bugün

özgürlük bizim karakterimizdir.
napcanız ingiliz mandası olup, ne güzel türk mandası olmuşunuz işte, daha ne.
En azından mükkemmel düzeyde ingilizce ve hintliler gibi programlama biliyor olurdum bu sayede de bu ortadoğudan çok çabuk kurtulurdum.
En azından ülkedeki herkes ingilizce bilirdi. 12 sene zorunlu ingilizce dersi gösteriyorlar, halkın %95'i "What is your name" den öteye gidemiyor.
Daha iyi yönetileceğimiz kesin.
Yollarımız, köprülerimiz, barajlarımız olurdu. Ama bağımsız olamazdık. Ülke ahlaksızlıktan çökerdi. Adaletsizlik her yana dağılırdı.

Tanıdık geldi değil mi?
Büyükbaş hayvanların severek ve isteyerek kabul edeceği yönetim şeklidir.

Ulan ben ücretli çalışmayı bile kölelik olarak görüyorum. Herkes kendi işini yapmalı bence.

Yani bu milyonluk millet içinden ülkeyi yönetecek birini bulamıyor ve mandacılığı savunuyor öyle mi ?

Evet, gerçekten bu şekilde düşünenler büyükbaş hayvandırlar demiyorum, en azından onlarda bir beyin var. Boynuz falan sallıyor arada.
(bkz: pakistan) bir ingiliz sömürgesiydi. nasıl şimdi? ne durumda? gelişmiş bir ülke mi? seküler mi? ekonomik açıdan güçlü mü? nüfusu az mı?

(bkz: bangladeş) pakistan ile aynı durumda.

(bkz: mısır) hali ortada.

(bkz: hindistan) dünyanın en kalabalık ülkesi olmaya doğru koşuyor, halkın yüzde 75'i aç.

(bkz: nijerya) tam bir nüfus patlaması yaşıyor, halk aç, her gün terör olayları meydana geliyor.

(bkz: tanzanya) nijerya'dan aşağı kalır yanı yok.

bunu diyenler sanırım her ingiliz sömürgesini kanada, yeni zelanda, avustralya gibi sanıyor.
lakin buralar sömürge değil, buralar hala ingiliz toprağı ve hala ingiliz valiler tarafından yönetiliyorlar.

ingiliz mandası isteyenler eski ingiliz sömürgelerinin durumuna baksın da sonra konuşsun.
Nasıl bu fikre kapılabiliyorsun kanada ve avustralya gibi olacağımızı nasıl düşünürsün bre densiz bre soysuZ.. bir kere bulunduğumz coğrafi konum bile böyle olmayacağını bağırıyor bas bas.
koyun gibi güdülürdün.
aynı son 17 yıldır olduğu gibi.
demek ki çok kendinizden sandığınız birileri de kraliçenin hizmetinde.
kim acaba?
içimizdeki ali kemallerin değişidir .
(bkz: Ali kemal)
Cok afedersin, yaprak olacaktik ! Tek faydasi, herkesin milletlerarasi dil olan ingilizceyi bilecek olmasiydi. Bak hindistanin, tunus un vs haline, manda olmak ne demekmis anla. ( Tunus fransanindi ama manda olduktan sonra farketmiyor kimin *iktigi)
(bkz: böyle şeylere gerek yok mike)