bugün

hiç kimse de demiyor ki aga bu nedir ?

trt1 kanalında yıllardır haftaiçleri öğle kuşağında oynatılan uzakdoğu menşeili garip dizidir. allah için oturup 5 dakika izlenilmemiş, fakat zap yaparken sık sık karşılaşılmıştır. izleyeni olduğu da sanılmamaktadır. fakat her ne hassa reyting kaygısı güdülmeden laf olsun torba da dolsun diye yayın politikasında daima kendine yer bulan bu dizi ne ayaktır, amacı nedir ? kafalarda soru işaretidir.
trt yönetiminden başka izleyen var mıdır diye düşündürür.
askeriyede izlenen dizidir. özellikle uzman çavuşlar hastasıdır bunun.
görmemle kumandada ışık hızıyla atlamama sebep olan ne idüğü belirsiz dizi. trt'nin arşivinde bir alf, bir muhteşem yabancı yok mu? koysunlar. izlemessem neyim.
bir aralar babamın izlediği dizidir. yanılmıyorsam dizini adı denizler imparatoruydu ama dizide ne bir gemi nede bir deniz sahnesi gördüm ben.
isim değişikliğine ayak uyduralamayan çin dizisidir.
(bkz: sarayın mücevherleri)
(bkz: denizler imparatoru)
(bkz: muhteşem kraliçe)
(bkz: sarayın incisi)
(bkz: üç hanedanlık)
(bkz: prensin şarkısı)
koministimam ve zatensinirliyim adlı yazarlar tarafından trt'ye satıldığı rivayet edilen muteşem dizi. nerde oğlum bruce lee, wang yu? Hee nerde *!*
ucuz olduğu için kalitesiz trt'nin millete reva gördüğü uzakdoğu dizilerinden biridir.
yıllardır adı bile değişse de türk seyircisinde bıraktığı izlenim aynı olandır.
çin dizisi değil kardeşim kore dizisi. kuzey değil güney kore yalnız. ayrıca ben de hiç oturup 5 dk izlememişimdir .
yoon eun hye ni keşfettirmiştir.
o kadar gizemli ki çin , kore ayırtedilememiştir.

hangi milletin dizisi olduğu dahi belli değildir.

belki de japon dizisidir.
(bkz: türk dizileri gitsin kore dizileri gelsin)
kore tarihini anlatan dizilerdir. saraydaki mücevher en unlusudur. sarayin ruzgarida guzeldir.
çin dizisi değildir kore dizisidir. ama hangi koreydi bilmiyorum. aşağı koremiydi, yukarı koremiydi? yoksa sağ koremiydi,sol koremiydi? kafam karıştı.
aslında fena sayılmaz(lar). ama başarısız dublaj ve trt'nin sık sık göstermesinden yüzü eskimiştir denilebilir(ler).

özellikle emekli olan babalar veya dedeler tarafından aynı kuşakta gösterilen kadın ve evlilik programlarının alternatifidir. gerçeği aynı babalar ve dedeler o programları da takip edebiliyor. neyse.

dikkatli bakıldığında dersler çıkarılabilecek, mantık yürüterek yeni bilgiler öğrenilebilecek yapım(lar)dır. örneğin dünya'da parayı yöneten kavim olan, paranın olduğu her yerde olan yahudiler açık açık gösterilmese de, anlatılmasa da... şapkalarından, giysilerinden, sözlerinden, hareketlerinden farkedilebiliyorlar. en azından ben öyle düşünüyorum. yani bu benim tahminim.*
çoğu kore menşei dizilerdir.
her uzakdoğulu çinli değildir.
yakında türk milleti olarak suşi ve ramen yemeye başlayacağız trt yüzünden...
birkaç kere bitirdim ama artık haz almıyorum, o yüzden izlemiyorum..
elektrik faturasındaki trt payının nereye gittiği anlaşılmıştır.kedi canınızı sizin!
babam tarafından izlenen dizidir. sürekli olarak dizideki hikayeleri bana kendi hayatındaki hikayelermiş gibi anlatır. işte böyle şeyler oldu vs diye (tabi günümüze kurgulanarak). bir gün izleyecek bir şey yok yarı uyuklar şekilde trt yi açtım izliyorum. ulan olaylar tanıdık geliyor, sonra anladım ki babam fena sıkıyor.
ne zaman zap yapsam karşıma çıkan ve yıldırım hızıyla kanalı değiştirdiğim hatta panik yapıp televizyonun fişini çektiğim dizidir.
(bkz: zap yapmak)
Çin değil koredir hepsi ayrı dizilerdir ama dizilerde sıçılan boku bile aynı yerden getirdikleri için aynı dizilermiş gibi gözükürler 35 + evhanımlarının vazgeçilmezidirler hepsinin sonu hüzünlü biter(izlemedim öyle diyorlar).
trtde sabah 5 sularında gösterilen dizilerden,türkçe dublaj için para harcanmaya bile değmez.
(bkz: saraydaki mücevher)
birgün oturup ulan trt yaptıysa kaliteli yapar gazıyla izlediğim, ama bir bok anlamayıp bir daha hep değiştirdiğim garip dizi. başlangıcı falan bi game of thrones havası olan bu dizi, ilerleyen dakikalarda artan bir biçimde sıkıcılaşmaya başlar.