçtığını bir daha yer.

Bundan dolayı ördek eti çok pis kokar, hep yosunlu çamurlu bir tat gelir. Pişirirken bi şekilde o pis tadı baskılamaya çalışırlar, yoksa ördek tepsisinde portakal ne alaka amk!
genelde ailecek sürü halinde gezerler.
Ördeklerin ’vak’sesi yankı yapmaz, nedenini de kimse bilmez.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
bu da yeşil başlı ördek.

görsel
inanması güç olsa da; aynı zamanda bir kadın ismi.

evet yanlış duymadınız, kadın ismi.

şaka gibi bir milletiz gerçekten.
Kaz’a bin basar. En azından kovalamıyor. Şu sevimlisi bir hayvan, huzur temsilcisi gibi.
zamanında 4 tane besledim. dünyanın en tatlı hayvanı olabilir ya. paytak paytak yürümesi falan seyret dur. ilk aldığımda yavru haldeydi bir de peşimden koşuşu falan hâlâ aklımda. güzel anılarım be.

evlendiğim zaman hayalim bahçeli evde ördek tavuk köpek falan bir sürü hayvan beslemek ben kendim öyle büyüdüğüm için çocuklarımın da öyle büyümesini istiyorum. bu da dursun burda.
Dünyanın en tatlı hayvanlarından.
Turnadan sonra, türkülerde en çok adı geçen kuş türüdür.
Özellikle, yeşil başlı olanı.
Nedendir bilmem aşırı düzeyde sevimli ve komik bulduğum bir hayvan. Tipleri hep şaşkın gibi ve agresif bir kararlılıkları var. Ne zaman görsem çok sever ve gülerim.

görsel
görsel
görsel
Kanatlı bir hayvandır.

0:00 0:07