bugün

birsürü yapılmış çocuk var zaten. ben de gerek görmüyorum.
ülke bok yoluna giderken, yapılacak en iyi şeylerden biridir.
kendine yetemeyen gençlerin, çocuk gibi büyük bir sorumluluğu
bu şartlarda nasıl üstlenmeleri beklenir ki?
1 hafta sonrasını göremiyor insanlar.
zaten her yer çocuk.
Çalışan kadınların trajikomik bir şekilde alay eder gibi 3-4 çocuğa teşvik edildiği bir ülkede bir sürü yapılmış çocuk var zaten. ben de gerek görmüyorum.
2040 olmadan dünya'da su savaşları çıkacağı öngörüldüğünden mantıklı eylemdir. Dünya'da Herkes birbirini yiyor olacak. Çocuk demez mi:
+ ne işim var bu dünya'da?
Sadece Türkiye olarak değil, evrensel düşünmek gerek.
görsel
En anlamlı söz bağzen bir kare fotograftir.
Evlenmek ve çocuk yapmak bir başarı değildir önce bunu kavramak lazım. Orta yaş üstü uzak akrabaların bu tarz sorularına maruz kalan biri olarak söylüyorum bunu.
Bu faşist dünyada almayı düşündüğüm kararlardan biridir. Öte yandan da, tek çocuğum olsun ama ona hayatı dibine kadar herşeyiyle yaşatayım diyorum.
ya çocuğu öğretmenin derse girip gazete okuduğu, öğrencilerin eşek gibi anırıp sırada tepindiği devlet okuluna gönderip mal edeceksin ya da karı-koca çalışıp bir maaşı komple özel okula gömüp yine de kıt kanaat geçineceksin.

gerek yok. sırf içgülerin "ay ne taaaatlı küçük çorapları" diye saçmalıyor diye ne kendini, ne çocuğu harcamaya gerek yok.

küçük dayımın yeni çocuğu oldu. aile desteği de var. ne ilişki kaldı, ne seks, ne para, ne zaman...

beyninizi "ay mucize" gibi zırvalarla yıkadılar. istiyorlar ki kıpırdayamayacak hale gelin. lan dünyadaki herkesin başına gelmiş mucize mi olur. ne mal olduğu oradan bell.
"yaş kemale erdikten" sonra pişman olmakla sonuçlanabilir. yine de herkesin kişisel tercihidir elbette.
sisteme yeni köle kazandırmak istemeyenlerin yapacağı akıllı iş.
Kız babası olmak istiyorum ama seçemiyoruz,bakalım.
günümüz şartlarında mantıklı bir karardır.
aşırı mantıklı.
an itibariyle almadığım karar. 3 çocuk yapacağım. 3 ü de erkek olacak inşallah. eğer ki karım, kız çocuk doğurursa onu boşayacağım.
Tercihtir ama burada maval okuyanların yarısı evli olmayanlar. Bekara karı boşamak kolay tabi. Günü geldiğinde görürüm ben sizi.
Bu çocuk yapmama olayı kendini elit sanan orta tabakada var, gerçek zenginler patır patır ürüyorlar.

Trump'ın 5, Musk'ın 7, Ferdinand Piech'in 4 karıdan 13 çocuğu, Robert Mercer'ın da 3 çocuğu var.
zenginler ürer . beziydi mamasıdyı hep para .
Çocuk yapmaya layık karı bulunmadığından da kaynaklanabilir. Hangi karı benim çocuğumu taşıyacak niteliğe sahip? Evet.
o zaman evliliğin bir anlamı kalmıyor.
belki de anti natalizmi benimsemektir.
yeni nesil evli insanların uyduğu moda.
''evlenin çoğalın, ben ümmetimin çoğunluğu ile övünürüm ahirette''
''çocuk bereketiyle gelir'' bunlar hep peygamber bildirisidir, muhattabı müslümanlardır. buradan yola çıkılarak bakılmalı.

çocuk sahibi olmayan insanların evliliği bitirme durumu çok daha kolay olduğu da bilinmektedir. çocuğunuz varsa siktiriboktan bir mevzuya eşinize kabadaylık yapamazsınız yani.
bu da tutucu bir durum olmuş olur.
allah insanın rızkına kefildir. kişi kendini geçindiremiyorsa tabiki evlenip çocuk yapması mantıklı olmaz. aç karnını doyurmaya bakmalı önce.
32 yaşına gelmek üzere olan biri olarak evlenmedim ve evlenirsem de asla çocuk istemeyen biriyle olur bu.

Çocuğum olduğunda benim yaşadığım şartlarda asla yaşamayacağını bildiğim için ben bu işte yokum.

Evlen çocuk yap düzeni de bozuldu artık. Fakir ama cahil olmayan kesim asla girişmiyor böyle bir şeye. Ancak kendi hayatlarını mümkün mertebe rezil olmadan yaşamaya çalışıyorlar.

Dünya ne garip bir yere gidiyor cidden.
Kendi ebeveynlerim kendilerini mükemmel zannetseler de travmatik yaşantıların sebebi oldukları için, iyi bir ebeveyn olamamaktan korkuyorum...
Daha Evlenecek cesareti ve maddi gücü olmayanların istemiyormuş gibi yaptığı şey. Hasbelkader bi kız merhaba dese hemen evlenip 9. Ayda çocuğu ellerine alır bunlar.