bugün

Düşüncesi bile rahatsız edici. Evet.
Kutuplarda da yatsam çorapla uyuyamam. O kadar.
sadece çok üşütmeli ağır hasta oldugumda uyguladığım durum. unutkanlık yapıyor diyenleri var ama bilemedim. kışın iyi oluyor diyenleri de var. fakat psikolojik tarafı üşümemek için çıplak ayakla yatağa girip yorgana sarılmanın o güvendeyim duygusunu vermiyor gibi. swh. çorapla yatağa girerken bir eksiklik hissediyormuşu gibi geliyor. ya da fazlalık. alışkanlık olabilir.
ayakları üşüyordur, rahat bırakın onları.
kışın bile gece uyandırıp çorapları çıkarttırır.
yazın belki de tehlikelidir.
rüyasında çıplak ayakla ayakkabı giymek istemeyenler çorapla uyurlar.
Siz uyurken sanki biri ayağınızı saatlerce tutmuş hissi yaratır uyanınca. Uyanıncayı da geçtim, Nasıl uykuya dalabiliyorsunuz ya nasıl?
cenaze namazı kılınmaz.
rahatsızdır. o buz gibi yorgan ayakları önce bir üşütecek, sonra yavaş yavaş ısıtacak.
Ev hamam gibi 35-40 derece olduğu için değil çorapla, yorganla bile uyuyamıyorum bu kış günü. Merkezi ısıtmanın zararları; aylık 600 sokuyorlar ev hamam...
bu iş için özel çorap bulcan, evden.
evden özel çorap nasıl bulunur demeyin.
hani o eski, lastiği bollaşmış, kendini salmış çoraplar var ya hah işte onlar gece corabı olur.
hem ayak bileklerini sıkmaz hem de sıcak tutar, hele ki benim gibi ayakları hep yorganın dışında tutan biriyseniz.
kabus görürüm. yapmayın, şansınız varsa yıkamadan uyumayın ayaklarınızı, kuş gibi hafifletir insanı deliksiz bir uyku ve güzel rüyalar garanti olur.
Ayak ve bacaklarım hiçbir zaman üşümedigi için yaz kış altımda şortla yattigimdan asla yapamayacağım uyuma biçimi. Amma lakin göğüs bölgem ve sırtım inanılmaz üşür. Çoğu zaman üstümde kazak altimda şortla geziyorum evin içinde, komik bir görüntü.
çorapsız uykuya dalamam bana ne.
Fakirlik Ayıp Değil, tembellik Ayıp...
Mideyi üşüttüyse mecbur.
kapalı kutuda uyumak gibi.
sıcak tutar. ama rivayetlere göre unutkanlık yapıyormuş.
öğrenci evinde yaşamaya başladığımdan beri vazgeçilmezim olan eylemdir. artık yok öyle dışarı kar ayazken evde şortla cirit atmak. g*tümüz dona dona uyuyoruz çoraplarla.
Bilimsel olarak beyin aktivitelerini yavaşlattığı açıklanmış basınçtan dolayı.
lastiği çok sıkı olunca zararlıymış aq ben yazın her yere patik çorap+spor ayakkabı giden, evde bile çorap giyen insanım benim çorapsız uyumam mümkün mü? hele de bu havalarda, oluru yok o işin çıkarmam.
mantar oluşabilir çorapla uyumayın canlarım.
benim için soğuk kış gecelerinin vazgeçilmez aktivitesidir.
Sağlıksızdır. Ayaklar hava almaz .kan dolaşımını olumsuz etkiler. Ilk zamanlar üsunse de zamanla ayak alışır. Ve gun içinde bile daha az üşür.
hayatta yapmayacağım şeydir. -10 derece kış bile olsa o ayaklar yorgandan dışarı çıkacak.