bugün

bol bol göç gelmesiyle istanbulu andırmaya başlayan tekirdağ ilçesi.
sikindirik bir şehirdir. bugünden sonra kendisini 4 ay görmicem.
Bünyesinde "eskişehirliler kıraathanesi" isimli bir mekanda barındıran trakya'nın merkezi. bugün tesadüfen gördüm bu mekanı, ön camında eskişehirspor logosu falan var. gurbette memleket yansımaları görmek güzel.
allah'ın cezası bir memleket. hayatımı siken, yetmeyip rehin alan. o devlet hastanesi... *
bu şehirde insan yok amk. bugun anabacı bırbırıne sovenler yarın enseye tokat göte parmak atıyor olabılır. yada "yok be oooolum kardesım gibi burçin" dediği kıza ertesi gun pompa olayları yasayabılır. herkes bırbırını tanır bu sehırde ama kımse siklemez işi olmayınca bır diğerini. dostunuz arkdasınız yoktur bu sehırde. ben mı, ben .mına koyim corlununda bana bişey olmasın.
kore mahallesi'ne uğramamanızı tavsiye ettiğim ilçe.
tadı damakta kokusu burundadır çorlunun.
çorlu'lu gençler hep müzisyendir, rakırdır.
kızları güzeldir. çoğunluğu göçmendir.
ilçe azmanı.
çocukluğumun geçtiği aşırı düzenli şehircik.
https://31.media.tumblr.c...1u4lkqGB1sijhweo1_500.png
balkanların da etkisiyle şu aralar aşırı soğuk olan trakya kenti.
hastane ile kerhane arasındaydı eskiden.şimdi çok büyüdü.
tekirdağ ilinin bir ilçesi. eylülün sonlarına kadar burada yağacağım. iş arıyorum bulamıyorum.
Güzel memlekettir doğduğum yer.
Rezil memlekettir. Hiç bir özelliği yoktur. içinde yaşayan insan sayısı oldukça azdır.
fabrika dumanlari nedeniyle temiz havasi kalmayan mecbur olmadikca gitmedigim yer. hic sevmem.
Genelde güzel kızların okuduğu yer. *
Zırhlı araçların peyder pey Suriye sınırına gönderildiği ilçe.
Çorlu'ya giderseniz sanki tüm Türkiye oradadır. Her yerden insan burada cidden. Çorlu'nun yerlisi yok denecek kadar azdır. Birçok yere göre acayip derece sıkıcı bir yer. Kafe bolluğu çok var ve acayip pahalı kimi yerler. Çorlu kızı güzeldir, havalıdır. Acayip kirli bir yer, insan üzülüyor. Çok fazla insan var yüz ölçümüne göre, fabrikalar sağ olsun. Belediyeciliği ve yolları kötü. Hiçbir şeyini sevemedim. Kirliliği, kalabalıklığı, trafiği hepsi ayrı bir dert...
BirÇok ilden daha büyük bir ilÇedir.
küçük köydür. ikiye ayrılmıştır şehir merkezi artık eski şehir merkezi olmuştur istanbul'a doğru ekseni kaymıştır. insanları küçüklüğünden, sakinliğinden ve her tarafa rahat ulaşımından dolayı sever burayı. yaşanılabilir mi bilmiyorum. belki istanbul'dan daha rahattır.
yaklaşık bir buçuk iki aydır buradayım. burada geçen muhabbet hep şöyle ; fabrikadaki eleman ,şurda çalışan çocuk, ev kirası,vardiya , gece vardiyasına kaldım, otobüs bekliyorum, çok esiyor. ,fabrika.. çalış .. iş .. iş.
20 yılda çok hızlı gelişmiştir. fabrikalar sayesinde nüfusu hala hızlıca artmaktadır. Tekirdağ ın ilçesidir ama bir çok il den daha büyüktür. istanbul a doğru genislemektedir. hatta Çorlu merkezden istanbul istikametinde giderken 15 dakikada istanbul il sınırına girilir. çok fazla cafe vardır ama bir tane küçük bir alışveriş merkezi (orion) vardır. artık yeni bir alışveriş merkezi şart. en gelişmiş yeri ve konut bolluğu emlak konutları ve orion tarafıdır. hava kirliliği istanbul dan daha azdır. Fabrikalar şehir merkezine yakın degil çünkü. fazla insan olmaması ve şehir planlaması karışık olmadığı için ulaşım kolaydır. güzel Çorlu'muzun daha da gelişmesi dileğiyle.
güncel Önemli Başlıklar