bir çok insan zarif eli görünüşe göre değerlendirir. aslında elin zarifliği dokunuştan gelir. bir kere tutarsınız artık bağ kurulmuştur olan olmuştur. tutmak için fırsat kollarsınız. tokalaşmak istersiniz. her defasında o akımı hatırlamayacağınızı bildiğiniz halde o akıma kapılıp sadece hissetmek istersiniz. o dokunuşlar öyle derin hissedilir ki. bir an belkide ben öldüm dersin. öldüm ve cenneteyim. eller her zaman aynı enerjiyi vermez. bazen sıcak gelir bazen soğuk. sıcak dokunuş sizi sizden nasıl alıyorsa o soğuk dokunuş aslında en güzelidir. birden elinizden başlayan buz kesme hissi omuza kadar gider ve oradan kalbi vurur. beyin ne yapacağını şaşırır artık kalbin hızlı atışlarına yetişemez olmuştur.
Fotoğraflarda göze çarpan ellerdir.
serbest çağrışım olarak aklıma temiz eller operasyonunu getirdi. aman allah'ım! yoksa... *
Kadınlarda yüzüğün, ojenin, sigaranın her bir şeyin yakışacağı biraz ince, biraz uzun ve çarpık olmayan parmaklara sahip ellerdir.
Ama ince derken kürdan gibi olanları kast etmiyorum. Zayıflıktan damarları kemikleri fırlamış olanlar itici duruyor.