bugün

kaşığın ekürisidir.uçları sivri genelde metalden yapılan.tane tane olan yiyecekleri yememize yarayan.ucunda bazen 3 bazen de 4 çıkıntı bulunan.yararlı alet.
1300 yılında ingiltere kralı edward'a **sunulan alet.edward çatalı silah sanmıştır.halk dolayısıyla bu aleti 250 yıl sonra kullanabilmiştir.hayırlara vesile olmuştur.
üstünde cörek otu bulunan cubul seklinde hamurun iki ucu birleştirlerek yapılmış bir taam. kivir kivir dir.
onsuz sofraların bir hiç olduğu, bir kaç boyu bulunan kullanışlı, kim bulduysa çok dua almış olan bir mutfak aleti. bıçağın amca oğlu, kaşığın dayı oğlu. evin büyük çocuğu.
insan kıçının bir bölgesini, bir mutfak gerecini ve ikiye ayrılan yolu anlatmakta kullanılan, hem mütevazı hem mucizevi sözcük..
harmanda, biçilmiş ekinleri yaymaya yarıyan dişli araç.
(bkz: çatalfırın)
bir tür silah.
"tüm tatlılara ölüm!"
çatmasıyla ünlü bir mutfak gereci.
genellikle metal oldukları kadar plastiklerdir de..
plastik olanları hemencecik kırıldıgından, içten bir kin beslemekteyim.

"doküzyüzü okumadan benim yanıma gelmesiin, benim yanıma gelmesinnn"
jinekologların hastalarını muayene etmek için kullandıkları koltuk.
zebaninin vageçilmez aksesuarı .
çok sevdiğim bir yiyecek.
yemek yemek için kullanılan 18. yy. icadı.
makarna yemeyi zorlastirsa da yavas yemeyi sagladigi icin yemekten daha fazla zevk almayi saglayan alet.
insan çömeldiğinde pantolonun arkasının sıyrılmasıyla görünen popo başlangıç çizgisidir.
bayanların göğüs kısmında da rastlanabilirdir.
önceki gün hacettepe üniversitesi bahar şenlikleri etkinlikleri için konsere gelen serdar ortaçın üzerine, ahmet kaya sevenleri tarafından fırlatılan ama aslında yemek yemeye yarayan alet edevat.
simitçilerde bulabileceğiniz, simidin ekürisi olan, ağızda eriyen eşsiz yiyecek. sabah akşam farketmiyor efendim. severek tüketiyoruz.
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
yemek yerken kullanmaktan öte bir görevi vardır ki yuh demeyin. efendim bir gün köydeyiz, canımız sıkıldı iki televizyon izleyelim dedik. açtık ki karınca serisigillerden hiç bir kanala bakamadık. hal böyle olunca aldım bir çatal, büktüm ucunu, anten yerine taktım ve bir güzel izledim televizyonumu miss. aklınızda bulunsun lazım olur.
2 but bolgesinin birlesimine verilen addir.
kedi gibi sevemezsin bunu mesela. aynı zamanda çizimi kedi kadar kolay değil bunun. kediyi çizerken özgürsün, yap kulağı kuyruğu istediğin gibi. ama çatal öyle değil. geometrik bir düzeni var. dişleri var. kediyle bu yönden benziyorlar. ama bunun dişleri düzenli olmak zorunda, yanlarında bombeler var, o hiperbolü vermek zorundasın simetrik olarak, ortadaki uçlar sivri olmalı, yanlarda kalan uçların bir tarafı sivri öbür tarafı hafif oval olacak, sap kısmını tm ortaya getiricen, pufff, sıkıcı iş lan.
tanım : bir şeylere batırarak tutulması sağlanabilen bir alet.

ayrıca erkekler arasında bir terimdir.

meme çatalı' , kalça çatalı edit : kıç çatalı gibi tabir edilmekte olan bu çatal lar erkeklerin buraları yeme

arzusunda büyük bir iştah ile dolması sebebi olabilir.

(bkz: göğüslerin erkekleri cezbeden tarafı)
yazın gelmesini isteme nedeni.
bir çörek türü.

görsel