bugün

az önce trt haber'de rastladığım über önerme. sıcak içecekler harareti alır dediler. ne bitmez geyikmiş arkadaş.
Boyle seyler soylemeyin insanlar hararet yapan arabaya cayla mudahale ederler yeminlen.
bunu iddia eden süper zeka öğle zamanı adana'da gelsin içsin de bakalım ne oluyor.
o yaz sıcağında iç bak çayı harareti mi alıyor yoksa ter mi akıyor olmadik yerlerinden daha çok. hararet yapmış arabanın radyatörüne sıcak su koymaktan farkı yoktur sıcakta çay içmenin.
cümlenin gelişinden çay içince ferahlayacağım hissini dürten; ancak daha çok terleme ve küfretme hissimi sıvazlayan, ne zaman ve kim tarafından neye istinaden söylendiğini bir türlü çözemediğim hararet giderme yöntemi.
görsel
Çay harareti alıyorsa kışın niye içiyorsunuz? Üşürsünüz?
bu sözde kastedilen ırmak>dere>çay olan, en küçük akarsudur.

içme değil içine girip yüzme anlamı vardır.

ha şöyle de bir durum var. çay bende stresi alıyor. sakinleştiriyor. o da bi gerçek.
Eşeklik baki kalır.
içtiğimiz çay da harareti alır. önce hararet yapar sonra terleme ile rahatlatır. çivi çiviyi söker.
Yazın çay da soğuk suyla duş alırım desem ne yapabilirsin.
görsel
(bkz: Yanlış bilinen atasözleri)
içilen çaysa gerçekten saçmalık.yüzülen çaysa ifade doğru.
"sıcakta çay içmiyorum" cümlesinden sonra genelde verilen cevaptır.

bunlara bağırarak; içmiyorum mk. soğuk su ver o zaman. diyesim geliyor. bir gün bunu söyleyeceğim zamanı bekliyorum.
Bizim ailede çok yanlış anlaşılan sözdür. Bundan mütevellit öğlen kaynağında bir koca çaydanlık çay içilir.
içilen çaydaki çay değildir bu. Einstein mod:off.
Ice tea'dir o.

Sıcak havada haşlak çay içmek harareti almak yerine silindir kapak contanızı yakabilir. Yağınıza su karışır veya suyunuza yağ karışır. Yürürken beyaz duman çıkarabilirsiniz. Yürümeye başladığınızda ilk birkaç yüz metre silkelenme ve titreme yaşayabilirsiniz.

Bütün bunların sonucunda mazallah yatak sarması hastalığına yakalanabilirsiniz.
Arkadaşlar Bir kez daha anlatıyorum bak başka anlatmam.

Çay harareti alır. Sıcak çay, terlemeyi arttırır ve vücut ısısının daha hızlı düşmesine katlı sağlar. Terleme hızlanınca vücut da çabuk soğur. Yani çay harareti alır. Bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

Şekersiz ama. Şekerlisi bok gibi.
Hayatımda gördüğüm, duyduğum en iyi 10 yalan arasına girer.
Esmeyen sıcak bir Ankara yaz akşamında Az önce içtiğim şekersiz 10 bardak çay verdiği ferahlıkla bu hipotezi Destekler nitelikte.
O çay o çay değil yalnız. Küçük akarsu anlamındaki çay o çay.
Soğuk soda için. Hatta içine limon sıkıp, tuz ekleyin.en iyisi bu. (bkz: Çörçil)
Yıllarca insanlar bunu içtiğimiz çay sandı.

Hala da sananlar var.

Uyanın artık.
eşeklik baki kalır.