1. 91.
  ahlaki bir kategoridir.
  -1 ... ahududu
 2. 92.
  iyi ve ince espirinin kaynağıdır. ayrıca zeka hakkında konuşabilmemizi sağlayan yetimizden daha önemli değildir, ki o da farkındalıktır.
  ... obi wan kenanabi
 3. 93.
  insanlara en âdil dağıtılmış şeydir. çünkü kimse zekâsından şikâyet etmez.

  akheramosis sözün sahibini hatırlattı, sağ olsun: (bkz: rene descartes)
  ... sadaeke
 4. 94.
  Fazlasınında azınında insana zarar verdiği hede.
  -1 ... wasa
 5. 95.
  bütün sermaye tükenir ama insanın tükenmeyen sermayrsi zekadır.
  ... blackrainbow
 6. 95.
  güvenirim. bazen fazla düşünmeye sevk eder, sezgiyle de beraber ilerler.
  1 ... a cup of green tea
 7. 95.
  canlı hayatta, hatta organizmalarda bile bulunan işlevsel beyin fonksyonudur.
  geri de olsa herkeste vardır ve ileri zeka kavramı ütopyadır.
  1 ... hazreti ovumyeja
 8. 96.
  zeka
  1 ... pogo
 9. 97.
  Zeka kısaca insanın öğrenme ve uyum gücü olarak tanımlanabilir. Edisona başarını neye borçlu olduğu sorulduğunda bunu yüzde 5 zeka, yüzde 25 in çalışmak olduğunu söylemiştir. Okul hayatında hep birinci olan bir çok kişinin hayata atıldığında başarısız, istikrarsız olduğunu sık sık görürü. Okul başarısında klasik zeka yeterli iken, hayat başarasında duygusal zeka olarak tanımlanan duygusal ve sosyal becerileri öğrenme yeteneği ön plana çıkar. Bütün bebekler belli bir potansiyele sahip olarak doğuyor, ancak bu potansiyelin aktif hale getirilmesi için aileye büyük görev düşüyor. Diyelim ki, bir insanın boyu genlerinde 170 cm olarak yazılı. O çocuk iyi beslenirse 180 e kadar uzar. Aksi durumda boyu 170 de kalır. Zeka da böyledir. Ortalama insan zekası 100 dür. Yeni doğan bir bebeğin potansiyel zekası ise 140. çocuk eğitilmediğinde , zihinsel uyarıyı almadığında veya okumadığında ıq su 100 lerde kalır. Tersi durumda artar.
  2 ... i am fucking angry
 10. 98.
  tümden annelerden geçer. yani erkekler, kadınlar ne kadar zekiyse onlar da o kadar zekidirler. kadınların zekaları erkeklerde açığa çıkar n anneler zekalarını hem oğullarına hem kızlarına aktarır.
  1 ... selia