bugün

valla ben beğendim gayet güzel olmuş.
artık perşembe geceleri de izleyecek bir dizi çıktı.

--spoiler--
kıvanç'ın oyunculuğu harika.
dizinin kadrosu şampiyonlar ligi gibi.
yalnız o patlama ve karısı ile kızını kaybetme sahnesi çok kötüydü, kötü derken üzücü yani, yoksa patlama sahnesi gayet başarılı.
babalarla kızları ayrılmasın ya, hep babalar mı ağlayacak, babalar ağlamasın.

ha bir de final sahnesinde 4'lü çarpışma sahnesi çok ilginç.
hepsi aynı yere nasıl toplandı amk.
3 araba dağıldı, ama gri renkli jip sağlam, ama o jipteki kız ağır yaralı.

ha bir de o çarpışma neticesinde arabalardan hiç birinin hava yastığı açılmadı.
--spoiler--
ben artık cidden anlamıyorum. neden ciddiyiz ve ne zaman bu kadar ciddi olduk? ne için şiddetten, öfkeden ya da türevlerinden besleniyoruz? az evvel twitter’da biraz dolaşayım dedim. anksiyetem azdı. bir ülkedeki yapılan her iş mi negatiflik, asabiyetten yürür? bir mantık hatası var. ya cidden artık çok kirlendik ya da hayat bazılarına truman show’u oynuyor.

Ruh hastaları için Yeni bir dizi.
son yıllardaki en iyi dizi başlangıcı, resmen koltuğa çakıldım, inşallah bozmazlar. Çok sürükleyici bir hikaye.
Bu dizinin instagramda yapimcisinin açıklamasına rastlamistim.
Bu dizi aslında beren saat ile kıvançi buluşturma projesiymis beren elçinin rolünü kabul etmiş ama kıvançtan daha az alacagini öğrenince rolü geri çevirmiş.

Bana kalırsa berenin olmaması iyi olmuş fakat elçin de olmamış elçini izlemek zevk vermiyor dizi sarmiyor. Onun dışında tüm oyuncular role cuk oturmuş onur saylak dikkat çekici.
diziyi tek başına ayakta götüren onur saylak'ın ta kendisi. kıvanç tatlıtuğ boş dram kasıyor. kuzey tekinoğlu modundan kurtulamamış henüz.
Diziyi izlemiyorum. Eğer bir dizide olaylar çok hızlı çözüme kavuşuyor ise muhtemelen beklenen ilgiyi görmediği için erken final yapılmasına karar verilmiştir.

Poyraz Karayel dizisi bu anlamda istisnadır. Diziyi ilk sezonunda doldurma sahne yapmadığı ve olaylarda gerilimi sündürmeden makul sürede çözdüğü için inanılmaz bir hayran kitlesi yapmıştı. Sonra rehavete kapıldılar ve devamı gelmedi.
hayatta yaşanabilecek en boktan ilişkilerden birini anlatan uykusuz köşesi. tiksiniyorum lan resmen bu ikiliden.

edit: ikiliden tiksinmekle beraber köşeye hayvanlar gibi hayranım o ayrı.
Ölünce ne olduğunu bilmiyorum, ama geride kalanlara ne olduğunu çok iyi biliyorum..

Bugünkü bölümde geçmişte tüm ailesini kaybetmiş şimdilerde kötü adam olmuş veli bey’in repliği. Çok haklı.
Geçen hafta izleyememiştim. Bu hafta tvde direkt ikinci bölümü izledim. Sonrada puhudan birinci bölümü açtım izledim. Ben beğendim şahsen diziyi. Kıvancın erkan canın oyunculuğu için bile izlenir.

Herkes mantık hatası falan bulmuş. Çok fazla takılmam böyle şeylere ama söylemeden de geçmeyeyim. Bıçaklanan kızın telefonla birilerini aramak yardım istemek, kanamasına bişeyler kapatmak yerine araba kullanarak kendi kendine hastaneye gitmeye çalışması bana baya mantıksız geldi.

Daha bu başlığa çok yazacağım gibi duruyor. Tvde izleyip bağlanmak istediğim bir dizi arıyordum buldum galiba sanırsam.
çarpışma gece oluyor, kız sabah parayı teslime gidiyor, yani en az 4-5 saat araba sümüş olması gerekiyor. Ve sonra diğerleriyle aynı hastaneye getiriliyor. Mantığınıza sıçayım sizin.
bana tam 1.5 saattir televizyon izlettiren.

şuan herkes şaşkın. telefonuma falan bile bakmadım.
şu elçin sangu yerine daha babayiğit bir kadın olsa dizi daha iyi olurdu

çünkü elcinin adi şu mal dizi (bkz: kiralık aşk) dizisiyle özdeşlesti..
kadrosu ve kalitesi gerçekten iyi dizi. bozmaz ve gereksiz yere uzatmazsa efsane olabilir.

onur saylak da türlü psikopatlıklar yapacak belli.
Youtube'da sadece 1.bolumdeki patlama sahnesini izledim ve Kivanc'in oyunculugunu tekrar tekrar takdir ettim.
Yıllar sonra ilk defa bir diziyi izliyorumcu kitlesi de oluştuğuna göre tutacak dizi.
Kanka beşinci bölümde deli yürekteki Miroğluyla bozo gelecekmisci tayfa nerelerde?