bugün

Eşin kısa süreli bir tatile çıktığında geçici olarak yapılabilir bu işler.
Cam sileneni daha görmedim ama diğerleri normal ya.
(bkz: yalnız yaşayan erkek)

vardır böyle insanlar.
Çamaşır ve ütüye bir nebze mecburiyet diyebiliriz ama Cam silen erkeği hiçbir duyu organımızla hissedemeyiz.
Hiç karşılaşmadığım erkek.
True'dur muhtemelen. Ben bir tek ütüyü beceremiyorum. Yakıyorum her seferinde.
koca arayan kızlara duyurmak sevaptır.
imkanı olsa domalıp karısını mutlu edecek erkektir.

Tabi karısında da imkan olmalı.

Evet
bunları sadece kadın yapar diye bir şey yok. ara sıra yalnız kalınca zorunluluktan her erkek yapar.
Ailesini seven ve değer veren erkek gibi erkektir.
Yaşamsal fonksiyonları sağlamak adına normali bu değil mi zaten cinsi bir bakış açısı yok bunda amk.
Bir insanın penisi veya vajinası olmasının cam temizliğini önemsemekte belirgin fark yaratma ihtimaline inanmam. Çamaşır asma ve ütü için de geçerli. Hatta yemek yapma vs için de geçerli. sanki yemeği kadın, vajinası sayesinde yapıyormuş gibi kadın işi demek falan epey bir saçma. "Erkek işi" "kadın işi" gibi tabirler kullanılınca aklımda maalesef hep bu beliriyor. Atıyorum taksicilik erkek işi deniyor hemen kafamda oluşan düşünce: ne alaka amk sikiyle mi kullanıyor taksiyi.
artı yemek yapan, bulaşık yıkayan, evi temizleyen vs...

her işi kendin yapmayı bilmen gerekli ki kimseye muhtaç kalmayasın.
bunun çok basit bir açıklaması var.
hayat müşterek.
eski bir deyim ama gerçek.
Hadi yemek yapmak deseniz anlarım da eli kolu olan biri için meziyet değil bu yalnız yaşayan benim gibiler için mecburiyet.
ben...

çalışan eşler olarak yaşanılan durumdu.
örn: eve erken gelen sofrayı kurar, yemek yapar. eğer hafta sonuna iş kalmasın, hafta sonu gezelim demişse evden işe giderken açılan bulaşık makinesini çamaşır makinesini boşaltır. çamaşır asarken komşuların görmemesine dikkat edilir.

eşi sofrayı toplarken mutfağı temizlerken bulaşıkları makineye atarken kendisi yarın giyeceği gömleği ütüler.
eşine seslenir "yarın ne giyeceksin, ütülenecek bir şeyin var mı?" der.
tüm bunları zamanında yaptık, şimdi ise ara sıra olsa da yapıyoruz.

tam böyle bir anda eşimin iş yerinden arkadaşları gelmiş beni o halde ev işi yaparken yakalamışlardı.
battı balık yan gider diyerek olmuşken tam olsun diyerek onlara kahve de yapmıştım.
neyse, balkonda kahvelerimizi içip dedikodu yapıp lafın belini kırarken; sözü ev işi yapmama getirip espri yapmaya kalkmışlar ve bende "aaay kız, erkek olmak ne kadar da zormuş ayol" demiştim.
Nikah basılmayı hak eden erkektir.
efendim? söyle canım dinliyorum. ama acele et daha balkonu yıkayacağım
Şöyle anlatayım. Zamanında eniştem işsiz kalmışken ve ablam çalışıyorken ev işlerinin bi kısmını eniştem yapıyordu. Çünkü ablam eve yorgun geliyor, toplanması gereken evi toplayamıyordu.

Müsait olan, görev bilince kafasına girmeden toplamalı evi. Gerekirse cam silmeli. Bunun cinsiyeti yok. Kadın işe gitmezse kadın yapar temizliği. Babam bile, 63 yaşında odasını süpürür, yemek masasını toplar, kendi odasının tozlarını alır. Annemin de iş yapmasını istemez, temizlikçi kadın tutalım der.

Demem şudur, Bunun ped takmakla alakası yok. Seni doğurmakla hayatının en büyük hatasını yapmış kadını aşağılayamazsın.
Cam sileni yanlış okudum.
nikah basılır. net.
Erkek değildir o. Erkek hem ütü yapacak üstüne cam silecek oldu ! Biz bu duruma henüz alışkın değiliz. Diyelim ki gerçek Üstüne bir de yemek yaptım mı ufff kaçırmayın kızlar.

Edit: gerçekten öyle bir erkek varsa müzeye kaldırın. Çünkü türünün ilk ve son örneği olabilir.
Değerlidir.
Bulaşığı da unutmayalım.
doğurur da bu zaar !