bugün

entry'ler (599)

buğra atsız

Nihal Atsız’ın oğlu. 4. Murat devrine dair araştırmaları var.
Hem Türkçülük-ırkçılık anlayışı güdüp hem de Avusturyalı Alman bir kadından melez çocuk yapmış. Tezat ve enteresan bir durum.

evde rakı yapımı

Kör olursun lan onu içersen, yapmayın.

ismet gürbüz ün türk olmaması

Antropolojik olarak Anadolu yerlilerine(Hitit, Sümer, Frig...) benziyor bu.

evde tekken ve duş alırken kapının çalması

Yav kim napsın beni, en fazla kargocu felandır. Ürününü kapının yanındaki gazete kutusuna bırakır gider.

öğrenci işleri

Acil işin düşer, ararsın açmazlar. Kapılarına gidersin, hiçbirinin deliklerinden haberleri yok tabi. Başka birimlere yönlendirirler. Okulda çalışan bir hademe bile bunlardan daha çok konuya vakıftır.
Ak parti döneminde sırf felancanın tanıdığı diye vasıfsız insanlar böyle mevkilere yerleştirilmiştir, bunların aldıkları maaşa yazık cidden.

tek parti döneminin faşizm olduğu gerçeği

Atatürk bunların dedelerini bir güzel silkelemiş. Halat artıklarını burada sümüğünü akıtıyor.

kadir mısıroğlu

Geberdi gitti köpek. Ateşi bol olsun.
Anlattığı palavraların, Rıza Nur denen ruh hastası şerefsizin belli belirsiz kitabı dışında hiçbir kaynağı yoktur.
Hiçbir akademik eğitimi yoktur. Tamamen kendi hayal dünyasında uydurduğu şeyleri anlatır. Şeyhlerine badeleme yapan islamcılar bu adama “üstad” der.

sizce türkiye nin en önemli sorunu nedir

10 milyon mülteci.

annenin ölmesi

insanı hem parçalayan hem de olgunlaştıran çok hazin bir durum...

ben tipe değil cüzdana bakarım diyen kız

Niyetini açıkca söyleyen dürüst kızmış. Tebrik ederim. Zira günümüzde kızların yüzde yüze yakın bir kısmı bu anlayışı benimsiyor.
Kızlara da kızmamak lazım, parasız kuru kuru görsellikle ilişki yürümez.

haluk tatar

internette bir bilgi araştırıyorum, her yerde bu adamın adı çıkıyor. Memlekette başka bilgili uzman kişi yok mu? Udemy’deki kurslarına baktım: aklınıza gelebilecek her alanda onlarca kurs çekmiş adam: yabancı dil, diksiyon, teknik tasarım, yazılım, istatistik....

mozilla firefox

Eskiden severek kullanırdım bu internet tarayıcısını, artık her gün “Firefox’u güncelle” bildirimiyle insanı çileden çıkarıp programı kaldırmaya teşvik eden aptal bir tarayıcı oldu. Muadili Chrome çok daha iyi.

hz meryem ile hz muhammed in cennette evlenmesi

Zaten isa’nın babası belli değil, çok yadırgamamak lazım.

talat paşa

Günümüzde bu çirkin ucube Ermenilerin sayılarının daha az olması vesile olan adam gibi adam. Ruhu şad olsun. Bilinenin aksine aile kökeni Pomak veya Çingene değil, Türktür.

şeyh şamil

Bilinenin aksine Şeyh Şamil Çerkes veya Çeçen değil, bir Avar Türküdür. Kafkasya'da Osmanlı'nın desteğiyle, Ruslara karşı cihat mücadelesi vermiştir.

cinsel kankayla yapılabilecekler

Bukkake.

ismet gürbüz neyin kafasını yaşıyor sorunsalı

Bu benim evladım olsa, cebine gizlice uyuşturucu koyup polise ihbar ederdim. Ork suratlı beyinsiz veled-i zina.
görsel

dua lipa

Sarı kısa saç hiç yakışmıyor bu karıya. Uzun koyu saçlı doğal haliyle bin kat daha güzel. Çok seksi bir vücudu var aynı zamanda.

moğolistan

Çin ile Rusya birbirine saldırmasın diye arada tampon bölge olarak tutulan Dünya'nın en geri kalmış ülkelerinden biri.

pkk

Bu ülkede kürt terörü ancak Talat Paşa'nın yöntemiyle bitebilir.