bugün

entry'ler (101)

dünya ya neden çocuk getirilmeli

Sıçan gibi üremeye devam etmezsek kaynaklar yeterince hızlı tükenmez. Çöp dağları, okyanusta yüzen çöp adaları, kuşların balıkların içinden geçen plastik kapaklar, nükleer atıklar yeterince hızlı yaşamı öldürmez.

Üremeliyiz insana insan katmalıyız ki yok olsun insanlık. O nüfus şehirlere yığılıp salgın hastalıktan kırılsın. Bir avuç boş doğa bulamayıp delirsin birbirini boğazlasın.

gezi de mesele ağaç değildi şimdi de dolar değil

Dolar mesele değilse verin 128'i kapansın.

Madem öyle indirin 8'e millet sizi bağrına bassın. Mesele dolar. Çözün, meselenin kapandığını görün madem.

Ya önce ye bitir, sonra "niye mesele ediyorsunuz". iyi valla.

ingiliz gemisiyle götün götün kaçan islam halifesi

islam aleminin çok umurunda olan halifedir.

Özellikle bu adam islamcıların kendini kandırmasında ilk 3'te yemin ediyorum.

ekmeği dolarla mı alıyoruz

Evet. Tek tek sorma, ne varsa dolarla alıyoruz.

kolombiya da yakalanan türk sehemine ait kokain

(bkz: Dindar bir gençlik yetiştirmek istiyoruz)

sözlükcülerın en tuhaf korkuları

istanbul'a yerleşmek. aslında ülkenin en mantıklı korkularından biri ama millete tuhaf geliyor nedense.

bir doların 72 rubleye eşit olması

Almanya kıskanıyordu bir ara amerika oldu şimdi rusya'ya mı razı olduk?

Somali kesin. Somali daha kötüdür bak.

evlilik öncesi cinsellik propagandası

tacettin'le konuşma sonrası üst edit: özellikle erkekler üzerinde, bunun baskısı var, onu belirterek aşağıya geçeyim.

evlenmeden seviş diye zorlayan yok. öğretilen şu:
1- reşit insanın bedeni kendisine aittir, sevişirse sevişir. sen de "sevişmezse sevişmez" kümesinde kalmakta özgürsün çünkü bedenin üzerinde karar sana ait
2- eğer el değmemiş eş istiyorsan, senin de aynı rejimde yaşamış olman dürüstlük gereğidir. yoksa ikiyüzlünün tekisin, değilsen sevdiceğinle mutluluklar.
3- el değmemiş eş diye tutturmayan biri, seninle eş olmadığına göre, senin eş seçimi konusunda kafayı yorman gerektiren biri değildir.

"sonuç olarak evlilik öncesi cinsellik, yaşamak isteyen için en doğal haklardan biridir"den "erkeklere yönelik psikolojik şiddetin önüne kültürel muhafazakarlıkla geçilebilir"e nasıl atladın oraya kafam basmadı.

yürüyen merdivenin solunda duran tip

bunu yapacak kadar sosyal zekadan mahrum insan animasyondan falan anlamaz. değnekli bekçi akşama kadar yukarı aşağı yürürse belki.

sıraya giremez, uçak inince koştur koştur öne atlar yığılır, toplulukta konuşanı yanındakine "ehi hie eheeh" beş para etmez mırıldanmadan dinleyemez, mırıldandım sanır ama öküz çocuğudur ses kontrolü de öğretilmemiştir sinemada mesaj okur durur, telefonu titreşimde bızzz bızz japon kerhanesi gibi çalışır.

kısaca bunların ailesi eğitilememiştir ki bunlara sosyal terbiye versin, bunları eğitsin.

değnekle olur anca. animasyon falan iki nesil sonra belki.

kapıları açarsak yunanistan ne yapar bilemem

o kadar kafa tutabilse baştan almazdı.

dünyanın enayisi biziz. bizden 5 kat zengin ülkeler bize oranla onda bir bile sığınmacı almıyor, bir de burada gazeteci, bm temsilcisi satın alıp, "türkiye çok ayrımcı, daha çok kucak açsın, türki insanı bu kadar kaba olmasın" diye açıklamalar yaptırtıyorlar.

neyse daha türklere hakaret eden ağzına muz sokmacılar bile sınırdışı edilemedi. nerede o irade.

ped alırken utanmayan kız

tuvalet kağıdı alırken utanmayan erkekle aynı şey.

35 yaşında evlenmek

kadın için kazanımdır. erkek bir on yaş büyük değilse ketenpereye gelmiştir.

çocuğunuz ateist olduğunu söylese ne yaparsınız

zaten normal insan hali ateizmdir. insan nasıl durduk yere "anne benim kafatasım var" demiyorsa, bunu da söylemez.

o yüzden bir endişelenirim.

türk sihalarında ukrayna yapımı motor kullanılması

ukrayna yapımı motor almak "siha motoru yapamıyoruz" anlamına gelmek zorunda değil. misal amerika hırvatistan'ından isveç'ine silah satın alıyor, bu yapamadığı anlamına gelmiyor.

konuyu bilmiyorum siha motoru yaptık yapmadık biri anlatır ama almanın tek açıklaması bu değil.

imza: anti-akp spor.

arkadaşlar sakin olun hepiniz sevişeceksiniz

Ama ne koşullarda ne pozisyonda?

Mesele bu.

inşaatta çalışırken hayatını kaybeden öğretmen

Öğretmen olması neden vurgulanıyor onu anlamadım ben. işletme ya da japon dili mezunu olsa nereden diploma aldığını yazacak mıydınız?

Alanında çalışmayan on milyonlarca vatandaş var.

iki buçuk milyon lira nasıl kazanılabilinir

1- hırsızlık ya da yolsuzluk
2- miras

Bu kadar. Zengin olunca bizi de gör lütfen.

sözlük yazarlarının en sevdiği akpli isim

Çokomelli.

erkekler neden daha başarılı

Nesillerdir hukuken ve sosyal olarak üstünlerdi. Gelenekler erkekleri koruyor.

Günümüzde en büyük nedeni doğuran ve çocuk bakan taraf olmamaları. Bunu dengeleyen yasaların olmaması.

arkadaşlar ben aşık oldum

Bu yaşa kadar yaşadığın güzel yıllara say. Seni de genç yaşta almış işte.