(bkz: BISEKSÜEL)
(bkz: zorro)
özel bir şirkette çalışan muhasebe elemanının yaptığı iş.
servet düşmanlarının hevesle yapacağı iş.
motorsikLete üç kişi binmek...ortadaki kişi önde oturan zenginden aLır...arkada oturan fakire verir...
yeşil tayt giyerek ormanda dansetmeyle sonuçlanabilecek eylem.
bu kisiler zenginin hakkini yemektedirler. zengin olan insan calisir cabalar eline 3 kurus para gecer sonra bu kisiler çalarak kazandiklarini fakire verirler. bu sefer roller degisir fakir zengin, zengin ise fakir olur. daha sonra bu kisiler yine ayni sekilde calismaya baslarlar. yani asil amaclari zenginleri fakir, fakirleri ise zengin yapmaktir.
(bkz: kesik partisi)
fakire acıma duygusu olup,zengine kastı olan ortadirek davranışı
robin hood'un zenginden alırken sevindiği fakat fakire verirken biraz işinden nefret ediyor olması durumudur. büyük çizer Erdil Yaşaroğlu nun bu olayı çizmiş olması da aklıma geldikçe yarılma sebebimdir.
zengini alıp, fakire vermek lazım.
cem yılmaz tarafından yorumlanan hali kopma sebebidir.
http://members.fortunecity.com/andrei124/robin.bmp
http://i47.tinypic.com/dwro01.jpg
zenginin fakir , fakirin zengin olmasıyla sonuçlanacak hadisedir.
işin özeti erdil yaşaroğlu ndan.saygılarla.
[ (img:#2478)]
Modern Robin hood olmak isteyenlerin özendiği bi sistemdir.günümüzde zenginden alıp kendi himayesinde tutmak gibi örnekleri vardır . (bkz: gemicik)
Babamdan para alıp, sigara alabileceğim küçük bir bakkala giriyorum. Sigara karşılığında parayı veriyorum. Yani bende bir kahramanım. Zenginden alıp fakire veriyorum. Önemli olan herkesin gönlü olan. Kimse parasız kalmasın.
cem yılmaz karikatürü konusu.
Zenginin daha cok almasina sebep olacak hede.
Zam yaparsin sevinirler, bindirirsin uzulurler. Robin reis eskidi artik.
zengini de fakiri de sevmiyorum. onu napsak ki?
ne gerek var bunlara zekat vermek diye birşey var zenginler zaten fakirlere veriyor malının bir kısmını.
Zengin gönüllü vermiyorsa Hırsızlıktır. Evet.
Yapılması gereken bu zaten devlet kolluk kuvvetleri ile kanunlar ile kafasına göre fakirden alıp zengine veriyor.
Zengini fakirleştirmeden yapılırsa güzel bir uygulamadır.
Zenginleri çok ama çok sinirlendiren şey.
görsel

robin hood da memnun değilmiş bu işten.