bugün

zor aşk hakkında aslında haluk levent çok güzel sözler söylemiştir. "en güzel aşk zor olanmış" diye, nedendir bilinmez hakkaten de zor aşkların ayrı bir güzelliği vardır.

tahmin yürütmek gerekirse, aşkın tarifi belki ulaşılmaz olan olduğu için, kolay bir şekilde yakalanmayacağını için, belki de ender rastlanan birşey olduğu için, bu içinler herkez tarafından çoğaltılabilir.

sonuç olarak, kişinin içindeki aşk ne kadar büyükse onun zor aşkı da o kadar büyüktür.
bi' de soylesi var; (bkz: zor aski yasamak)
bulunca baş aşağı durmak ve sonunda da isyan etmektir.
aşk zordur zaten. zorluklara rağmen seviliyorsa daha zordur ve gerçektir. gerçekse de, uzun yıllar, hatta ömür boyu süreceği için, bir ömür zorluk çekmektir. kolay olmamalıdır zaten. aşk; çile çekerek, her şeye rağmen severek, defalarca affederek, gerektiğinde sürünerek yaşanmalı ve o aşkın hakkı verilmelidir. kişi, sonunda kaybetse de, sonuna kadar savaştığı için, alnının akıyla meydanı terkedecektir. yapacak bir şeyi kalmadığı için de, gözü arkada kalmayacak ve bir daha o meydana dönmeyecektir.
(bkz: zor kiza ulasmak)
aranmaz, başına gelir.birdenbire..
"en guzel ask ımkansız asktır" gıbı bır sonuc cıkarmasına ragmen dogruluk payı yuksek olan bır soz.
Günümüzde birkaç hafta içinde yaşanıp biten aşkları(!) aşktan görmeyerek gerçekten emek sarfedilen duyguları aramak anlamına gelen eylem.
(bkz: sevgi emek ister)
(bkz: kanka sen hiç aşık oldun mu) * * *
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.